Як збільшити тиск води в приватному будинку

Практично кожен приватний будинок в нашій країні підключений до водопроводу, якщо ж такої можливості немає, то найчастіше споруджують автономне водопостачання зі свердловини або колодязя. У деяких випадках низький тиск води в трубах не дозволяє користуватися побутовими приладами, навіть помитися толком не можна.

Така ж ситуація виникає і в багатоповерхових будинках: на останні поверхи багатоповерхового будинку вода просто не доходить і техніка не працює при слабкому тиску. Що ж робити в такій ситуації?

Для визначення тиску використовується одиниця барель. Це 1,01 атмосфера – приблизно 10,2 метри водяного стовпа. Нормативами затверджено, що в міських мережах водопроводу тиск має бути на рівні 4 атмосфер. Далеко не завжди ці нормативи виконуються. Надмірний тиск може нашкодити техніці — порвати труби. Найчастіше ми стикаємося саме з відсутністю тиску. Пральна машинка або джакузі стають нікчемними при тиску в дві атмосфери.

Навіть система пожежогасіння вимагає як мінімум три атмосфери. Якщо ви живете на останньому поверсі в будинку, то не дивно, що туди вода не доходить, особливо у вечірні години, коли всі нею користуються. Обов\’язково знадобиться пристрій, який буде збільшувати тиск води в системі.

Як збільшити тиск води в приватному будинку

Насоси для підвищення тиску води в приватному будинку

Найкращий варіант – це насос. Але перш ніж його вибрати, потрібно визначити причину відсутності тиску води. Може бути так, що на нижніх поверхах вона є, а зверху – ні. Або ж тиск скрізь занадто слабкий.

Якщо в першому варіанті можна купити насос, збільшуючий тиск, то у другому випадку потрібно витратити багато коштів на насосну станцію, яка буде піднімати воду.

Як збільшити тиск води в приватному будинку

Вибір насоса для підвищення тиску – це завдання суто індивідуально. Справа в тому, що споживання води у кожної людини різний. Є й інші чинники. Потрібно дізнатися, може бути, вода подається зі слабким тиском тому, що забиті труби. У такому випадку потрібно купувати нову систему або чистити стару. В іншому випадку – насос.

Отже, визначаємо, що нам потрібно підняти воду з нижніх поверхів або посилити тиск? Якщо ж потрібно посилити тиск, то купуємо невеликий насос слабкої потужності. Його монтують прямо в систему трубопроводу. У другому випадку потрібен не тільки насос, але і резервуар, де буде збиратися вода — гідроакумулятор.

Як збільшити тиск води в приватному будинку

Принцип роботи насосів, що підвищують тиск

Всі насоси працюють в ручному і автоматичному режимі.

Ручний режим передбачає постійне включення і виключення насоса щоб уникнути його перегрівання.
У другому випадку – автоматична система, яка є найбільш привабливою. Тут насос буде вимикатися сам, як тільки в системі буде досягнутий певний рівень тиску.

Насос може бути самоохолоджуючий – за рахунок рідини, яка перекачується. Пристрій може охолоджуватися і крильчаткою, яка стоїть на валу двигуна. Той насос, який охолоджується рідиною, працює практично без шуму. Саме його і купують найчастіше в приватні будинки і на дачі. Другий вид – працює голосно і не настільки популярний.

Розмір насоса – мабуть найважливіша характеристика. Не у всіх є можливість ставити в квартирі велику установку. Крім того, потрібно визначити, насос може качати гарячу або холодну воду. Є комбінований пристрій, а є роздільні (тільки для холодної або гарячої води). Встановлюється насос для підвищення тиску води прямо на вході в квартиру або приватний будинок.

Якщо ж є впевненість в тому, що труби чисті, а вода просто не доходить до квартири, то потрібно ставити потужний пристрій. Тут потрібний гідроакумулятор. Є системи, в яких може бути відсутнім гідроакумулятор, тим не менше, краще, щоб він був – хоч і невеликий.

Як збільшити тиск води в приватному будинку

Насосні станції для дому

Станція являє собою невеликий насос відцентрового принципу дії. Реле управляє системою при подачі води. Навіть якщо насос працює, то користувач може брати воду з бака, яка раніше поповнилася. При вимкненому насосі і відкритому крані тиск падає. Як тільки вона досягне критичної позначки, насос включається.

Як збільшити тиск води в приватному будинку

Перед вибором насоса потрібно ознайомитися не тільки з його ціною і габаритами, але і іншими характеристиками, наприклад, терміном служби, потужністю, і так далі. Якщо самостійно не вдається прорахувати всі моменти, то краще звернутися до фахівців. Як правило, продавці пристроїв самі пропонують безкоштовний монтаж обладнання.

Експерти відзначають, що дуже потужний насос ставити не варто. Краще всього ставити кілька малопотужних насосів біля кожного пристрою, який споживає воду. Сьогодні немає проблем при купівлі насосів для водопостачання. Їх багато в спеціалізованих магазинах, а також компаніях, які займаються насосним обладнанням.