Як правильно купити насосну станцію

Питання водопостачання на дачній ділянці – це актуальне питання. Справа в тому, що на заміських ділянках найчастіше відсутня система водопроводу. Щоб вода подавалася в будинок до сантехнічних приладів, потрібно вирити свердловину, а також купити насосну станцію, яка і буде качати воду. Насосна станція дозволить постійно мати водопостачання в будинку. Отже, необхідно розібратися, як же правильно вибрати насосну станцію для дачі або заміського будинку.

Як правило, люди користуються свердловинним заглибним насосом. Насос працює тоді, коли ви відкриваєте в крані воду. Але як тільки в свердловині або колодязі опуститься рівень води, то ви не зможете скористатися тією самою водою. Насос буде працювати, але воду качати не зможе з об\’єктивних причин.

Найкращий варіант – це насосна станція. Вона складається не тільки з насоса, але і резервуару, в який накопичується вода. Як тільки вода в свердловині опуститься до критичного рівня, автоматика включить подачу води з резервуара.

Перевагою насосної станції є те, що тут не працює насос, а верховий насос. Можна викачувати воду навіть з свердловин малого діаметру. Так, на дачній ділянці не завжди можна створити велику артезіанську свердловину. Досить опустити в невеликий отвір дюймову трубу і відкачати воду.

Побутові насосні станції дозволяють створювати тиск до півтори атмосфер. У вашому будинку завжди буде нормальний тиск води в крані.

Насосна станція для приватного будинку: схеми підключення

Але є і деякі особливості щодо розміщення на дачній ділянці насосних станцій:

— Так, станцію потрібно ставити в опалювальному приміщенні.
— Постійно стежте за тим, щоб клапани на напірному баці не засмічувалися, а автоматика працювала справно.
— Є і деякі обмеження по свердловинах, які може обслуговувати насосна станція. Так, від дзеркала води до самої станції відстань не може бути більше 8 метрів.
Але є установки, які називаються інжекторами. Вони дозволяють викачувати воду навіть з глибини 30 метрів.

Отже, ви вирішили вибрати насосну станцію, але є багато питань. При придбанні насосного обладнання, необхідно звертати увагу на такі параметри:

— потужність пристрою,
— продуктивність техніки,
— обсяг накопичувального бака,
— висота забору води.

Обов\’язково потрібно врахувати і матеріали, з яких виготовлений насос. Важливо, щоб насос не перегрівався і мав захист від «сухого ходу». Бувають насоси з автоматичним, дистанційним і ручним управлінням. Основний показник – це потужність. У середньому потужність насосів становить від 600 до 1500 вт. Потужність насосної станції для дачі вибирається в залежності від глибини свердловини, від кількості споживачів і відстані від свердловини до будинку.

Бурова компанія, яка проводить роботи по створенню свердловин, вказує параметри свердловини. Потрібно орієнтуватися на ці параметри при купівлі насосної станції. Для того, щоб в будинку не було нестачі води, потрібно вибирати пристрій, який за годину зможе подавати в будинок до 5 тонн води.

Обсяг резервного бака – це параметр, який визначається за бажанням господаря. Зрозуміло, чим більше, тим краще. Але тут потрібно врахувати, що розміри бака не завжди дозволяють зберігати його в приміщенні. На довговічність і шум роботи пристрою впливає матеріал, з якого виготовлений резервуар. Найкраще металевий бак, а не пластикові. Однак сталева ємність буде дорогою.

Пам\’ятайте, що встановлене обладнання для водопостачання приватного будинку з захистом від «сухого ходу» дозволить зберегти обладнання в цілісності, якщо вода опуститься в свердловині. Краще заплатити більше грошей зараз, ніж потім ремонтувати насосну станцію і бути без води. Зрозуміло, автоматика теж коштує дорого. Але тут ви будете позбавлені від постійного вимикання та вмикання устаткування. Як тільки вода в баку наповниться, то насос сам вимикається.

На жаль, сьогодні кращими вважаються імпортні насосні станції від виробників Pedrollo (Італія), Speroni (Італія), DAB (Італія), Grundfos (Німеччина), Ebara (Японія), Watomo (Польща). Вони максимально функціональні і довговічні, не вимагають до себе особливого догляду. Але якщо бюджет обмежений, то можна купити вітчизняне обладнання, яке буде виконувати ваші потреби.

При купівлі насосної побутової станції дуже важливо ознайомитися з відгуками покупців, у яких вже встановлено той чи інший зразок насосної станції. Власники дуже часто діляться відгуками на тематичних форумах, де вказують як переваги так і недоліки обладнання для водопостачання.