Cвердловинний насос для дачі — як правильно підібрати насос

Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно вибрати відповідний насос для свердловини на дачу. Фахівці з водопостачання постаралися визначити параметри пристрою, на підставі яких потрібно робити вибір.
 
 

Характеристики свердловинних насосів

Отже, дивимося, яка глибина свердловини, скільки води потрібно підняти в кубометрах за годину.

Дебіт свердловини і продуктивність насоса

Продуктивність насоса – це самий важливий параметр. Також дивимося на висоту тиску пристрою. Зрозуміло, насос купується тоді, коли готова сама свердловина, а також відомі про неї всі параметри. Компанія, яка буде бурити свердловину, обов\’язково дасть документи з параметрами свердловини. А тепер поговоримо про параметри свердловин, які можуть бути.

Дебіт свердловини – це дуже важливий параметр при виборі насоса. Так, якщо в свердловині буде мало води, а потужний насос, то через деякий час почнеться режим сухого ходу насоса. Тоді пристрій вийде з ладу. Якщо ж насос потужний, а води в свердловині мало, то використовують накопичувальні баки проміжного значення.

Cвердловинний насос для дачі - як правильно підібрати насос

Статичний рівень води в свердловині

Статичний рівень води визначається самостійно. Знадобиться грузик і волосінь. На волосіні опускаємо вантаж до того моменту, поки він упаде у воду. Це і буде статичним рівнем, на підставі якого вибирається глибинний насос.

Динамічний рівень вод

Динамічний рівень показує, на яку глибину можна занурювати у воду насос, щоб він працював стабільно. У різні пори року статичний і динамічний рівень може різнитися. Влітку води стає менше, а взимку – більше. Крім того, враховується мінімальний рівень води в свердловині.

Глибину свердловини теж визначити дуже легко. Для цього необхідно опустити волосінь, щоб вона з вантажем досягла дна. Глибина свердловини так само впливає на вибір насоса.

За допомогою рулетки та учнівської лінійки можна визначити діаметр свердловини. Примітно, що діаметр погружного насосу повинен бути на три сантиметри менше, ніж діаметр самої свердловини.

Дуже важливий параметр – відстань від свердловини до будинку. Це необхідно для того, щоб знати, які зусилля потрібно прикладати насосу. Так, при проведенні магістралі на 10 метрів горизонтальній площині, втрачається такий же тиск, як і на метр висоти по вертикалі, тобто на 0.1 атмосферу.

В кінці розраховується обсяг води, який належить споживати. Визначається кількість точок водозабору. Враховується кількість осіб, які будуть користуватися водою.