Погружний насос з автоматичною системою для дачі

Далеко не на кожній дачній ділянці є вода, без якої там не обійтися. Виходом з даної ситуації буде будівництво колодязя, та придбання для нього заглибного насоса. Таким чином можна зробити повноцінне водопостачання дачної ділянки, а якщо підключити автоматику, то робота системи буде стабільною і постійною.

Різновиди насосів з зануренням

-Відцентровий.
-Вібраційний.

Працюють вони по-різному, але завдання їх одні і ті ж, постачати воду з колодязя в кран.

Відцентрові насоси відрізняються довговічністю, в середньому термін експлуатації такого насоса не менше п\’яти років. Але якісна його робота безпосередньо залежить від якості води, що перекачується, тобто якщо вона не буде містити домішок у вигляді маленьких камінчиків.

Вібраційні насоси трохи краще відцентрових тому, що в разі потрапляння невеликої частки домішок, насос не зіпсується. Але якщо будуть попадатися камені в п\’ять і більше міліметрів, то вони зіпсують клапан і поршень, які досить легко змінюються.

Погружний насос з автоматичною системою для дачі

Вибір заглибного автоматичного насоса

Вибір насоса залежить від того, наскільки близько розташований від вашого будинку колодязь. Якщо колодязь чистий то вам цілком підійдуть обидва насоси, якщо колодязь забруднений, то брати потрібно лише вібраційний апарат. Також звертайте увагу на забір води, тобто якщо води в колодязі практично не залишилося, насос з верхнім забором відключиться автоматично. А апарат з нижнім забором може перегрітися і перестати працювати.

Погружний насос з автоматичною системою для дачі

Автоматика для насосів

Якщо в колодязі на дачі залишилося мало води, насос починає нагріватися, і виходити з ладу. Щоб уникнути цього, прийнято застосовувати автоматичний захист, який може бути електричним або механічним. Автоматика також призначена для підтримки необхідного тиску.

До автоматики відносять:

Датчик, який регулює рівень води. Зазвичай при роботі насоса споживається певна кількість струму, як тільки вода в колодязі кінчається, витрата струму знижується.
Датчик сухого ходу. Якщо вода у колодязі закінчилася, даний датчик відключає насос автоматично.
Датчик тиску води. Призначений він для відключення живлення насоса, у разі, коли вода закінчується.
Блоки управління.
Об\’єднані блоки.

Погружний насос з автоматичною системою для дачі

Робота механічного датчика рівня води

До датчика на проводі кріплять спеціальний поплавок, який відключає насос, якщо води залишається менше передбаченого рівня. Зазвичай у відцентрових насосах застосовують дану систему.

Регулювання напруги мережі

При перепаді напруги збільшується знос насоса, що може привести до поломки. Щоб уникнути зносу встановлюють стабілізатор напруги.

Також використовують і автоматику, яка регулює тиск в системі. При досягненні певного тиску в системі, автоматика включає, так і відключає насос.

Погружний насос з автоматичною системою для дачі

Де можна купити насос та автоматику до нього

Для початку потрібно відправитися в магазин будівельний або ж господарський, який розташований найближче до будинку, так як при поломці вам не доведеться доставляти обладнання занадто далеко. Також не забувайте про інтернет, так як даний спосіб придбання товару найзручніший. При купівлі не забувайте про гарантії на обладнання.

Якщо порівнювати погружний насос з напівпогружним, або ж з насосною станцією, то ви переконаєтеся, що даний варіант буде найбільш вигідним. Занурювальні насоси коштують дешевше, але якість їх при цьому є досить високою, так само дані насоси найлегше ремонтувати, а служать вони довго.