Як боротися з щурами в приватному будинку

Якщо у вашому будинку оселилися щури, необхідно негайно щось робити, інакше їх чисельність швидко зросте і жити в такому приміщенні стане просто неможливо. Крім того, гризуни є переносниками багатьох захворювань, у тому числі смертельних. Як боротися з щурами в приватному будинку і які методи найефективніші?

Як боротися з щурами в приватному будинку

Сьогодні існує безліч способів боротьби з шкідниками, але ті володіють неймовірною живучістю і здатні вижити навіть в смертельних умовах. Крім зіпсованої їжі, зыпсованих меблів і купи сміття, що залишають щури в будинку смердючі випорожнення і небезпечні інфекції. Якщо в приміщенні знаходяться діти, діяти потрібно негайно, оскільки проживання гризунів – пряма загроза їх життю. Також не слід забувати, що розмножуються щури дуже швидко і вже через тиждень ваш будинок може перетворитися в лігво цих небезпечних гризунів.
 
 

Як боротися з щурами: може завести кота?

Кіт – справжній ворог щурів, але далеко не кожен кыт здатний полювати на цих шкідників. Тому, якщо ви вирішили завести кота, подбайте про те, щоб він умів ловити щурів і був справжнім мисливцем. Присутність кота відлякує щурів, вони не переносять його запах і відразу ж покинуть житло. Але важливо, щоб ваш вихованець не отруївся з\’їденим щуром або отрутою для неї – приберіть всі хімічні препарати. У приватних будинках нашестя щурів – часте явище, тому найкращим і безпечним методом боротьби з ними буде пухнастий улюбленець. Гризуни мають гострий нюх і не оселяться там, де живе кіт.

Як боротися з щурами в приватному будинку

Способи боротьби з щурами в будинку: мишоловка чи отрута?

У спеціалізованих магазинах продаються препарати, які здатні знизити чисельність щурів або зовсім від них позбутися. Ці хімічні речовини – справжній порятунок для тих, хто тримає худобу, адже щури дуже люблять ласувати їжею тварин. Сучасні методи дозволяють максимально швидко і ефективно позбутися від докучливих гризунів. Розглянемо два способи:

Мишоловка. Її перевага полягає в тому, що поступово можна знищити практично всіх щурів, при цьому, ви уникнете поява смердючого запаху трупів тварини.

Як боротися з щурами в приватному будинку

Отрута. Отрута діє масштабно. Її розкладають по всіх кутках і чекають, коли пацюки почнуть поїдати ці ласощі. За один раз можна знищити всіх щурів, які оселилися в будинку. Єдиний недолік цього методу полягає в тому, що пацюк може проникнути під підлогу, в шафу або на горище і там загинути. Запах буде розноситися по всьому будинку. Врахуйте цей нюанс, вирішуючи використовувати отруту.

Як боротися з щурами в приватному будинку

Інші методи боротьби з пацюками

Існують також інші методи боротьби з цими гризунами. Наприклад, сьогодні дуже популярним став прилад, який видає ультразвукові хвилі, здатні відлякувати щурів. На людину ці сигнали не діють, а ось на чутливий слух паразитів справляє сильний вплив: слуховий апарат не в змозі витримати таку частоту і якщо щур не покине місце перебування, він загине. Вже через пару тижнів від гризунів не залишиться і сліду.

Як боротися з щурами в приватному будинку

Наші бабусі використовували народні засоби. Деякі з них застосовуються і сьогодні:

— Щур погано реагує на запах золи, а дрібні шматочки попелу не дозволяють їй швидко пересуватися. Якщо є пічка, можна використовувати золу з неї.
 
— Пацюки люблять ласувати всім, особливо якщо їжа приємно пахне. Раніше своїми руками замішували борошно, гіпс і воду. Така суміш видає смачний аромат, і гризуни із задоволенням налітають на цю суміш. Гіпс починає тверднути в їх шлунку, що призводить до смерті паразита.
 
— Щури не сприймають запах чорнокореня, тому біля кожної нірки можна покласти шматок цього бур\’яну. А якщо хтось все ж зважиться виповзти, можна приготувати мишоловку з приманкою. Так можна знищувати до 10 особин на день.

Як боротися з щурами в приватному будинку

Фахівці рекомендують стежити за отворами і дірками у вашому домі, а також підсобних приміщеннях. Необхідно залити виходи розчином цементу, змішаного з битим склом та не допускати розмноження цих гризунів. Отже, боротися з щурами в домашніх умовах можливо і для цього є багато варіантів. Який саме використовувати, — вирішувати вам.