Які шланги для поливу краще вибрати

У природи свої закони і, на жаль, дощі далеко не завжди йдуть тоді, коли нам хочеться. Це особливо прикро для власників дачних ділянок і садів, адже без достатнього надходження вологи немає підстав чекати хорошого врожаю. Щоб не дати засохнути вирощуваним культурам, дачники і садівники активно користуються централізованою системою поливу. У зв\’язку з цим цікавим є питання, як вибрати шланги для поливу — які краще? Спробуємо розібратися.

З яких матеріалів виготовляють шланги для поливу

Зайшовши в господарський магазин, ви можете знайти велику різноманітність шлангів для поливу й розгубитися. Щоб останнього з вами не сталося, поспішаємо ввести вас в курс справи, описавши основні різновиди цих необхідних знарядь праці, а ви вже потім вирішите, які краще для вас.

• Гумовий. Це найбільш поширений варіант. Серед його достоїнств можна перерахувати міцність і еластичність. Його не так легко перегнути до утворення тріщин, він стійкий до перепадів температур і здатний справно прослужити довгі роки. Недоліки у гумового шланга також є. Це висока вартість і пристойна вага, що не особливо зручно в експлуатації. Витримує тиск до 40 бар.

 

Які шланги для поливу краще вибрати

• Нейлоновий. Здійснювати полив з його допомогою дуже зручно, так як він досить гнучкий і легкий. Нейлон деформується при низьких температурах. Термін служби такого шлангу для поливу в рази коротше, ніж гумового. Витримує тиск води всього в 5 бар.

• Пластиковий. Його основні переваги — гнучкість, легкість і низька вартість. Але ціна, як мовиться, відповідає якості. Пластиковий шланг швидко ламається і витримує тиск до 5 бар. Покриття з тканини робить його набагато міцніше, так що він зможе прослужити понад 10 років.

 

Які шланги для поливу краще вибрати

• З полівінілхлориду. Його не можна назвати дуже гнучким через тканинний прошарок усередині. Але зате завдяки йому він відмінно переносить морози (до -60°С). 35 бар. — максимальний тиск, який витримує шланг з полівінілхлориду.

• Армований. Це найбільш зносостійкий і дорогий варіант. Він має три шари, два з яких — покращений полівінілхлорид, а третій-внутрішній — вінілова сітка. Витримує 35 бар.

Які шланги для поливу краще вибрати

Який внутрішній діаметр шланга краще вибрати

Для прийняття рішення важливо хоча б приблизно знати тиск води в трубах на дачній ділянці. Чим він менше, тим тонше знадобиться шланг. Найчастіше на присадибних ділянках можна зустріти шланги, з внутрішнім діаметром 13 мм (такий же діаметр водопровідних кранів у квартирах). Вони є в кожному магазині. Вироби з діаметром 19 і 25 мм зустрічаються значно рідше на дачних ділянках, так і на прилавках.

Які шланги для поливу краще вибрати

Вибравши внутрішній діаметр шланга, важливо підібрати до нього відповідні насадки (розприскувач, ніпель, трійник). Якщо у вас є насадки невідповідного діаметра, достатньо придбати перехідник.
Шланги для крапельного поливу

У виготовленні шлангів для крапельного поливу також можуть використовуватися різні матеріали. За принципом дії виділяють два варіанти:

• Пористий. Крапельки води просочуються крізь пори шланга по всій його довжині. Його необхідно розташовувати в міжряддях і трохи прикопувати землею.
• Розбризкуючий. Має мікроскопічні отвори, через які пробиваються тоненькі цівки води.

Які шланги для поливу краще вибрати

Порада! Не купуйте для поливу дачі прозорий шланг, так як в ньому будуть утворюватися водорості, і вода, що проходить крізь нього, стане непридатною. Вибравши шланг з ребристою поверхнею, ви забудете про проблему його вислизання з мокрих рук. Для правильного зберігання виробу краще придбайте котушку.

Тепер вам буде не так складно вибирати шланги для поливу. Які краще саме для вас, вирішувати тільки вам. Головне — визначитися з найбільш важливими для вас характеристиками.