Як зробити крапельний полив своїми руками з підручних матеріалів

Якщо ви не можете купити якісну систему зрошення грядок, то можна використовувати крапельний полив рослин, який робиться з підручних засобів. До того ж на своїй ділянці можна знайти безліч предметів, з яких на дачі своїми руками легко зробити систему поливу. Очевидно, що в такому разі доведеться витратити мінімум коштів. Тим не менш, можна сміливо використовувати створені пристрої для поливу городу.

Давним — давно крапельне зрошення грядок придумали ще ізраїльтяни. Вони поливали свої посушливі землі в садах і парках. Незважаючи на те, що наші городи не такі великі, як парки Ізраїлю, системи цілком достатньо для того, щоб наситити грунт на ділянці вологою. Передусім, не потрібно буде тягати воду вручну, так і витрати на полив знижуються.

Найголовніше – економиться час. Ну а якщо ваша ділянка не велика, то немає сенсу купувати дорогі зрошувальні системи. Самостійно можна зробити систему, яка не буде гірше, ніж заводське пристосування.

Як зробити крапельний полив своїми руками з підручних матеріалів

Крапельний полив з пластикових пляшок своїми руками

Самий кращий і простий варіант зробити систему поливу городу – використовувати пластикові пляшки, які ми відносимо на сміття. Особливо хороша така система для малого городу. Одну ємність можна використовувати максимум на дві рослини, зате по максимуму робиться індивідуальний підхід до кожної рослини. Для того щоб поливати культури, які потребують багато вологи, встановлюється ємність з великою кількістю отворів. Так, на три дні легко вистачить два літри води. Якщо немає можливості постійно контролювати рівень води в ємності, то ставиться п\’ятилітрова баклажка. Існує кілька способів зробити систему зрошення з пластикових пляшок.

Як зробити крапельний полив своїми руками з підручних матеріалів

Отже, вкопуємо ємність між грядками. Збоку робимо дірки голкою. Щоб волога швидко не йшла, не потрібно робити великі отвори. Горлечко пляшки залишаємо над поверхнею землі, щоб було зручно наливати воду. У кришці треба теж зробити кілька отворів, щоб повітря виштовхувало воду.

Як зробити крапельний полив своїми руками з підручних матеріалів

В залежності від того, який грунт на ділянці, виконується певна кількість отворів.
 
 

Є другий спосіб зробити систему зрошення. Для цього ємність підвішується над грядкою. З двох сторін грядки вкопують опори. На них ставимо балку, на яку і будуть підвішені пляшки. Дно зрізаємо. У такому разі випаровування води буде швидше, ніж в попередньому способі, зате завжди вода буде теплою, що краще для рослин. Щоб вода стікала не надто швидко, в шийці виконуються помірні отвори.

Також можна використовувати пластикову тару і керамічний конус. Його одягаємо на горло пляшки. Конуси вставляються в землю. Дно пляшки також зрізається, але вже не підвішується тара, а просто ставиться.

Як зробити крапельний полив своїми руками з підручних матеріалів

Якщо у вас на ділянці є старі шланги, то з них можна створити непогану систему крапельного поливу. Навіть якщо у шлангу є тріщини, то їх закриємо ізоляцією. Головне зробити так, щоб волога із шланга виходила на грядку, але не у великій кількості. Спочатку шланг укладається на грядках, щоб зрозуміти, на якій відстані потрібно робити отвори. Якщо ж труба пластикова, то перед тим, як протикати отвори, краще нагрівати голку.

Як тільки отвори будуть готові, шланг під\’єднуємо до крана і налаштовуємо потік води так, щоб він був помірним. Найкращий варіант – дві краплі за хвилину. Якщо ж регіон досить посушливий, то можна зробити більше отворів, а також зробити подачу води більш інтенсивною.

Як зробити крапельний полив своїми руками з підручних матеріалів

Примітно, що шланг можна не тільки класти поверх грядки, але і закопувати в землю. Так навіть краще — вода одразу буде надходити до кореневої системи. Можна і підвісити шланг, проте краще всього вибирати щільні труби ПНД, які не будуть провисати над землею.

Полив городу з допомогою зрошувальної системи досить зручний. При цьому саму систему виконати легко. Економиться час, а значить, є можливість займатися іншими справами, а не носити воду на полив городу.