Боротьба з медведкою народними засобами

Всім дачникам відомо, що на вирощування врожаю деколи доводиться витрачати багато сил і дорогоцінного часу, але всі зусилля будуть приречені на провал, якщо на ділянці заводиться капустянка. Цей шкідник живе під землею, харчується корінням рослин і дощовими хробаками, розмножується зі стрімкою швидкістю і завдає непоправної шкоди всьому врожаю. Боротьба з медведкою – ось основне завдання для тих, хто вже встиг натерпітися від цієї комахи. У народі вовчка називають ще земляним рак, за його зовнішню схожість з цим раком, а також вовченям. Як же своїми руками позбавити садову ділянку від цього, здавалося б, невловимого губителя?
 
 

Основні методи боротьби з медведкою

Насамперед слід зауважити, що капустянка воліє жити в добре удобреній землі, а найчастіше – прямо в купі гною або біля неї. Тому занести шкідника на свою ділянку можна саме таким чином – через добриво. Комаха прекрасно пристосована до життя навіть в суворих температурних умовах і вже задовго до початку холодів глибоко заривається в грунт, де і ховається від холоду. Раціон харчування складається з дорогих для нас культур: картоплі, капусти, томатів, цибулі, моркви, а також великої різноманітності квітів.

Боротьба з медведкою народними засобами

Слід зауважити, що сьогодні відомо безліч способів боротьби з медведкою, але сказати точно, який з них буде ефективний у кожному конкретному випадку неможливо, адже вона швидко пристосовується до нових умов і навіть хімічних препаратів. Все ж, рекомендується починати знищення з народних, примітивних методів, щоб не сильно губити грунт і труїти майбутній урожай. Ми пропонуємо найпоширеніші варіанти:

Боротьба з медведкою народними засобами

— Розчин господарського мила. Принцип роботи дуже простий: в нору капустянки необхідно тоненьким струменем вливати розчин мильної води. Комаха боїться води, тому швидко виповзе назовні, де його залишиться зловити і знищити. Деякі використовують для цієї мети пральні порошки або засоби для миття посуду. Ми настійно рекомендуємо не застосовувати такі речовини, так як це негативно позначиться на врожаї і стан ґрунту.
— Гнойові пастки. Потрібно розкласти по всій території невеликі коржі гною і залишити їх на декілька днів. Така пастка дієва, оскільки привертає комаху. Після залишається тільки перевірити коржі, зібравши і знешкодивши всіх медведок.
— Скляна пастка. Шкідник переміщається під землею вже виритих тунелях. Цим можна скористатися, виривши на шляху її проходження невелику ямку і поставивши туди скляну банку, злегка наповнену водою. Капустянка запримітить вологість і потрапить в пастку, так як самостійно вилізти з банки їй не вдасться.
— Пастка з медом. Цей спосіб відмінно діє в осінній період, коли перші заморозки ще не настали, але вже очевидна зміна температури. В цей час капустянка готується до занурення, тому активно шукає харчування і теплі місця, чим і стане банка з медом. Необхідно закопати в землю банку, наполовину обмащену зверху і по краях медом. Саму банку накрити листом заліза і вкрити соломою. Шкідник полізе на тепло і запах меду.
— Пиво. Виявляється, що капустянки не байдужі до пива, тому цим треба скористатися. В пляшці залишається третина пива і закопується в землю під невеликим ухилом. Шийка має залишитися на поверхні. Все закривається аркушем заліза і поливається вологою. Через кілька днів невловимі губителі врожаю будуть спіймані.

Боротьба з медведкою народними засобами

Було помічено, що комаха боїться деяких запахів, тому до настання морозів можна спробувати прогнати її з вашої ділянки, наприклад, розклавши по території хвойні гілки, поливаючи грунт настоєм з цибулевого лушпиння або розкидавши по ділянці дрібнонарублений часник. Також негативно реагує на шум, тому рекомендується встановлювати вітряки і відлякувачі.

Звичайно, щоб досягти успіху в боротьбі з медведкою, важливо постійно діяти, використовуючи нові і нові підходи. Головне – не впадати у відчай, адже цього ворога перемогти можливо, потрібно лише проявити кмітливість і терпіння. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам впоратися з медведкою і зібрати багатих врожай.