Як боротися зі шкідниками капусти народними засобами? Дієві поради

Капуста найбільше піддається атаці шкідників. Це дуже засмучує дачників, які прагнуть всіма силами захистити свій урожай від загибелі. Сьогодні деякі використовують для цих цілей хімічні препарати, що відрізняються різноманітністю, але це небезпечно. Боротьба з шкідниками капусти у відкритому грунті народними засобами – тема цієї статті, з якої ви дізнаєтеся про те, що необхідно робити, щоб позбутися паразитів раз і назавжди.

Як боротися зі шкідниками капусти народними засобами? Дієві поради

Боротьба з шкідниками капусти – знай ворога в обличчя

Охочих насолодитися смачним і соковитим листям капусти дуже багато і не від усіх їх легко позбутися. Гусениці, равлики, мушки і т. д. щодня псують безтурботне життя кожного дачника. Звичайно, можна скористатися хімічними препаратами, але це не завжди добре. Тому більшість людей воліють віддавати перевагу натуральним речовинам і народним методам. Давайте розглянемо популярних шкідників капусти і основні методи боротьби з ними:

Хрестоцвіті блохи. Невелике, стрибаюче створення, яке не так просто помітити на рослині. Вона має темне забарвлення, стрибає і дуже швидко переміщається по рослинам. Її улюблені ласощі – молода розсада і листочки. Якщо ви знайшли на капусті маленькі дірочки на листі капусти, насамперед шукайте крестоцветну блошку. Не вживаючи ніяких дій, ви дуже скоро можете втратити весь врожай, який ви з таким трудом хотіли дістати.

Як боротися? Існує кілька варіантів:

— Присипати розсаду та молоді кущики золою або тютюновим пилом. Цей метод дієвий, єдине, що його доведеться повторювати щоразу після дощу.
— Шкідник дуже погано реагує на різні запахи, тому при поливі можна додавати у воду невелику кількість ефірної олії, наприклад, ялиці. Деякі садять між рядками капусти часник, який має специфічний запах і швидко віджене шкідника від рослини.
— Добре допомагає обприскування настоєм з курячого посліду. Це не тільки відмінний захист від блошки, але і прекрасне добриво. Для цього необхідно невелику кількість посліду замочити у воді на деякий час, потім розбавити водою і використовувати для обробки молодої розсади.

Як боротися зі шкідниками капусти народними засобами? Дієві поради

Капустяна совка. Найнебезпечніший і руйнівний шкідник. Совка відразу після посадки відкладає яйця на листочках молодої капусти, з якої згодом вилуплюються чорні гусениці. Вони дуже швидко висмоктують соки, залишаючи великі отвори в листах. Деякі личинки згодом виявляються навіть на качані. Совка завдає шкоди капусті, ставлячи під загрозу отримання врожаю.

Як боротися? Можна виділити кілька основних моментів:

— Обробка мильним настоєм. Для цього мило натирається на тертці, заливається водою, настоюється деякий час. Отриманим розчином необхідно обробити всі кущі капусти, не залишаючи жодного.
— Також дачники використовують настій з лушпиння цибулі, який буквально відлякує комаху своїм сильним запахом. Для приготування використовується лушпиння, яке заливається гарячою водою і настоюється кілька днів.
— Харчова сода також відлякує совку. Нею просто посипають розсаду капусти, запобігаючи виникненню шкідника на вашій дачній ділянці.

Як боротися зі шкідниками капусти народними засобами? Дієві поради

Сіра попелиця. Непримітна комаха світлого відтінку, які харчуються соком капусти. Тлю дуже складно виявити на ділянці, оскільки вона зливається з листом капусти. Після її атаки рослина стає млявою, скрюченою і слабкою. Якщо нічого не робити, то урожай капусти повністю загине.

Як позбутися? Ми пропонуємо використовувати найдієвіші методи:

— Поєднання молока та йоду негативно позначається на житті шкідника. Тому змішайте невелику кількість молока і кілька крапель йоду. Цим розчином можна обробляти всі кущі капусти.
— Совка також піде, якщо використовувати відвар з настою картоплі або томатного бадилля.
Фахівці намагаються також посипати капусти золою або ж кропити її мильним розчином.

Як боротися зі шкідниками капусти народними засобами? Дієві поради

Отже, боротьба зі шкідниками капусти у відкритому грунті народними засобами повинна починатися відразу ж після їх виявлення. Сподіваємося, що наші поради допоможуть нам отримати багатий врожай соковитої і здорової капусти.
 

Як боротися зі шкідниками капусти народними засобами? Дієві поради