Засоби обробки ділянки від кліщів

Багато садівників стикаються з появою кліщів на дачній ділянці. Яким чином ці комахи з\’являються на території? Іноді причиною є колонії гризунів, які з наближенням осені переміщуються ближче до людей. Вони переносять кліщів на собі, а ті, у свою чергу, знаходять собі притулок в високих кущах, деревах, траві, посаджених на вашій дачі. Один укус комахи може призвести до сумних наслідків, тому важливо знати, як позбавитися від кліщів на ділянці?

Засоби обробки ділянки від кліщів

Як позбавитися від кліщів: методи боротьби

Кліщі можуть з\’явитися на вашій дачній ділянці у весняний та осінній період. Але як дізнатися, чи встигли вони вже оселитися на вашій території? Для цього необхідно взяти невелике біле полотно, прив\’язати його на довгу палицю і повільно протягнути по ділянці, водячи по траві і чагарниках. Весь процес необхідно здійснювати тільки після того, як зійде роса. Якщо оглянувши внутрішню сторону, ви виявите на ній одного або декількох кліщів, тоді необхідно діяти. Якщо ж полотно залишиться чистим, значить небезпека вам не загрожує.

Засоби обробки ділянки від кліщів

Обробка садової ділянки від кліщів може проводитися кількома способами:

Хімічним. Полягає в обробці ділянки акарицидами. Ці речовини є дуже отруйними і знищують не тільки кліщів, але і всіх інших комах. Вони можуть залишатися на овочах і фруктах, тому після обробки вживати урожай в їжу не рекомендується. Оскільки акарицидні препарати сьогодні не продаються, хімічну обробку краще довірити спеціалізованій компанії або відповідним службам.
Механічним. Суть цього методу полягає в тому, щоб максимально очистити траву – улюблене місце проживання комах. Для цього необхідно регулярно підстригати траву максимально коротко, а зібрані залишки спалювати на вогні або вивозити в найближчу лісосмугу. Але одного обстригания недостатньо. Робити це слід протягом кількох тижнів, оскільки кліщі можуть ховатися в ґрунті.
Біологічним. Один із самих безпечних і нескладних способів. Полягає в тому, щоб залучити на свою дачну ділянку птахів, які харчуються такими комахами. Для цього потрібно розставити по периметру годівниці, і дуже скоро можна забути про кліщів на вашій території.

Засоби обробки ділянки від кліщів

Вибір того чи іншого способу залежить від кількості кліщів і пори року. Якщо комах не так багато, можна обійтися механічним і біологічним методом. Коли ж ситуація виходить з-під контролю, і ви починаєте помічати укуси і відчувати дискомфорт, тоді саме час скористатися хімічними речовинами.

Профілактичні заходи

Кожен новий сезон важливо проводити перевірку своєї території на наявність шкідників. Хоча вартість обробки ділянки від кліщів невелика, найрозумніше застерегти себе від їх появи. Що можна зробити? Є кілька правил:

— Регулярно стригти траву, адже кліщі живуть саме в цьому середовищі.
— Завжди очищати ділянку від таких залишків, як скошена трава чи опале листя.
— Не створювати осередки скупчення сміття або непотрібного мотлоху.
— Відмінним захистом є створений бар\’єр з щебеню або тирси. Головне, щоб бар\’єр був широким.
— Слідкуйте за наявністю гризунів на ділянці. Якщо вони з\’явилися — чекайте кліщів. Сьогодні існує багато спосіб ліквідації гризунів, скористайтесь самим підходящим для вас.

Засоби обробки ділянки від кліщів

Отже, позбутися кліщів на ділянці можливо і для цього не потрібно багато сил. Застосуйте одну з порад, яка відповідає вашій ситуації.