Як знищити шкідників баклажанів народними засобами

Баклажани – це не тільки смачний і корисний овоч, а також невибаглива культура, яку сьогодні садять практично на всіх дачних ділянках. Але може трапитися так, що очікуваний урожай так і не вдасться зірвати. Чому? Дачники сильно розчаровуються, коли виявляють пожовтіння, засихання та в\’янення листя або пошкодження плодів. Все це може бути причиною нападу комах, які люблять поласувати молодими рослинами і свіжими листочками. Тема цієї статті — шкідники баклажанів і боротьба з ними. Фото допоможуть вам вчасно виявити паразитів на своїй території і вчасно вжити рішучі дії.

Як знищити шкідників баклажанів народними засобами

Найнебезпечніші шкідники баклажанів

Цікаво, що баклажани можуть погано виглядати або втрачати листя не обов\’язково від нашестя комах. Причиною може стати неправильний догляд, недостатня кількість вологи або ж її надлишок. Оскільки ви вирощуєте рослину, яка потім вживається в їжу, використовувати хімічні препарати дозволено лише в обмеженій кількості. Фахівці більше наполягають на профілактичні заходи, які включають в себе тримання насіння в слабкому марганцевому розчині кілька хвилин.

Як знищити шкідників баклажанів народними засобами

З-за чого ще найчастіше страждають баклажани? Можна виділити кілька моментів:

1. Недостатня кількість сонячного світла. Це негативно позначається на зовнішніх характеристиках рослини, з-за чого вона починає змінювати свій колір, стаючи фіолетовою або світло-бурою. Щоб цього не сталося, намагайтеся садити баклажан в добре освітлених місцях, а не під деревами або чагарниками.
2. Нерівномірний і непостійний полив. В результаті цього плід може дати тріщину. Існують навіть сорти, що особливо схильні до розтріскування, тому ретельно вибирайте насіння перед посадкою.
3. Полив холодною водою. Це відразу позначиться на кореневій системі культури, а значить – і на самій рослині. Краще поливати теплою водою, злегка підігрітою на сонці.
4. Мінеральне голодування. Якщо ви ніколи не удобрюєте грунт і не використовуєте мінеральне живлення, баклажан може стати млявим і в підсумку загинути. Звичайно, важливо не перестаратися, але калій і азот використовувати все ж рекомендується.

Якщо ж ви строго дотримуєтеся всіх порад, але баклажан все одно починає гинути, тоді слід звернути увагу на наявність шкідників, які можуть атакувати рослину. Давайте розглянемо найбільш небезпечних з них.
 
 

Шкідники баклажан:

Попелиця. Найбільш відомий і поширений шкідник в нашій місцевості. Деякі наївно вважають, що тля не приносить шкоди, оскільки вона не пошкоджує плодів. Але це омана. Попелиця осідає на листочках рослин, висмоктуючи соки і живильну вологу. Вже через деякий час ви помітите на листі чорні точки, жовті плями і сухі краї, які свідчать про серйозну проблему і нестачу поживних речовин.

Як знищити шкідників баклажанів народними засобами

Методи боротьби з попелицею. Саме краще і дієве рішення – обприскування рослини настоянками інсектицидних препаратів, а також обсипання золою і калійно-фосфорними добривами. Якщо ви хочете використовувати хімічні препарати, тоді необхідно пам\’ятати, що обробку дозволено проводити тільки в період цвітіння.

Колорадський жук. Молоді баклажани – справжня спокуса для колорадського жука. Якщо культура посаджена близько до картоплі, тоді нашестя комах неминуче. Небезпека жука не тільки в тому, що він повністю з\’їдає листя рослини, але також відкладає яйця, з яких з\’являються личинки. Ці личинки вигризають м\’якоть листа, перешкоджаючи подальшому зростанню баклажан.

Як знищити шкідників баклажанів народними засобами

Методи боротьби з колорадським жуком. Якщо кількість жуків не сильно критична, достатньо кілька разів зібрати їх з кущів, а потім побризкати настоєм полину, тютюнового пилу або золи. В іншому випадку, краще використовувати спеціальні перфоровані сітки або кільця, що захищають від атаки. Також хімічні препарати очищують рослину, але є небезпечними для людини.

Павутинний кліщ. Його дуже важко помітити на рослині, оскільки це комаха розміром з горошину. Єдина можливість – вчасно побачити зовнішні зміни на листках баклажану (пожовтіння, сухість та опадання). Кліщ впивається в молоді паростки, висмоктуючи з них усі речовини. Якщо нічого не робити, то вже через місяць від баклажана залишиться сухе бадилля.

Як знищити шкідників баклажанів народними засобами

Методи боротьби з павутинним кліщем. Комаха дуже любить сухий клімат, тому важливо не забувати про регулярний полив та зрошення. Можна навіть змивати кліщів з листя на ґрунт, а потім грунт злегка рихлити. Відразу позбавляйтеся від бур\’янів, трави та опалого листя. При великій чисельності, павутинний кліщ знищується хімічними препаратами.

Як знищити шкідників баклажанів народними засобами

Отже, шкідники баклажанів і боротьба з ними (фото комах є на нашому сайті) – це постійний процес, що вимагає уважних дій і швидких рішень. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити здорові та смачні баклажани.