Як знищити ос народними засобами

Якщо на дачній ділянці з\’являються оси, ситуація починає ставати дуже напруженою, адже комаха представляє реальну загрозу не тільки для дитини, але і для людини, що страждає алергією. Один укус може призвести до катастрофічних наслідків. Крім цього, оси будуть постійно переслідувати вас і ваших рідних, поїдати ваш урожай і створювати в повітрі неприємний звук – все це викликає дискомфорт і позбавляє спокою. Тому важливо вчасно позбутися від цих набридливих сусідів. Боротьба з осами народними засобами може тривати дуже мало часу. У цій статті ми розглянемо, як своїми руками і за допомогою народних засобів можна звільнити територію від ос.
 
 
 

Методи боротьби з осами на садовій ділянці: з чого почати?

Звичайно, найбільш дієвим способом є повне знищення осиного гнізда. Але без належної підготовки навіть наближатися до нього небезпечно. Перед тим, як стикатися з осами, важливо щільно одягнутися. Не забувайте: оси – це дуже агресивні комахи, тому навіть якщо ви не будете близько до них підходити, важливо убезпечити себе, надягши щільні джинси, куртку, черевики, рукавички, шапку, закривши обличчя шарфом, а очі сонцезахисними окулярами, або ж можна придбати головний убір бджоляра. Якщо ви вирішите використовувати хімічні препарати, після весь одяг потрібно ретельно випрати.

Як знищити ос народними засобами

Важливо пам\’ятати, що оси активні в денний час доби, а ось вночі або вдосвіта вони досить мляві і спокійні. Якщо знищення вулика буде відбуватися вночі, рекомендується не застосовувати додаткове світло, так як комахи швидко зорієнтуються в просторі і розлетяться хто куди. Отже, до основних дієвих методів боротьби з осами відносять:

1. Засіб для миття посуду. Крім того, що ці речовини дуже отруйні, вони ще й чудово склеюють крила. Щоб знищити вулик з допомогою миючого, необхідно трохи розбавити його гарячою водою і перелити в посудину з аерозолем. Вночі або вдосвіта направити струмінь в отвір вулика, почекати хвилин 5, потім знову повторити процедуру. Знищити всіх відразу не вийде, тому будьте готові повторити процедуру на наступний день. Цікаво, що такий метод хоч і дійовий, але він не допоможе, якщо гніздо знаходиться під землею.
 
 
2. Дим. Цей спосіб використовувався нашими предками. Для цього потрібно розвести багаття. Краще робити це в мангалі, щоб запобігти ймовірність підпалу прилеглих матеріалів. По мірі того, як дим буде проникати в гніздо, оси почнуть його звільняти. Коли вулик виявиться порожнім, його можна зняти і спалити. Але будьте обережні – там можуть залишитися кілька ос або матка, тому не забудьте про одяг.
 
 
3. Вода. Ефективно тільки в тому випадку, якщо гніздо вільно висить на дереві або даху. Для того щоб його втопити у воді, для початку необхідно його зняти. Зробити це можна за допомогою мішка і нитки. Акуратно і тихо мішок одягається на вулик, зав\’язується і знімається. Далі опускають в гарячу воду і залишається до ранку.
 
 

4. Саморобні пастки. Багато користуються пастками з пластикових пляшок. Для цього горлечко пляшки відрізається і перевертається в саму пляшку. На дно наливають принаду: мед, розведений водою, кислий компот і т. д. Такі пастки розвішуються по всьому периметру дачної ділянки. Єдиним недоліком є неприємний запах, який дуже швидко з\’явиться, але його можна уникнути, якщо часто міняти пляшки.

Як знищити ос народними засобами

Також оси не люблять запах нафтопродуктів, тому можна розмістити біля місця їх проживання річ, просочену гасом або бензином. У будь-якому випадку, щоб позбавиться від ос народними засобами важливо бути поворотким і сміливим. Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах, краще скористатися послугами спеціальних фірм. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам більше не страждати від цих набридливих комах.