Як боротися з медведкою на городі народними засобами?

Капустянка несе серйозну загрозу коренеплодним культурам на дачі або городі. Коріння інших рослин вона може знищувати з-за того, що вони затінюють облюбовану нею територію. Як тільки ви помітили цього шкідника на своїй ділянці — час діяти. Ми розповімо вам, як боротися з медведкою на городі народними засобами.

Мова піде саме про народні засоби, так як рятуючи врожай від капустянки з допомогою отрутохімікатів, ви поставите себе і свою сім\’ю під загрозу отруєння тим же урожаєм. Тим більше, серед безпечних способів боротьби є цілком надійні, перевірені роками.

Народні способи боротьби з медведкою можна розділити на три категорії:

пастка з приманкою,
відлякування запахами,
встановлення перепон.

Пастки для капустянки з приманкою

Завдяки різноманітним ароматичним пристрастям капустянки з\’явилося кілька можливостей боротися з нею за допомогою запахів. Приманювати вовчка краще всього трьома представленими нижче способами.

1. Пляшка з пивом. Капустянка обов\’язково прийде на запах пива. Але як спорудити пастку? Дуже просто. Вирийте лунку шириною 20 см і поставте в неї пляшку з невеликою кількістю пива під кутом 45 градусів до землі. Зверху прикрийте її дошкою, шматком фанери чи гілками. Під горлечко підкладіть що-небудь, щоб у нього не забилася земля. Відчувши пивний аромат, капустянка залізе в пляшку, а от вилізти вона вже не зможе. Одна пляшка може стати пасткою для більш десятка комах. Розташовуйте приманки на ділянках, де комаха виконало найбільше ходів. Чим більше пляшок буде на вашому городі, тим краще.

2. Банку з медом, картоплею або соняшниковою олією. Візьміть звичайну банку і закопайте її вертикально в землю на місці скупчення капустянки. Зверху прикрийте шаром соломи для того, щоб ворог не розсекретив пастку. Що можна використовувати для приманки? Капустянка обов\’язково «клюне» на мед, сиру картоплю або кашу з не рафінованою соняшниковою олією. Принцип роботи пастки той же: потрапила, а вибратися не може.

3. Купки свіжого гною. Вовчка дуже вабить свіжий коров\’ячий і кінський гній. Ось чому вона часто заводиться в удобрених ними грунтах. Щоб зловити комаху, розкладіть в різних частинах городу невеликі гнойові купки. Через два-три тижні ви побачите у кожній з них по кілька медведок. Не зупиняйтеся на цьому — пошукайте і знищити кладку яєць.

Відлякування запахами — відмінний народний засіб

Помітивши, що капустянка боїться деяких різких запахів, кмітливі городники тут же придумали, як ефективно з нею боротися. Ці способи давно пішли в народ і досі допомагають багатьом хліборобам дрібних масштабів перемогти ворога, захистивши тим самим свій урожай.

Цибулиння, часник

Цибульні очищення не тільки виділяють відлякуючий вовчка аромат, але і служать добривом для взрощуваних культур. Зубки часнику городники кидають в лунки при посадці овочів. А для цибулевих очисток придумали два способи застосування:

1. Розкидати їх в міжряддях. Це потрібно виконати по всьому городу, щоб шкідник не переселився з однієї його частини на іншу, а покинув повністю.

2. Зробити настій. Для його приготування всипте кілограм цибулиння у відро води і настоюйте три дні. В одну кружку настою додайте п\’ять кухлів води і поливайте цим розчином рослини після дощу або рясного поливу.

Хвоя

Аромат хвої капустянка не переносить — до таких висновків прийшли народні умільці і вигадали нові способи вигнати шкідливу мешканку зі свого городу. Один із способів гранично простий — засипте міжряддя всіх грядок на ділянці. Щоб голочки довше зберігали свіжість, а відповідно і аромат, злегка присипте їх землею. Замість цього можна встромляти в різних частинах городу товсті соснові гілки з проміжком 1-2 м.

Чимало хліборобів мульчують вирощувані культури товстим шаром хвої. Крім відлякування шкідників така міра зберігає вологість ґрунту в посушливе літо і є перешкодою для бур\’янів. Але якщо грунт на вашому городі кислий — такий спосіб не практичний, так як хвоя ще більше закислить її, зробивши непридатною для вирощування овочевих культур.

Розчин йоду

Уважними агрономами було помічено, що запах йоду медведці теж не по душі. Так і придумали боротися з медведкою з допомогою цього хімічного елемента. Спосіб дуже простий: візьміть на відро води 15 крапель йоду і полийте цим складом овочеві культури. Кількох поливів буде достатньо, щоб ворог надовго покинув територію.

Чорнобривці

Засадіть всі вільні ділянки городу чорнобривцями. Капустянка страшно не любить їх аромат. Додатково можна покласти сухі квіти в лунки при посадці або розкидати їх по всій території або в місцях скупчення шкідників.

Боротьба з медведкою з допомогою перепон

Близьке знайомство з медведкою показало, що подолання деяких перешкод їй не по зубах. Як можна захистити улюблені грядки?

• Зробіть паркан з пластикових пляшок або обгородити грядки невисоким парканом із сітки. Мінімальна висота огорожі — 2 див.

• Надягніть на нижню частину стебла розсади гумову трубочку довжиною 2-3 см Для того, щоб одягнути її, необхідно виконати по всій її довжині розріз.

• Окутайте коріння рослин при посадці капроновою сіткою — це захистить головний корінь.

• Замульчуйте грядки сіном або соломою. Земля під світлим матеріалом залишиться прохолодною, а це не дуже подобається медведці.

Як боротися з медведкою на городі народними засобами, ви тепер знаєте. Ефективність перерахованих методів боротьби підтверджена на практиці. Поки не випробуєте хоча б один з них, не приступайте до цькування шкідника отрутохімікатами. Не забувайте, застосовувана отрута обов\’язково потрапить у вашу їжу. Бережіть своє здоров\’я — користуйтеся перевіреними народними методами боротьби з медведкою.