Як знищити слимаків на городі народними засобами

Кожен дачник стикається з постійною проблемою – атакою шкідників, які, якщо з ними не боротися, здатні повністю знищити врожай. Одним із таких небезпечних шкідників є слизняк — досить неприємне і огидне створіння, яке часто можна побачити на території саду або городу. Розмножується slug дуже швидко, оскільки для цього йому потрібні найпримітивніші умови – підвищена вологість і м\’який клімат. Як боротися зі слимаками на городі народними засобами? Відповідь на це питання ми дізнаємося з цієї статті.

Як знищити слимаків на городі народними засобами

Наслідки атаки слимаків

Легко помітити слимаків на своїй дачній ділянці? Не зовсім. Їх особливість полягає в тому, що вони не люблять прямих сонячних променів, тому влітку, коли сонце смажить вже в 7 ранку, вони ховаються під землю. Виявити шкідників можна тільки рано вранці або після дощу. Саме тоді ви побачите, як багато їх може мешкати на ваших рослинах і садових деревах. Єдине, по чому можна виявити присутність слимаків – сліди висохшого слизу, який вони залишають скрізь.

Як знищити слимаків на городі народними засобами

Яку небезпеку представляють слимаки? Ці комахи не тільки харчуються листям рослин, залишаючи в них великі дірки, але і можуть повністю знищити цілу культуру за одну ніч. Оскільки вони ховаються від сонця у грунт, то можуть харчуватися кореневою системою насадження або його бульбами. Ті, хто хоч раз зіткнувся з цими небезпечними комахами, дивуються, наскільки швидко вони розмножуються і як складно від них позбутися. Але зневірятися не варто! Від слимаків можна позбутися, зберігши при цьому свій урожай повністю. Що для цього необхідно?

Як знищити слимаків на городі народними засобами

Як позбутися від слимаків – практичні поради

Для початку обговоримо самий простий і безпечний метод – проріджування території. Оскільки слимаки люблять ховатися в тіні, необхідно прибрати тінь з вашої дачної ділянки. Це значить якомога частіше проріджувати газон, стригти його, прибирати бур\’яни і підстригати кущі. Чим менше місця для їх укриття буде, тим більша ймовірність їх загибелі. Також важливо прибирати і утилізувати всі впалі гілки, залишки рослинності, не допускаючи їх великого зосередження. Не забудьте знищити гілки, дошки, речі, купи каміння – все це може стати будинком для слимаків, де вони будуть активно розмножуватися.

В деяких випадках навіть рекомендується позбавиться від компостної ями, оскільки постійне вологе місце – ідеальне місце проживання для таких комах. Що ще можна зробити, так це регулярно прополювати і розпушувати грунт. Краще всього проводити такі дії в літню спеку. Тоді ви не тільки будете знищувати дорослих особин слимаків, але і викинете на поверхню відкладені яйця, які просто висохнуть і пропадуть на сонці. Які ще методи можна використовувати для знищення слимаків? Давайте розглянемо декілька варіантів.

Метод 1. Перешкоди

Щоб не допустити поширення слимаків по вашій дачній ділянці, можна створити перешкоди або доріжки, які будуть заважати шкіднику перебиратися з місця на місце. Що може підійти? Відмінна ідея – використовувати тирсу, кору дерева, голки сосни, пісок, щебінь, гравій і т. д. Все це буде працювати, поки перешкода залишається сухою. Як тільки вона намокає, всі ваші зусилля будуть марними. Відмінним рішенням проблеми слимаків є застосування вапна і суперфосфатів. Ці препарати миттєво вбивають комах, однак небезпека може бути і для посаджених рослин. Тому сипати такі препарати необхідно вкрай обережно.

Як знищити слимаків на городі народними засобами

Метод 2. Відлякуючі рослини

Деякі рослини відлякують слимаків своїм запахом або гіркуватим смаком. Саме їх можна висаджувати біля улюбленців слимаків – капусти, моркви, салату, малини, полуниці, календули і китайської айстри. До відлякуючих рослин відносяться полин, ромашка, цибуля, часник і чебрець.

Як знищити слимаків на городі народними засобами

Метод 3. Пастки

Цікаво, що цей метод вважається одним з найпопулярніших і дієвих, хоча і займає досить багато часу. Для створення пасток використовується звичайне пиво. Слимаків вабить їх запах, тому вони обов\’язково приповзуть до пастки, наповненої пивом. В якості ємності використовується жерстяна банка, що вкопується в грунт так, щоб шкідникам було зручно туди падати. Потрапляючи в пиво, вони більше не зможуть вибратися, тому гинуть там. За одну ніч можна назбирати величезну кількість слимаків.

Як знищити слимаків на городі народними засобами

Звичайно, сьогодні існує досить велика кількість хімічних препаратів, які відрізняються своєю різноманітністю. Використовувати їх чи ні – вирішувати кожному особисто, оскільки отрута може потрапити на рослини і дерева. Ми ж пропонуємо скористатися натуральними методами, які безпечні для вашого здоров\’я.

Як знищити слимаків на городі народними засобами

Отже, тепер ви знаєте, як боротися зі слимаками на городі народними засобами. Сподіваємося, що наші поради виявляться вам корисними.