Як знищити шкідників перця та виростити гарний врожай

Солодкий болгарський перець сьогодні люблять всі. Він не тільки володіє неймовірним смаком і ароматом, а також містить у своєму складі велику кількість корисних речовин і вітамінів. Вчені навіть говорять про те, що кількість вмісту мікроелементів серед овочів перцю немає рівних. Але навіть якщо після посадки саджанців все йде добре, ситуація може швидко змінитися, коли на рослину нападають небезпечні комахи. Шкідники перцю в теплиці, фото яких можна побачити на нашому сайті, завдають багато клопоту і можуть взагалі знищити культуру.

Як знищити шкідників перця та виростити гарний врожай

Шкідники перцю – профілактичні заходи

Всі фахівці говорять про те, що найкраще лікування – це профілактика. Тому рекомендується ретельно подбати про деякі заходи ще до посіву, щоб не стикатися особисто з навалою комах. Що потрібно робити? Головне виконувати наступні рекомендації:

1. Висаджувати перець насінням тільки від здорових рослин. Де ви берете посадковий матеріал? Варто віддавати перевагу спеціалізованим магазинам, а не стихійним ринкам.
2. Перед висаджуванням у відкритий ґрунт рекомендується замочити насіння ненадовго в слабкому розчині марганцівки. Це допоможе знищити інфекційні захворювання.
3. Не можна садити перець на місці, де колись росли помідори або картопля.
4. У теплиці потрібно створити відповідні умови для росту культури. Для цього необхідно продумати освітлення і полив.
5. Надмірна вологість – часта причина виникнення шкідників, тому стежте за цим показником і регулярно провітрюйте теплицю.

Як знищити шкідників перця та виростити гарний врожай

Важливо! Основна причина виникнення шкідників – залишки деяких личинок з минулого сезону. Щоб цього запобігти, ретельно перекопуйте грунт, видаляйте всі бур\’яни і спалюйте їх за територією ділянки і також не використовуйте свіжий гній.

Найнебезпечніші шкідники перцю в теплиці

Є рослини, на які нападають одні і ті ж комахи, тому якщо ви помітите шкідника на помідорах або баклажанах, будьте впевнені – вони скоро доберуться до перцю. Давайте розглянемо найбільш популярних шкідників.

Попелиця. Невелика комаха, яку не так просто помітити на рослині. Попелиця бере чисельністю, тому, нападаючи на перець, вона вже через деякий час може повністю знищити всі насадження. Ознаки атаки попелиці очевидні на обличчя – це пожовтіння листя, темні плями, зморщування і засихання.

Як знищити шкідників перця та виростити гарний врожай

Як боротися з попелицею? Завжди обприскувати рослину, використовуючи для цього народні методи: розчин з тютюнового пилу і деревної золи. Для цього вам знадобитися 10 літрів води і склянку пилу або золи. Все ретельно перемішати і дати настоятися протягом декількох днів. Після цього можна приступати до обробки рослини один раз на день вранці. Деякі віддають перевагу хімічним препаратам, але це може негативно позначитися на самому плоді.

Кліщ павутинний. Небезпека даної комахи полягає в тому, що він зовсім непомітний і його присутність можна виявити вже на пожовклих листках, з яких він висмокче всі соки. Мешкає на тильній стороні листа, де плете свою павутину.

Як позбутися від павутинного кліща? Самий безпечний і дієвий спосіб – приготувати суміш з часнику, цибулі і кульбаби. Для цього потрібно всі складові перемолоти в м\’ясорубці і залити відром води, дати постояти. Після розчин проціджують, а залишок викидається. Рідиною обробляється перець.

Як знищити шкідників перця та виростити гарний врожай

Слимаки. Досить неприємні створіння, присутність яких можна помітити по сліду, який вони залишають. Слимаки проробляють дірки в листку рослини, а потім переходять на плоди. Шкідники особливо активні в дощову і вологу погоду, а вдень воліють ховатися в сухих місцях.

Як знищити шкідників перця та виростити гарний врожай

Як позбутися від слимаків? Зробити це буде непросто. Для початку можна скористатися негашеним вапном, яким посипаються всі кущі перцю. Також слід вчасно прибирати всі бур\’яни і утилізувати за межами дачної ділянки.

Як знищити шкідників перця та виростити гарний врожай

Отже, шкідники перцю в теплиці, фото яких можна знайти на нашому сайті, представляють загрозу для рослини. Ваше завдання – бути уважним і робити рішучі дії для знищення комах.