Чим обробляти полуницю навесні від шкідників?

Полуниця – назва ягоди лісової суниці, прийняте в побуті. Полуниця є однією з найулюбленіших ягід у дітлахів, і дорослих. Вона володіє яскравим зовнішнім виглядом, солодким смаком і приємним ароматом. Полуниця однаково смачна і в своєму первісному вигляді, і в якості варення, джемів, в замороженому стані. Ягоди полуниці використовують як допоміжний лікарський засіб при лікуванні гіпертонії, екземі, недокрів\’ї. Розроблено чимало дієт на основі цієї ягоди. Вона також широко застосовується в косметології.

Чим обробляти полуницю навесні від шкідників?

Справедливо вважається, що полуниця, вирощена на дачній ділянці, найсмачніша. Щоб виростити хороший урожай смачних, великих і солодких ягід, за ними потрібно доглядати. До одного з етапів догляду відноситься обробка полуниці навесні від хвороб і шкідників. Що ж можна використовувати?
 
 

Обробка полуниці від хвороб і шкідників – діючі засоби

Краще всього використовувати натуральні, не отруйні препарати. Фахівці рекомендують віддавати перевагу тим речовинам, які не заподіють шкоди рослині, ґрунту та організму людини.

Чим обробляти полуницю навесні від шкідників?

Йод. Від грибкового ураження листя полуниці (плямистість, темні бурі плями), рятує обприскування водним розчином йоду з розрахунку 15 крапель на 10 літрів води. Обробку рекомендують проводити 2-3 рази до цвітіння.

Чим обробляти полуницю навесні від шкідників?

Мідний купорос. В основному він застосовується для обробки грунту і її підживлення. Застосовувати мідний купорос слід дозовано – не більше 5 грамів на одне відро води. Для обробки листя полуниці навесні, досвідчені садівники рекомендують застосовувати не чистий мідний купорос, а з вапном у пропорції (1:1). Такий склад називають бордоською сумішшю. Вона надає більш м\’який вплив. Потрібно розвести по 150 грамів мідного купоросу і вапна в одному відрі води. Для того щоб не випадав осад, потрібно в одній п\’ятилітровій ємності розвести мідний купорос, а в іншу, таку ж – вапно. Потім перелити вапняний розчин в 10-літрове відро, і постійно помішуючи палицею, влити туди невеликою цівкою розчин мідного купоросу.

Чим обробляти полуницю навесні від шкідників?

Сечовина. Для обробки листя і обприскування застосовують сечовину. Така процедура підгодує полуницю і допоможе значно підвищити врожайність. Підгодівля проводиться з моменту появи перших молодих листочків, і є найбезпечнішим. Для її приготування необхідно 15 грам сечовини додати в ємність з 5 літрами води та цим розчином обприскувати листя. Можна приготувати і інший склад, розвівши в 10 літрах води, одну столову ложку рідкого коров\’яку. Туди ж можна покласти сульфат амонію (1 столову ложку). На кожну рослину допускається застосування до одного літра розчину.

Чим обробляти полуницю навесні від шкідників?

Марганцівка. Ранньою весною, через два — три тижні після сходу снігу, кожен кущик суниці потрібно полити гарячим (близько 65 градусів) темно – вишневим розчином марганцівки. Це допоможе додатково убезпечити рослини і грунт від зараження хворобами, і допоможе знищити шкідників. Гарячий розчин марганцівки допоможе боротися з такою неприємністю, як слюнявка – пенниця. Для того щоб позбавити кущики полуниці від борошнистої роси, листя потрібно обприскати слабким розчином марганцівки.

Чим обробляти полуницю навесні від шкідників?

«Фітоспорин». Його використовують навесні для того, щоб знищити збудників хвороб, які знаходяться в грунті і опалому листі. Головний компонент препарату – жива бактерія «Bacillis subtilis», яка очищає грунт від шкідливих мікроорганізмів. «Фітоспорин» можна придбати у вигляді пластини або порошком. По інструкції (зазвичай 1 частина препарату і дві частини води) засіб готується в окремій ємності (наприклад, пляшка), і зберігається в прохолодному місці. По мірі необхідності, одна ложка розчину додається на відро (10 літрів) води. Застосувати приготований водний розчин, потрібно відразу ж, поки не загинула бактерія, так як вона здатна жити тільки при високій концентрації складу. «Фітоспорин» не тільки захистить рослини від хвороб, але і підгодує їх.

Чим обробляти полуницю навесні від шкідників?

Отже, обробка полуниці навесні від хвороб і шкідників – важливий етап, завдяки якому вдається отримати багатий врожай соковитих, смачних ягід. Сподіваємося, вам знадобляться наші поради.