Які шкідники нападають на диню? Як з ними боротися?

Сьогодні складно знайти тих, хто байдуже ставиться до дині – солодкого, соковитого і ароматного плоду. Смак дині особливий, тому приваблює багатьох дачних любителів, які висаджують її на своїй ділянці. Але часто трапляється так, що на рослину нападають різні комахи, завдаючи їй величезної шкоди. Шкідники дині і боротьба з ними – тема цієї статті, в якій ми розглянемо найбільш часті захворювання культури і дієві способи їх усунення.

Шкідники дині – ознаки нападу

Звичайно, кожен дачник докладає всі зусилля, щоб отримати максимальну кількість врожаю, тому дуже засмучується, виявляючи сухі або пошкоджені листя. Фахівці говорять про те, що необхідно робити рішучі профілактичні заходи, щоб захистить рослину від захворювань і навали комахи, наприклад:

1. Перед посадкою тримати насіння в слабкому розчині марганцівки. Це знезаразить посадковий матеріал і вбереже його на ранніх етапах дозрівання.
2. Відразу починати обробку з\’явившихся паростків народними засобами або спеціальними хімічними препаратами.
3. Знищувати хворі листя, стебла і паростки. Не можна залишати заражену рослину на дачній ділянці, інакше шкідники або інфекція швидко заразять здорові саджанці.
4. Прополювати грунт від бур\’янів і рихлити.
5. Не заливати водою диню, оскільки велика кількість води негативно позначається на стані кореневої системи.

Виконуючи ці прості правила, ви зможете захистити диню від хвороб та комах. Але що робити, якщо проблеми все ж таки виникли і ваш урожай знаходиться під загрозою? Давайте розглянемо найбільш небезпечних шкідників і методи боротьби з ними.

Баштанна попелиця. Невелика комаха, яке дуже швидко розмножується. Групи попелиці скупчуються внизу листка і висмоктують всі соки з листя, залишаючи після себе чорні плями і пожовклі краю. Квітки дині так і не встигають розкритися, сприяючи загибелі всього врожаю.

Як боротися з баштанною попелицею? Головне, що потрібно робити, щоб не допустити розмноження комахи – знищувати бур\’яни і обприскувати грядки мильним розчином або карбофоросом.

Дротянка. Комаха, що завдає великої шкоди саджанцям дині, підгризаючи кореневу систему. Це призводить до загибелі молодої рослини. Дротянка – це жук чорного кольору, якого легко помітити на ділянці. Його личинки зимують у ґрунті, а на початку весни починають харчуватися молодими паростками.

Як боротися з дротяником? Шкідник мешкає в заростях бур\’янів, тому диню потрібно прополювати. Не допускайте близького сусідства з томатами або картоплею, оскільки він любить жити і на цих рослинах. Якщо ви помітите вже уражену рослину, вирвіть її з коренем і утилізуйте за межами дачі. Також рятує перекопування землі на зиму.

Совки. Гусениці невеликого розміру, що живуть у грунті або на ньому. Головним чином нападають на листки дині, висмоктуючи з них всі поживні речовини. Личинки гусениць з\’являються на молодих пагонах рослини, а вже через деякий час з\’являється гусінь, яка може всього за пару днів завдати величезної шкоди всьому насадженню.

Як боротися з совкой? Ніколи не садіть диню на одному і тому ж місці. Чому? Якщо в грунті живуть шкідники, вони знову почнуть атакувати улюблену рослину. А якщо ви будете міняти місце посадки, то знищите більшу частину цих комах. Також не забувайте про обприскування препаратами і розсипання золи.

Отже, шкідники дині і боротьба з ними – це процес, результат якого залежить від вчасно вжитих дій. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити на вашій дачній ділянці багатий урожай соковитих і солодких динь.