Чим обробити плодові дерева ранньою весною від шкідників

Ви маєте фруктовий сад і хочете отримати рясний урожай? Тоді необхідно подбати про його захист від усіляких шкідників. Як тільки природа починає прокидатися, активності набирають і комахи або їх личинки, яким вдалося успішно перезимувати. Ось чому так важливо знати, чим обробити плодові дерева ранньою весною від шкідників.

Кліщі, попелиці, щитівка, міль, совка — це неповний перелік комах, яких, як вогню, бояться дачники і садівники. Ці істоти здатні практично повністю знищити врожай, а то і рослину цілком. Ось чому так важливо починати вести боротьбу з ними вже ранньою весною.

Чим обробити плодові дерева ранньою весною від шкідників

Щадна весняна обробка дерев

Далеко не всі садівники готові обприскувати належні їм плодові дерева агресивними засобами. І це не дивно, адже якась їх частина залишається у плодах до самого дозрівання. Крім того отрути потрапляють у грунт і на інші сусідні культури. Для первинної обробки саду на початку весни протягом багатьох років успішно застосовують такі засоби:

-Водний розчин золи і господарського мила — допомагає від попелиці та деяких хвороб.
-Часниковий настій — ефективний проти попелиці і гусениць.
-Настій лушпиння цибулі — застосовують для захисту плодових дерев від кліщів, попелиць та інших шкідників.
-Тютюновим димом обробляють садові рослини від численних літаючих комах.
-Настій, приготовлений на основі гірчиці або гіркого перцю, довів свою ефективність від багатьох комах-шкідників.

Чим обробити плодові дерева ранньою весною від шкідників

Цілком дієвим виявляється у багатьох випадках обробка плодових дерев ранньою весною біопрепаратами, в основі яких лежать живі організми. Серед найбільш популярних можна назвати такі:

Актофіт,
Бар\’єр,
Фітоверм.

Хімічні препарати захисту плодових дерев

Чим обробити плодові дерева ранньою весною від шкідників

В деяких випадках цілком обґрунтованим може стати застосування продуктів хімічної промисловості для обробки саду. До таких випадків належить поширеність тих чи інших шкідників на цьому чи сусідньому городі в минулому сезоні. А хтось з власників садових ділянок може захотіти отримати гарантії того, що всі його праці не пройдуть марно, а мрії про багатий врожай здійсняться. Тільки хімічні препарати можуть дати таку впевненість.

Отже, у боротьбі з шкідниками саду найчастіше використовуються такі інсектициди, дія яких спрямована відразу на кілька різновидів комах:

Кінмікс,
Карате,
Авант,
Іскра,
Абига-Пік.

Чим обробити плодові дерева ранньою весною від шкідників

Незважаючи на існування спеціалізованих сучасних засобів боротьби з шкідниками плодових дерев, не втратили своєї актуальності і застосовуються роками народні засоби. Так, для обробки саду ранньою весною широко використовують:

бордоська суміш,
залізний купорос,
сечовину.

Слід зазначити, що з препаратами подібного роду слід поводитися особливо обережно. По-перше, під час обробки дерев необхідно вжити всі заходи індивідуального захисту: надіти респіратор і одяг, що повністю покриває тіло. По-друге, слід суворо дотримуватися інструкції при розведенні препарату, так як збільшення дози може призвести до опіку рослини.

По-третє, не варто обробляти плодові дерева занадто часто. Цілком можливо, що разової обробки ранньою весною буде цілком достатньо. Якщо шкідників занадто багато, то через два тижні процес можна повторити. Проте ні в якому разі не можна проводити обробку безпосередньо перед цвітінням садових рослин.

Чим обробити плодові дерева ранньою весною від шкідників

Вирішувати, чим обробити плодові дерева ранньою весною від шкідників,- це прерогатива кожного садівника. Чи буде він застосовувати інсектициди, підвищуючи ризик для здоров\’я своєї родини, або ж зупиниться на застосуванні безпечних методів, що мають знижену ступінь ефективності, — це рішення, яке приймається індивідуально.