Як знищити кліща на дачній ділянці — способи та методи обробки ділянки

Кліщі небезпечні для багатьох садових і городніх культур, тому будь-який дачник, запримітивши на своїй ділянці цих дрібних шкідників, намагаються відразу ж їх знищити. Ці представники класу павукоподібних не гинуть від отрут, які застосовуються для всіх інших шкідників. Для ефективної боротьби з ними потрібен зовсім інший підхід. Так чим обробити ділянку від кліщів самостійно? У цьому нам належить ретельно розібратися.
 
 

Щадні способи позбавлення від кліщів на ділянці

Виявивши, що на ваших огірках, смородині або суниці оселилися кліщі, не варто відразу ж стрімголов бігти в магазин за засобами спеціального призначення. Цілком можливо, що достатнім виявиться виконання наступних кроків:

Як знищити кліща на дачній ділянці - способи та методи обробки ділянки

Видалення всіх хворих рослин або їх частин з ділянки.
Покіс трави або повне знищення бур\’янистих рослин — не можна допускати утворення заростей.
Очищення території від різного сміття, старого листя та гілок.
Висадка на ділянці ромашок.
Знищення гризунів — переносників кліщів.
Обгородження території смугою з тирси.
Залучення комахоїдних птахів допомогою годівниць або розведення курей.

Як знищити кліща на дачній ділянці - способи та методи обробки ділянки

Якщо ж кліщів на вашій ділянці виявилося досить багато, то самостійно позбавитися від них лише здійсненням перерахованих заходів не вийде — потрібно обробити рослини. При бажанні піти шляхом найменшої шкоди здоров\’ю варто скористатися народними порадами. Досвідчені дачники радять позбавлятися від кліщів, обробляючи культури настоями, приготованими на основі таких компонентів:

часник,
ріпчаста цибуля,
деревій,
кульбаба,
ромашки,
бадилля томатів і картоплі.

Як знищити кліща на дачній ділянці - способи та методи обробки ділянки

Обробка ділянки від кліщів спеціальними препаратами

Нерідко виникають ситуації, коли перерахованих вище заходів у боротьбі з кліщами недостатньо. Тоді на допомогу приходять перевірені і досить ефективні засоби, люб\’язно надані нам вченими-хіміками.

Але на подив багатьох звичні інсектициди безсилі у цій тяжкій боротьбі. Причина тому проста — кліщ не є комахою. Проти нього створена спеціальна група препаратів — акарициди, діючою речовиною яких є перметрин. Виробники випускають також ряд комплексних засобів, що дозволяють позбутися від комах, і від кліщів. Це інсектоакарициди.

Як знищити кліща на дачній ділянці - способи та методи обробки ділянки

Чим більше перметрина міститься в конкретному засобі, тим вище його ефективність і токсичність. У тих, хто воліє самостійно обробляти ділянку, особливою популярністю користуються такі препарати:

Актеллик,
Неорон,
Фітоверм,
Санмайн,
Акарин,
Актофіт,
Фуфанон,
Вермитек.

Препарати проти кліщів мають комплексну дію випускаються в двох формах: рідина і гранули. Перший варіант найбільш доцільно використовувати при посушливій погоді, а другим — обробляти ділянку при дощовій погоді або високо розташованих ґрунтових водах.

Як знищити кліща на дачній ділянці - способи та методи обробки ділянки

Чим обробити ділянку від кліщів самостійно — це питання не дає спокою тисячам землевласників. Особливістю цих павукоподібних є те, що деякі їх види небезпечні не тільки для рослин, але і для людей і тварин. Виявивши їх на своїй ділянці, слід відразу ж почати боротьбу з ними. При великому скупченні кліщів на рослинності, краще не зволікати, а відразу вдаватися до допомоги акарицидів, дія яких перевірена роками. Механічна обробка і народні способи не здатні впоратися з великомасштабними нападами цих шкідників, але можуть допомогти знищити невеликі колонії цих дрібних створінь, без шкоди здоров\’ю.