Як прати взуття в пральній машинці

Нерідко в процесі носіння наше взуття може досить сильно забруднюватися. Особливо це відноситься до аксесуарів спортивного характеру: кросівок, кедів і т. д. При цьому їх потрібно чистити не тільки зовні, але і зсередини. Багатьох людей цікавить, чи можна випрати такі речі в пральній машинці, і як це зробити, щоб вони не зіпсувалися.

Що можна прати

Виробники взуття забороняють його прання в машинці-автоматі, так як в процесі машинної обробки воно піддається сильним механічним впливам. Туфлі і черевики можуть запросто розклеїтись під дією великої кількості води. А висока температура завдасть покриттю незворотньго пошкодження.

Проте, у багатьох споживачів вже є подібний досвід, на підставі якого можна встановити, яке взуття можна прати в машинці. Випрати вироби без побоювань, що вони розваляться, можна тільки в тому випадку, якщо вони якісно проклеєні і прошиті.

Велике значення має вид матеріалу, з якого виготовлені предмети гардероба. Прати можна тільки тканинні і синтетичні матеріали нового покоління. При цьому тканина повинна бути досить міцною. Всі інші матеріали під впливом температури і води неминуче втратять форму і зовнішній вигляд.

Виходячи з цих умов, можна виділити види взуття, яке підлягає дбайливому пранню в машинці-автоматі:

    -Кросівки, кеди і інші подібні спортивні приналежності.
    -Домашні тапочки, уггі і т. п.
    -Черевики, чоботи, мокасини і т. п., зроблені з тканого матеріалу, а також в\’язані.

Категорично забороняється прати машинним способом речі з таких натуральних матеріалів, як шкіра, замша, повсть (валянки). Таке взуття буде повністю деформоване, а його покриття зіпсовано.

Існує ще кілька правил, яких потрібно дотримуватися, щоб не зіпсувати своє взуття. Обробці в пральній машині підлягають тільки ті речі, цілісність яких не порушена. Якщо ви помітили, що від кросівка відірвалася якась латка, розпустився шов і т. д., від цієї операції потрібно відмовитися.

В цьому випадку кросівки неминуче розваляться, або процес руйнування піде далі. Також краще не прати чоботи і черевики на високих тонких підборах, вони можуть зіпсувати барабан і зламатися під час прання.

Не можна прати аксесуари з незнімними декоративними елементами. Якщо поверхня виробів декорована вклеєними стразами, камінням та іншими деталями, які неможливо відпороти, краще почистити їх вручну. Декор може відлетіти і пошкодити автомат, а також буде зіпсований зовнішній вигляд взуття.
 
 

Підготовка виробів

Якщо ви вирішили, що ваше взуття добре перенесе процес машинної обробки, потрібно його до цього підготувати. Спочатку очистіть його від сильних забруднень. Приберіть грудки землі, прилипле листя, палички і т. п. Промийте підошви, щоб видалити з них бруд.

Якщо ви бачите плями на покритті, то їх потрібно прибрати перед пранням. Потріть місця забруднень ганчірочкою, змоченою в мильному розчині. Якщо це не допомогло, використовуйте спеціальний засіб для виведення плям. Жирні плями можна видалити за допомогою солі, змоченій у воді.

З кросівок витягніть шнурки. Їх теж можна випрати в машинці, для цього зав\’яжіть їх вузлом. Якщо устілки можна вийняти, приберіть їх. У тому випадку, коли вони надійно приклеєні, відривати їх не треба. Устілки потрібно чистити вручну, щоб вони не втратили форму.

    Якщо ваше взуття декороване певними елементами, зніміть їх. Стрази, намистинки, металеві підвіски і т. п. потрібно відпороти. Вони пришиваються на чистий і сухий виріб в самому кінці.

Як прати

Існує кілька правил для прання взуття в пральній машині. Виконуйте наступні рекомендації, щоб процес пройшов найбільш успішно:

    Використовуйте для прання спеціальний мішок. Це дозволить зберегти і взуття, і барабан машинки. Речі не будуть битися об стінки і дряпати поверхню барабана.
    Не закладайте в машину кілька пар одночасно. Великі кросівки рекомендується прати одні. Якщо у вас є схожі пари невеликого розміру, можна покласти їх разом.
    Не кладіть разом темні і світлі вироби, а також білі і кольорові. Більш темні можуть полиняти на світлі речі.
    Використовуйте для прання тільки прохолодну воду і низькі обороти віджиму.

Рекомендується застосовувати для очищення взуття рідкі або гелевидні миючі препарати, так як вони легше вимиваються з будь-якої фактури. Якщо ви використовуєте звичайний порошок, кладіть його по мінімуму, щоб не створювати велику кількість піни.

Для того щоб випрати взуття в машинці-автоматі, візьміть очищену і підготовлену пару, покладіть в мішок і закладіть в барабан. Регулятор поставте в положення делікатне прання. Виберіть температуру 30 градусів, віджимання поставте на малі обороти.

Далі залийте миючий склад в відсік для порошку і включіть автомат. Якщо ваша машина має функцію сушки, включати її не треба. Після закінчення прання дістаньте пару і просушіть.
 
 

Як сушити

Сушити взуття також потрібно правильно, інакше воно може зіпсуватися під час цього процесу. Просушувати дані вироби потрібно при кімнатній температурі або на свіжому повітрі. При цьому необхідно захистити їх від прямого попадання сонячних променів.

Не можна сушити дані предмети гардероба поблизу опалювальних приладів. Вони можуть деформуватися. Для того щоб волога краще вбралася, покладіть всередину зім\’ятий папір. Періодично міняйте його, щоб взуття швидше просохло.

Якщо покриття потребує обробки, після сушки побризкайте його водовідштовхувальним засобом. Після того як пара повністю висохне, вставте устілки і всуньте шнурки.

Щоб не зіпсувати своє взуття в процесі прання, уважно вивчіть всі рекомендації. Якщо ви не впевнені в тому, що вироби добре перенесуть машинну обробку, відмовтеся від неї.