Як прати кашемірове пальто вручну і в машинці

Елегантність і якість натуральних кашемірових речей не викликає сумніву. Верхній одяг із цієї ніжної тканини користується популярністю серед жінок і чоловіків. Однак власники таких речей часто задаються питанням, як прати кашемірове пальто в пральній машинці, щоб не зіпсувати його. Незважаючи на делікатність матеріалу, за одягом можна доглядати в домашніх умовах, потрібно тільки знати деякі нюанси.

Особливості тканини

 

 

Кашемір являє собою матеріал, витканий з пуху гірських кіз, які мешкають на території Китаю, Індії та Монголії. У зв\’язку з тим, що на цих територіях погодні умови взимку досить суворі, тваринам доводиться відрощувати теплий підшерсток, з якого і виробляють кашемір. Сировина збирається тільки вручну, щоб її якість не постраждала, потім отримують нитки, придатні для виготовлення кашеміру.

Створення кашемірового полотна — процес трудомісткий, а матеріал виходить дуже делікатний, що вимагає обережного поводження. Тож не дивно, що виникає питання, як випрати кашемірове пальто.

Техніка прання

 

 

Якщо ви не довіряєте хімчисткам або вирішили заощадити, то попрати таке пальто можна і вдома: вручну або в машинці-автомат. Однак для того, щоб річ не втратила форму і м\’якість тканини, потрібно дотримуватися ряду правил:

  •     Уважно вивчіть ярличок, прикріплений до пальто. На ньому є підказки про те, як можна доглядати за цим виробом.
  •     Якщо дозволене тільки ручне прання, то виріб слід опустити в миску з водою комфортної, негарячій температури, налити трохи рідкого прального засобу або шампуню і дуже акуратно, без зусиль пом\’яти пальто руками. Особливо забруднені ділянки можна злегка потерти м\’якою щіткою. Віджимати річ теж потрібно дуже обережно.
  •     У тих випадках, коли дозволено прати у пральній машині, теж потрібно використовувати рідкі засоби. Необхідно вибрати режим ручного або делікатного прання без віджимання. При полосканні в пральній машині обов\’язково додайте кондиціонер для білизни.
  •     Бувають випадки, коли прання кашемірового пальто заборонене. З цієї ситуації знайдений вихід. Багато господинь стверджують, що пальто можна очистити шампунями для килимів, які наносяться на одяг згідно за інструкцією, а потім видаляються за допомогою пилососа.

Що стосується того, як сушити кашемірове пальто, то можливі два варіанти. Можна повісити випрану річ на плічка і залишити так до повного висихання. Після такої сушки складок практично не залишається, і річ можна і не прасувати.

Другий варіант полягає в тому, що пальто укладається на чистий рушник або простирадло. Бавовняна тканина швидко вбере в себе воду з вашого виробу, після чого його можна буде попрасувати праскою із слабким паром.
 

Запобіжні заходи

На жаль, така примхлива у догляді річ, як кашемірове пальто, легко втрачає форму і колір при неправильно підібраному режимі прання. Тому, якщо ви цінуєте свою річ, потрібно дотримуватися деяких запобіжних заходів:

  •     не використовуйте гарячу воду ні при ручному, ні при машинному пранні;
  •     якщо ви перете пальто в пральній машинці, знизьте кількість обертів при віджиму до мінімуму;
  •     під час прасування вибирайте делікатний режим;
  •     не сушіть річ з кашеміру на мотузці, щоб не деформувати її;
  •     не використовуйте пральний порошок, він погано виполіскується з подібного одягу.

Якщо дотримуватися таких правила, то можна утримувати кашемірове пальто в охайному вигляді, не боячись пошкодити улюблену річ.