Як можна прати куртку зі шкірозамінника

Років 15-20 тому таке питання навіть не ставилося. Прати шкірзам? Та він же безповоротно зіпсується! Але сьогодні якості штучної шкіри значно зросли, і ви можете спокійно випрати куртку зі шкірозамінника навіть у пральній машинці. Як же це правильно зробити?

Загальні рекомендації

Перед тим як прати будь-який одяг, у тому числі куртку, бажано вивчити ярлик з інструкцією. На ньому зазвичай даються точні вказівки, при якій температурі прати, чи можна використовувати віджимання і чи можна взагалі мочити річ або її треба здавати виключно в хімчистку.

Якщо прати куртку зі шкірозамінника не рекомендують, то необхідно обробити її найзабрудненіші місця губкою, змоченою в розведеному столовому оцті. Такими місцями є комір, манжети, область навколо кишень. Там одяг брудниться найсильніше. Крім оцту можна використовувати горілку або розчин спирту.

Ручне прання шкірозамінника
{PAGEBREAK}
Вручну прати виріб із шкірзамінника треба в наступному порядку.

— У таз або іншу зручну ємність набирають теплу воду.
— Розводять у воді миючий (бажано використовувати рідкий порошок або звичайний без відбілюючого ефекту).
— Занурте куртку в воду і потріть підкладку.
— Поверхню шкірозамінника найкраще протерти м\’якою губкою.

Після цього куртку прополіскують у чистій воді кілька разів, поки мильний розчин повністю не змиється. Щоб злегка віджати воду, можна скачати куртку в рулон і натиснути на неї. Сильно вичавлювати речі зі шкірозамінника можна.

Повісьте куртку на плічка над ванною, розправте її і чекайте, коли вона стече і підсохне. Після цього її можна перенести в кімнату для остаточного висихання. Гладити шкірзам небажано, хоча деякі речі все ж прасують, у разі утворення сильних складок і помятостей. Можна пропрасувати виріб з шкірозамінника зі зворотнього боку, виставляючи найнижчу температуру.

Залишати надовго у воді або попередньо замочувати куртку можна. Від надмірного намокання матеріал розбухне і може расслоиться. Тим, хто боїться прати виріб, повністю занурюючи його у воду, радимо протерти підкладку і шкірзам губкою, на яку треба капнути трохи миючого засобу для посуду або шампуню. А потім протерти вологою чистою ганчіркою.

Прання в машинці
{PAGEBREAK}
Якщо виробник дозволяє, то куртку зі шкірозамінника можна попрати в машинці. Використовується для цього самий звичайний порошок без відбілювача і без плямовивідника. Хорошим варіантом є рідкі засоби для прання.

Вибирати треба делікатний режим, щоб температура була не вище + 30 °, і щоб віджимання не включалося. Більше вам нічого робити не треба. Пральна машинка виконає за вас всю роботу, залишиться тільки дістати куртку і правильно її висушити.

Коли ваша куртка висохне, огляньте її. Буває, що змивається фарба, видно потертості. У цьому випадку виріб можна підфарбувати. Для цього продаються спеціальні фарби для шкірозамінника і шкіри.

Деякі вироби, незважаючи на те, що вони зроблені зі штучної шкіри, коштують досить дорого. Їх шкода піддавати будь-якому пранню. У цьому випадку віднесіть річ в хімчистку, і нехай фахівці приведуть її в порядок.