Як правильно прати сорочки

Сучасний гардероб складно уявити без сорочок — стильного і ділового предмета одягу. Вони підходять для будь-якого дрес-коду і відмінно підкреслюють безліч образів, однак догляд за цими речами досить складний, особливо це стосується прання і прасування сорочок. Втім, для вас подібне прання ніколи не стане проблемою, якщо ви будете знати, як випрати сорочку в пральній машині.

Підготовка до прання

Отже, ви вирішили, що для ідеального очищення від плям найкраще підійде прання в пральній машині. Щоб результат виправдав всі ваші очікування, білизну потрібно обробити перед тим, як покласти в барабан. Зробити це доведеться, якщо ви зіткнулися зі складними плямами, якщо у вас білизна різних кольорів, якщо білизна потребує сортування та інше:

  •     переберіть речі, періть разом тільки ті, що близькі по кольоровій палітрі;
  •     перегляньте етикетки, щоб виключити можливість того, що речі будуть зіпсовані при віджиманні або сушці;
  •     складні плями і області, наприклад, пахви попередньо вручну обробіть засобами для виведення плям, дотримуйтесь інструкції;
  •     защібніть всі гудзики на сорочці, це допоможе уникнути зайвої деформації в пральній машині і не заплете білизна в тугий вузол;
  •     перевірте кишені, витягніть все, що в них лежить.

Замочування сорочок

Якщо ви впевнені, що одного прання в машинці буде мало, використовуйте замочування. Воно, до речі, здатне допомогти в питанні дбайливого поводження з делікатними речами, скоротить час прання в машинці, яке легко може зіпсувати білизну.

Щоб вивести складні плями треба залишити на деякий час речі в розчині з води і прального порошку, мила або засобу для виведення плям.

    До порошку для ефективності можна додати пару крапель нашатирного спирту і столову ложку солі, вони посилять його властивості.

Потріть манжети і пахви вручну, щоб побачити чи ефективно засьб виводить плями.

Прання білизни

Як правило, для правильної обробки одягу досить дотримуватись умови зазначених на її ярличку, і вистовити необхідну програму на пральній машинці. Є кілька правил, придатних для очищення більшості сорочок:

  •     Температура води повинна бути не більша 40 градусів.
  •     Увімкніть делікатний режим. Він буде оптимальним.
  •     Віджимати подібні речі найкраще руками, щоб не зіткнутися з деформацією тканини і складками, які буде складно випрасувати.
  •     Сушити їх краще не на опалювальних приладах або батареях, можна повісити сорочку на плічка, щоб спростити для себе прасування.

Обробка білих сорочок

Якщо ви не знаєте, як випрати білу сорочку від плям і жовтих розводів, доведеться трохи змінити алгоритм прання. Наприклад, можна додати при пранні трохи відбілювача, якщо одяг перестав сяяти білизною. Періть речі світлих тонів якомога частіше, регулярно їх міняйте, заношені сорочки відіпрати найскладніше.

Тепер ви знаєте, як відіпрати білу сорочку і одяг інших кольорів від будь-яких плям в пральній машині. Дотримуючись цих нескладних правил, ви зможете зберігати свій гардероб в відмінному вигляді дуже довгий час.