Як відіпрати білі кеди від жовтих плям і бруду в домашніх умовах

Білі кеди, звичайно, взуття дуже красиве. Молодь таке біле взуття дуже любить. Вони дуже непогано поєднуються з багатьма видами одягу, тобто в цьому сенсі, взуття досить універсальне. Але, проблема в тому, що будь-яке біле взуття річ надзвичайно мазка. Вона швидко брудниться і стає вже не білою, а скоріше сіруватою. Так що, прати такі кеди потрібно частіше, щоб вони свій зовнішній вигляд зберігали якомога довше. Без прання, зберегти його вже точно не вдасться. Те ж саме відноситься і до білих кросівок. Якщо у Вас такі є, і Ви не знаєте, як привести їх в порядок, то ось для Вас корисна інформація, яким чином їх можна випрати. Тепер повертаємося до наших кед, і постараємося відіпрати вже їх.
 

Перемо білі кеди. Як це потрібно робити?

Відразу скажу, що кеди прати ми будемо в пральній машині, але, не відразу. Перш, їх потрібно буде підготувати до цього процесу. Що ж для цього нам знадобиться? А потрібні дуже прості речі. Перше, це проста зубна щітка. Звичайно, не нова, а та, якою Ви вже не користуєтеся. Саме з її допомогою ми будемо приводити наші кеди в порядок. Крім неї, нам потрібно буде мило, і пральний порошок. Також потрібен тампон (звичайний, ватяний), будь-який засіб для виведення плям (якщо немає, то бензин), перекис водню, а також сік лимона, і останній компонент, це будь-яка м\’ятна зубна паста.

Як прати?

 Кеди, це взуття, основу якої становить текстиль. Це може бути канвас, та ж бавовна або щось інше. Якщо це тканина, то вони дуже добре підходять для прання в пральній машині, але, як я вже сказав, спочатку їх все-таки потрібно підготувати. Процедура це не складна. Спочатку очищають підошву, тобто слід прибрати всю грязь, і ті дрібні камінчики, які застрягли в звивинах підошви. Робити це зручно зубною щіткою. Просто намочують її в мильному розчині і гарненько відтираємо підошву.

Далі, витягаємо шнурки. Також не забудьте витягнути і стельки. Ці речі прати ми будемо окремо. Для цього порошок нам не знадобиться (хоча можна і його використовувати), краще використовувати господарське мило. Сушити після цього стельки потрібно не на батареї центрального опалення, і ніяк не на сонці, а просто, поклавши їх в кімнаті, тобто при кімнатній температурі, а то вони у Вас можуть сильно деформуватися і колишню форму вже не повернуть. Коли кеди Ви підготуєте, таким чином, то можна вже відправляти їх в прання, тобто в машинку. Як завжди, засипаємо в неї порошок, і стираємо їх в холодній воді. Якщо машинка у Вас нова, то цілком можливо, що у неї є спеціальний режим, призначений якраз щоб прати спортивне взуття.

Можна кеди випрати і руками. Знову ж готуємо їх для цього, тобто очищаємо підошву. Далі наливаємо воду в тазик, і засипаємо туди трохи будь-якого порошку. Прати потрібно знову ж у воді не гарячій, десь до 40-ка градусів. Шнурки, а також стельки перемо знову ж окремо. Щоб на кедах не було після прання розводів, полоскати їх потрібно добре, і краще за все не один раз. Якщо на Ваших кедах є якісь плями, які навряд чи відперуться, то тоді їх потрібно постаратися відчистити. Робити це будемо ватним тампоном, який трохи змочують бензином, або засобом для виведення плям. Саме цим тампоном і потрібно буде потерти ці плями. А ось відбілювачем, в яких є хлор, краще не користуватися. Після прання, сушити кеди знову ж краще не під сонечком, а в кімнаті, при природній температурі.

Вдома, можна приготувати досить непоганий засіб, який допоможе Вам випрати кеди. Для такого засобу Вам знадобиться пральний порошок (можете взяти будь-який), крім нього сік лимона і ще перекис водню. Всі ці прості компоненти змішуються в рівній пропорції. У підсумку, у Вас вийде якась маса, що нагадує за своєю консистенцією пасту. Саме нею і треба буде чистити кеди.

Досить часто буває, що на кедах утворюються плями бруду, при цьому вона може досить глибоко «сидіти» в самій структурі тканини. Такі плями можна спробувати перемогти зубною пастою з м\’ятним смаком, добре, якщо така паста має відбілюючі характеристики. Чистити потрібно знову ж зубною щіткою. Наносимо на неї трішечки пасти, а щоб її очищувальні здібності посилити, можна плюс до цього на щітку ще капнути лимонним соком. Чистити плями потрібно не кваплячись, круговими рухами. Якщо з першого разу Вам ці плями видалити не вийшло, повторіть цю нехитру операцію ще раз, поки Ви їх остаточно не «переможете».
 
Читати також: