Як правильно випрати акриловий светер

Акрилові вироби не дарма завоювали величезну популярність. Вони дуже приємні на дотик, теплі і практичні. При повсякденному носінні ці речі досить швидко забруднюються. Багато хто задається питанням: як прати акриловий светер, щоб випадково не зіпсувати його красивий зовнішній вигляд?

Особливості виробів

Волокна акрилу мають синтетичну природу. Акрил називають штучним замінником вовни, так як він дуже теплий. При цьому вироби з нього мають стійке забарвлення, не мнуться і не деформуються при пранні.

Доглядати за светрами з акрилу досить легко, потрібно лише дотримуватися деяких правил:

  • Прати вироби потрібно в прохолодній воді, не гарячішій 30-40 градусів.
  • Можна використовувати як звичайний пральний порошок, так і рідкі миючі засоби.
  • Акриловий светер при пранні вручну не можна сильно терти, інакше можна зіпсувати трикотажне полотно.
  • Віджимати виріб потрібно дуже дбайливо, не перекручуючи його. При машинному віджиманні слід використовувати низькі обороти.

 Застосування відбілювачів і порошків, що містять агресивні речовини, неприпустимо! В процесі прання використовуйте звичайний порошок, відповідний до кольору речі.

Так як светри з акрилу зазвичай використовують для носіння в повсякденному житті, вони швидко забруднюються. Тому прати їх треба досить часто, приблизно раз на тиждень. При пранні у воду можна додавати пом\’якшувач, а також кондиціонери для делікатного догляду. Досить часто при виробництві одягу акрил змішують з вовняними волокнами. У цьому випадку можна прати таку річ миючим засобом для вовни. При машинній обробці слід вибирати режим Шерсть або Делікатний.

Видалення плям

Якщо ви помітили плями на светрі з акрилу, потрібно видалити його перед основним пранням. Для цього річ потрібно замочити у воді кімнатної температури і обробити брудну ділянку. Свіжі плями потрібно запирати відразу, щоб бруд або жир не вбралася в волокна.

В тазику з прохолодною водою розведіть миючий засіб (порошок, гель або господарське мило). Також можна скористатися шампунем. Пляму обережно потріть і залиште на 15-20 хвилин. Якщо забруднення сильні, збільшуйте час до однієї години. Після усунення плям можна переходити до процесу прання.

Як випрати

Перед тим як почати прати акриловий светр, вивчіть етикетку з рекомендаціями виробника одягу. У більшості випадків дозволяється машинний процес з можливістю віджиму у центрифузі. Однак виробник може вказати і прання ручним способом або хімічну чистку виробу.

Виконуйте дії у точній відповідності з вказівками на етикетці. Нехтуючи ними, ви можете зіпсувати свою улюблену річ.

При обробці виробу в пральній машині кладіть акрилові речі разом з аналогічними їм. Якщо у вас є спеціальний мішок для делікатного прання, покладіть светр в нього. Це дозволить уникнути випадкових зачіпок і витягування петель. Перед початком процесу прання необхідно прибрати з вироби декоративні елементи (брошки, шпильки тощо). Якщо річ оздоблена стразами або каменями, їх потрібно відпороти і пришити в самому кінці на висушене полотно.

Ручний спосіб

Якщо светр з акрилу має велику в\’язку, краще випрати його вручну. Так ви уникнете деформації полотна і збережете первинний вигляд виробу.

Налийте в таз або ванну прохолодну воду. Розчиніть в ній миючий склад і опустіть туди кофту. Акуратно заперіть брудні ділянки. Особливу увагу приділіть горловині, областях під пахвами і низу рукавів. Залиште річ відмокати на 10-15 хвилин.

Після закінчення цього часу виперіть річ, намагаючись сильно не терти полотно. Поміняйте воду, потім прополощіть светр 2-3 рази, кожного разу в чистій воді. Дайте воді стекти, потім злегка відіжміть кофту руками, не скручуючи. Далі розкладіть річ на рівній поверхні і промокніть махровим рушником, акуратно загортаючи в нього виріб. Це потрібно робити для того, щоб не пошкодити структуру петель.

Машинне прання

Якщо виробник дозволяє машинне прання, догляд за акриловим виробом здійснити досить легко. Головне, дотримуватися потрібного температурного режима. Завантажте светр з акрилу в барабан пральної машинки разом з подібними речами. У відсік для порошку покладіть будь-який миючий засіб на ваш вибір. Поставте регулятор на режим Шерсть або Синтетика. Температуру прання виставте, керуючись вказівкою на етикетці (30 або 40 градусів), і включіть машинку. Перед полосканням можна додати антистатик та інші засоби. Після закінчення циклу прання увімкніть віджим на низьких оборотах.

Сушка вироби

Сушити светри з акрилу, так само, як і інші трикотажні вироби, потрібно акуратно, щоб полотно не деформувалося. Кофту струсніть і розкладіть на рівній поверхні, підстеливши під неї тонкий рушник або бавовняну тканину. Розправте виріб, надайте йому потрібну форму. Вирівняйте шви, лінію низу, комір розпрямите. У такому вигляді залиште светр до повного висихання.

Не кладіть річ на батарею, на ній залишаться ребристі сліди, а сама вона може втратити форму. З цієї ж причини не слід сушити кофту на мотузці.

Доглядати за речами з акрилових волокон досить просто. Щоб светр не втратив красивий зовнішній вигляд, перед тим як прати, уважно вивчіть рекомендації виробника. Не допускайте сильних забруднень одягу, інакше вам буде важко відпирати плями з поверхні кофти.