Як випрати і відбілити кімоно в домашніх умовах

Кімоно — традиційний практичний одяг для занять бойовими мистецтвами. Тканина японського кімоно міцна і надійна, тому догляд за нею не доставляє особливого клопоту. Як прати кімоно для дзюдо, карате та інших єдиноборств, щоб воно прослужило довго і не втратило первісний вигляд, ви дізнаєтеся в цій статті.

Особливості прання кімоно

Для пошиття кімоно для дзюдо і інших бойових мистецтв зазвичай використовують бавовну. Цей матеріал відмінно пропускає повітря, до того ж він міцний і дуже легкий. Є у бавовни і суттєвий недолік — при пранні в дуже гарячій воді волокнам тканини загрожує усадка до 10%. Якщо костюм виготовлено з натуральної бавовни, даний фактор не можна не враховувати. На відсоток усадки впливають наступні фактори:

  • щільність матеріалу;
  • режим і задана температура води при пранні;
  • наявність або відсутність додаткового просочення тканини.

На етикетці виробники зазвичай вказують оптимальну температуру прання, при якій виключається природна усадка матеріалу. При рекомендованій температурі для прання тренувальне вбрання для дзюдо і всіх інших видів спорту прослужить власнику довше.

Якщо випрати уніформу в гарячій воді, то відсоток зносу бавовни і його осідання буде вище. Цей факт може бути корисний, якщо потрібно, щоб кімоно трохи зменшилось, так як воно виявилося трохи більше необхідного розміру. Усадка кімоно для дзюдо буде різною по ширині і довжині в залежності від розташування ниток тканини. Біле кімоно для карате або дзюдо в домашніх умовах можна прати часто, якщо це необхідно. Однак не рекомендується піддавати костюм автоматичному пранню після кожного заняття. Можна просто добре виполоскати виріб в прохолодній воді і просушити. Цей метод дозволить відправляти кімоно в пральну машинку 2-3 рази в місяць.

Якщо є можливість одягнути під спортивний одяг білу бавовняну майку, можна її використовувати, щоб натільна білизна ввібрало більшу частину поту під час тренування. Майку потрібно прати в максимально гарячій воді після кожного тренування.

Як вивести плями і усунути неприємний запах

Спортивне кімоно для дзюдо або карате довго буде біле, якщо воно зшите з якісної тканини. Дешевий костюм швидко втратить свій вигляд, матеріал посіріє або пожовтіє, навіть якщо прати його правильно. Щоб відбілити бавовну в домашніх умовах, можна використовувати спеціальні речовини, що підвищують лужність прального засобу. Це зруйнує жири — причину забруднення, через які тканина набуває небажаний відтінок.

Якщо кімоно для дзюдо відбілити правильно, то якість матеріалу не постраждає. Тільки треба вибирати засоби, що не містять хлор, так як дана речовина руйнує тканинні волокна.

Крім цього, кімоно легко вбирає неприємний запах. Щоб повернути виробу колишню свіжість, після проведеного заняття як можна швидше просушити. Після кожного тренування рекомендується ретельно прополоскати одяг в прохолодній воді і висушити на повітрі. Щоб запах зник напевно, можна перед полосканням додати у воду оцет (не більше двох столових ложок). Для тренувань часто використовують чорне повсякденне кімоно і біле, призначене для показових змагань. У деяких школах використовується костюм різних кольорів в залежності від рівня майстерності людини.

Погано відпираються в машинці рукава, комір і зона пахв. Проблемні зони можна спочатку запрати плямовивідником, господарським милом, відбілювачем або будь-яким іншим засобом для прання. Через деякий час після обробки випрати одяг в машинці.

Як правильно прати і сушити кімоно для дзюдо

Випрати кімоно для дзюдо або карате в домашніх умовах дуже просто, якщо слідувати інструкції:

  •  Попередня підготовка — важливий етап прання уніформи. Треба вивернути одяг навиворіт, розправити всі складочки і розрівняти тканина. Не можна прати кімоно з поясом, так як він неодмінно полиняє.
  • Акуратно скрутіть костюм і покладіть його в барабан пральної машинки.
  • Встановіть режим для виробів з бавовни з температурою води 30 °C.

Тепер можна запустити прання і дочекатися його закінчення, а потім витягнути форму з барабана.

Прати кімоно в домашніх умовах потрібно не менше півтори години, щоб прибрати всі забруднення з щільних бавовняних ниток з ворсом. При короткому режимі прання, піде лише частина забруднень тільки з поверхні виробу, а всередині бруд залишаться. Пояс від кімоно в домашніх умовах можна прати вручну. На поясі білого кольору краще видно забруднення і плями. Відбілювати пояс від кімоно краще разом з іншими елементами костюма, щоб вони стали однакового кольору. Пояс темного відтінку потрібно прати порошком для кольорових речей, а виводити плями за допомогою засобів, у складі яких немає хлору.

Після прання при бажанні можна накрохмалити костюм. В ємність з теплою водою додайте крохмаль, попередньо розведений у воді до консистенції киселя. Важливо не переборщити з крохмалем, інакше тканина кімоно стане жорсткою, і розгладити її буде дуже важко. Кімоно для дзюдо або карате не можна сушити в машинці і віджимати виріб теж слід на середньої потужності, інакше потім важко буде позбутися складок. Після прання дістаньте одяг з машинки, повісьте на плічки і розрівняйте всі великі складочки. Сушити кімоно для дзюдо бажано на свіжому повітрі.

Вкрай небажано, щоб костюм висихав на батареї. Кімоно для дзюдо виготовлено з бавовни, тому воно сохне довго, що треба враховувати. Прасувати можна вироби з гладкою фактурою, а плетені шати, плетений одяг потрібно просто ретельно розправити руками.

Якщо кімоно для дзюдо було випране і висушене правильно, на ньому не залишиться складок. Якщо костюм при висиханні зафіксувався в одному положенні, так як не був правильно расправлений після прання, намочіть його ще раз і дочекайтеся, поки тканина повністю висохне.