Особливості вибору косарки для газонів

Кожна ділянка повинна мати доглянутий вигляд. Не важливо, належить складна робота чи ні, краще за все, коли ви будете працювати з використанням техніки. Вона дозволить заощадити не тільки час, але і сили, які витрачаються на роботу. Залиште собі більше часу для відпочинку з близькими людьми.

Найпоширенішими видами дачної техніки називають газонокосарки. Вони повсюдно використовуються в приватних будинках. Як тільки ми бачимо, що сусід купив гарну і багатофункціональну газонокосарку, відразу ж намагаємося обзавестися аналогічним пристроєм. Здавалося б, вибрати газонокосарку – простіше простого. Однак до вибору пристрою потрібно підходити відповідально, так як існує широкий асортимент техніки з великим набором функціональних можливостей.

Завжди потрібно орієнтуватися на потреби своєї ділянки. Інструмент повинен сповна виправдовувати себе при роботі на ділянці. І тут вже сусіди будуть безсилі: вони не допоможуть вам правильно підібрати газонокосарку. Сьогодні наші фахівці пропонують вам розглянути деякі технічні особливості сучасних газонокосарок. Вони допоможуть вам зробити правильний вибір дачної косарки.

Особливості вибору косарки для газонів

Вибираємо тип двигуна

Перше питання, яке ми задаємо при купівлі техніки, — вибрати пристрій на бензиновому або електричному двигуні? Зараз можна знайти як газонокосарки на бензинових моторах, так і на електричних двигунах. Зустрічаються газонокосарки як на бензинових так і на акумуляторах. Зрозуміло, більшою продуктивністю володіють газонокосарки на бензиновому двигуні. Найчастіше такими пристроями користуються міські комунальники. Техніка по праву називається професійною, так як призначена для обробки ділянок у садах і скверах з великою площею. Крім того, бензинова газонокосарка може працювати автономно.

Особливості вибору косарки для газонів

Бренди косарок газонів

Хонда, Бріггс і Стратон – це найбільш надійні сучасні газонокосарки, які сьогодні можна знайти на ринку. Але є і недоліки у бензинових газонокосарок. Так, мають місце бути вихлопи, велика маса пристрою, шум. Вартість бензинової газонокосарки теж висока. Технічне обслуговування бензинового двигуна пов\’язано з заміною масла, постійної дозаправкою і більш складний догляд за косаркою. Не варто купувати бензинову газонокосарку для домашнього користування, якщо тільки у вас не 30 соток у дворі.

Не потрібно дозаправок і складного технічного обслуговування для електричних газонокосарок. Пристрій зручний в експлуатації, не шумить, не видає вібрацій і вихлопних газів. Однак є недолік – постійна залежність від електричного ланцюга. Навіть з подовжувачами не вдасться далеко відійти від будинку. Тому газонокосарка підбирається, виходячи з площі ділянки.

Відмінний варіант – це газонокосарка на акумуляторі. Але тут пристрій буде коштувати дорожче, ніж звичайна електрична газонокосарка. Акумулятори потрібно кілька годин заряджати. Зате потім можна буде приблизно годину косити траву далеко від дому.

Особливості вибору косарки для газонів

Зустрічаються механічні газонокосарки. Тут про шкоду навколишньому середовищу взагалі не може бути й мови. Справа в тому, що тут взагалі відсутній двигун. Інструмент не важкий, так як і без того людина повинна докладати зусиль для роботи. Тим не менш, механічна газонокосарка є не найкращим варіантом: коситься трава не рівно, а тягати в гору пристрій – важко, плюс потрібно прикладати зусилля для обертання механізмів.
 
 

Які бувають приводи у косарок

Зустрічаються газонокосарки, які потрібно штовхати при роботі, а є такі, які самі пересуваються з допомогою приводу. Людина лише вибирає напрямок руху. Несамохідні моделі вважаються більш поширеними. Тут швидкість косіння трави менша. Зате всі зусилля двигуна передаються тільки на роботу ножа. Якщо роботи не багато, то несамохідна газонокосарка – це те, що потрібно.

Самохідна газонокосарка досить маневрена. Нею легше керувати. Однак є й недоліки. Це великий шум, маса і вихлопи, які утворюються при згорянні палива. Однак робота легка – треба тільки управляти напрямком пристрою.

Самохідні газонокосарки можуть мати передній, задній або повний привід. Якщо газон нерівний, то краще цього використовувати газонокосарку з переднім приводом. Всі самохідні газонокосарки мають широкі колеса, які не дозволяють застрявати в газоні. Крім того, колеса додатково посилені підшипниками, що збільшує їх міцність навіть при швидкій їзді.

Ширина смуги косовиці косарки

Ще один параметр – ширина смуги косовиці. Тут потрібно орієнтувати на те, де буде використовуватися техніка. Якщо ж роботи будуть проводитися в саду, де багато дерев і кущів, то краще всього купувати газонокосарку з вузькою смугою. Незважаючи на те, що швидкість робіт помітно знизиться, зате все буде виконано акуратно. Тим більше, що маса таких пристроїв набагато менша, чого не сказати про газонокосарку, яка має ширину косовиці до 50 сантиметрів. Їх вибирають для робіт на великих просторих ділянках.

Особливості вибору косарки для газонів

Дуже важливо правильно вибрати висотку покосу трави. Краще всього придбати газонокосарку, якою можна регулювати висоту трави, яка буде скошена. Так, висота регулюється шляхом підняття колісних пар. Для цього потрібно мати під рукою інструменти і витрачати час. Тому найкращий варіант – купити газонокосарку, де є централізований регулятор висоти. З допомогою важеля можна виставляти від одного до п\’яти рівнів висоти коліс.

Особливості вибору косарки для газонів

Травосбірники для газонокосарки

Продаються різні пристрої, які мають різні обсяги травосбірников. Все залежить від того, наскільки потужний пристрій і яка його модель. Для професійних газонокосарок характерні великі травосбірники, обсяг яких досягає 90 літрів. Для дачі і заміського будинку такого обсягу не потрібно. Однак пам\’ятайте, що чим більша ємність для збору трави, тим швидше робота. Вам не потрібно відволікатися на те, щоб звільнити мішок з травою. Є така техніка, яка оснащена прапорцями – це рівень. Як тільки він піднявся вгору – значить, треба витрусити траву з мішка і продовжувати роботу.

Для виробництва мішка під траву на газонокосарках використовується пластик або тканина. Тут потрібно орієнтуватися на свої потреби. Справа в тому, що тканинний мішок зручно витрушувати, проте в нього не можна занадто трамбувати траву. В пластиковий «мішок» можна збирати багато трави. Крім того, пластикові контейнери легко мити водою без зайвої праці.
Вибір корпусу газонокосарок

Сьогодні у продажу є газонокосарки, корпус яких виконаний з пластика або алюмінію. Легким, безпечним і довговічним можна назвати для газонокосарок пластик. Матеріал не піддається корозії, до вигорання на сонці. Ще одна перевага – це невелика вага. Тим не менш, пластик не настільки міцний, як метал. З пластиковими корпусами продаються газонокосарки для домашнього використання. Алюміній ж набагато міцніше, зате і коштує дорого така газонокосарка. І тільки професійні великі пристрої оснащуються металевим корпусом.

Особливості вибору косарки для газонів

Для того щоб працювати з газонокосаркою було зручніше, в деяких моделях передбачений бічне скидання трави, яка скошується. Але не вся техніка оснащена такими пристроями, які підвищують вартість. Найчастіше дефлектор розміщується з правого боку газонокосарки. Зручність полягає в тому, що трава, яка відкидається в сторону, потім може використовуватися для сушіння сіна. Крім того, зручно косити невеликі газони вздовж дороги.

Зустрічаються газонокосарки, які мають функцію мульчування трави – коли покоси перетворюються в кашку. Варто зазначити, що дана функція дуже полегшує роботу. На найсучасніших газонокосарках є функція мульчування трави. На ніж газонокосарки встановлюється клин для мульчування. Як тільки трава викошується, то падає зверху на ніж, а там вже і відбувається переробка. Для того щоб трава не потрапляла в мішок для збору трави, є спеціальна заглушка. Потім подрібнена трава використовується як добриво.

Коли покіс виконується на складній ділянці, з великою кількістю нерівностей, то доречно придбати собі газонокосарку з варіатором. Тут не буде коробки передач, а значить, швидкість постійно змінюється в залежності від рельєфу. Робота з такими газонокосарками зручна, так як немає необхідності докладати зайвих фізичних зусиль.