Як пояснити любов по-медичному

Мені подобається, що ви хворі не мною … Мені подобається, що я хворий не вами. Багато хто називає любов своєрідною хімією, але чи дійсно можна нею хворіти? Про три ключові особливості любові, пов\’язаних з медициною, ми вам сьогодні розповімо.

Частіше закохуйтеся з першого погляду

Закохатися з першого погляду? Чому б і ні?! Так, можливо міцною, тривалою і глибокою ця історія не буде, але дика пристрасть, що спалахнула як іскра, вам забезпечена! Медики довели, що, побачивши обьект пристрасті, протягом перших 1-5 секунд наш головний мозок синтезує хімічні сполуки і гормони, що відповідають за відчуття любові.

А, судячи з результатів дослідження 2010 року, любов викликає таку ж залежність і ейфорію, що й наркотичні засоби. Однак у цьому випадку кайфувати можна без найменшого збитку для здоров\’я!

Не бійтеся здатися психом

{PAGEBREAK}

Ще один дивовижний науковий факт про природу любові відкрили дослідники з Італії. Виявляється, чи не кожена закохана людина страждає від обсесивно-компульсивного розладу. Принаймні, поведінка людини, що знаходиться в стані закоханості не менше півроку, вкрай нагадує симптоми даного психічного розладу. Пов\’язано це головним чином з падінням в крові людини гормону серотоніну.

Відчувається ейфорія

Ще один дивовижний і, мабуть, самий головний медичний факт. Організм закоханої людини набагато активніше починає виділяти тригери (каталізатори) ейфорії — гормони дофамін, серотонін і норадреналін.

Що ж, тепер ви знаєте точно, що закохуватися потрібно обов\’язково. Так каже медицина і наука. А що робити? Проти природи, як відомо, не попреш.