Як вибрати сноуборд?

З кожним роком популярність сноубордингу тільки зростає. Якщо ви захотіли підкорити гори, то повинні відповідально підійти до вибору дошки.

Ваш стиль катання

Для початку непогано б визначитися зі стилем. Їх всього три:

Фрікарва — це швидкісний спуск з гори, де основний прийом — круті повороти;
Фрірайд — найпоширеніший тип серед аматорів. Включає в себе стрибки і спуск з гори;
Фрістайл — виконання різних трюків, а також катання по рампі.

Починати краще всього з простого стилю. Новачкам підійдуть фрірайд та фрістайл. Для цих стилів використовуються м\’які дошки, тоді як для фрікарва — тільки жорсткі.

Від вибору дошки залежить усе: і стиль, і швидкість, а головне — безпека і зручність катання. На вибір дошки впливають кілька факторів.

Форма
{PAGEBREAK}
Якщо ви хочете кататися і в стилі фрістайлу, і в стилі фрірайду, то вам all-mountain, цей тип дощок однаково гарний на різних поверхнях. Якщо ж ви вибрали якийсь один стиль, то варто уважно вибирати форму дошки.

Сноуборди для фрікарва вузькі і довгі, для фрістайлу і фрірайду коротші і ширші. Кінці дощок для фрістайлу — однакової округлості і довжини, а у дошок для фрірайду один кінець повинен бути довший іншого.

Довжина

По-іншому довжина сноуборду називається ростовкою. Вона залежить від ваги і зросту сноубордиста: чим більша ваша вага і зростання, тим довша повинна бути дошка. Існують спеціальні таблиці, які допоможуть вам визначитися з довжиною дошки. Найкраще її запитати у менеджера магазину. Для фрістайлу краще вибрати дошку на 5 см коротшу, ніж потрібно.

Контактна довжина — це довжина поверхні, дотичної зі снігом. Невелика довжина гарантує простоту управління. Якщо ж ви хочете, щоб ваш сноуборд був більш стійким на снігу, то контактна довжина повинна бути більше.

Ширина

Зрозуміло, дошка не повинна бути занадто широкою або занадто вузькою. В ідеалі, при примірці дошки, ваші ноги повинні виходити за межі дошки рівно на 1-1.5 см, в будь-якому іншому випадку дошка або занадто широка, або занадто вузька. У цьому випадку дошкою буде управляти набагато складніше.

Вага

Вага визначиється найлегше — дошка підходить вам, якщо ви можете підняти її однією рукою за ніс.

Матеріал

Є три основні матеріали для покриття дошки:

{PAGEBREAK}

— Графіт. Він робить сноуборд слизьким і швидким, проте така дошка не відрізняється надійністю і швидко прийде в непридатність;
— Поліетилен. Така поверхня прослужить довго, але от про хорошу швидкості доведеться забути;
— Поліетилен з додаванням графіту. Мабуть, це самий популярний тип покриття: довго служить, при цьому сноуборд розвиває хорошу швидкість.

Гнучкість

За гнучкістю дошки також діляться на три типи:

— Гнучкі. Прості в управлінні, легко набирають швидкість і повертають;
— Середньої гнучкості. Підійде вже для тих, хто має досвід в сноубордингу. Хороша при фрістайлі;
— Абсолютною гнучкості. Використовуються для фрірайду, на них дуже зручно робити трюки.

Це основні параметри, на які необхідно орієнтуватися при виборі дошки. Після купівлі сноуборду необхідно купити відповідну екіпіровку, інакше катання може бути коротким.