Як вибрати електропилу для дачі

Кожен господар дачі повинен володіти максимумом корисних інструментів у своєму розпорядженні. Серед них можна виділити і електричну пилку. З допомогою ланцюгової електропили завжди можна обрізати гілки на деревах у саду, відремонтувати двері або паркан. Без якісної електричної пилки всі ці роботи виконати неможливо. Для тих, хто проживає на дачі або будує дерев\’яний будинок, пила просто незамінна. Вона дозволяє виконувати роботи різного характеру. Приміром, якісної та потужної электропилкой можна з легкістю розрізати стовбур дерева або, наприклад, виконати декорацію меблів з пеньків на дачу. Іноді електрична пила використовується для того, щоб обрізати кущі.

Як вибрати електропилу для дачі

Переваги електричної пилки полягають у тому, що вона не видає вихлопних газів. Це добре для людини. Крім того, електричну пилку можна використовувати навіть в будинку.
Дуже важливо правильно вибрати електричну пилку. Є безліч критеріїв, за якими проводиться вибір пристрою, однак головні – це потужність і якість виконання. Для того щоб ви могли правильно вибрати потрібний товар, пропонуємо ознайомитися з основними характеристиками обладнання.

Як вибрати електропилу для дачі

Вибираємо пилу електричну, на що звернути увагу:

Отже, в першу чергу, потрібно звернути увагу на довжину ланцюгової пили. Зрозуміло, чим довше полотно, тим більший стовбур можна розрізати пилкою. Але велика довжина – це великий опір. В такому разі завжди потрібно звертати увагу на потужність двигуна.

Як вибрати електропилу для дачі

В основному виробники відразу вказують параметри, в тому числі і довжину полотна. Деякі господарі намагаються встановлювати більшу довжину полотна. І тут відбувається наступне: двигун виходить з ладу. Для того щоб розпиляти дерево, двигун змушений працювати на межі своїх можливостей, що призводить до його перегріву. Якщо пила призначена для роботи в домашніх умовах, то цілком достатньо буде довжини полотна до 40 сантиметрів. Дуже рідко ставляться короткі шини, так як вони не практичні. Якщо є одна пила, але дві шини, то краще всього брати коротку шину. Саме вона буде розпилювати дошки швидше і без зайвого навантаження на двигун. Ті моделі, які можна називати професійними або напівпрофесійними, мають довжину шини до півметра. Потужність двигуна тут більше, так і різати можна міцні породи дерев, такі, як дуб, акація або бук.

Як вибрати електропилу для дачі

Для того щоб повалити велике дерево, необхідно мати професійну пилу. Щоб швидко зрізати велике дерево, потрібно мати пилку з довжиною шини до 90 сантиметрів.

Ланцюг для електропили

Ланцюг пилки являє собою ряд склеплених ланок. Кроком ланцюга вважається три склеплених ланки. Саме цей параметр визначає ріжучу можливість ланцюга. Електричні ланцюгові пилки мають три позначення кроку ланцюга:

— 0,325;
— ¼ ;
— 0,375.

Бюджетними варіантами вважаються пилки з першими двома показниками. Вони вважаються аматорськими варіантами.

Як вибрати електропилу для дачі

Ланцюги з такими кроками ріжуть без великих вібрацій, акуратно. Але при тривалому використанні зуби швидко тупляться. Для того щоб полагодити дерев\’яні вироби або обрізати кілька гілок в саду, краще всього використовувати такі пилки.

Найчастіше зустрічаються пилки з кроком 3/8. Вони активно використовуються не тільки в побутових умовах, але і на виробництві. Ці пилки універсальні, так як можуть використовуватися для виконання різних робіт.

Завдяки великому кроку ланцюга товсте дерево дуже легко розпиляти, але краї надрізів виходять з великою кількістю задирок. Це говорить про те, що доречно використовувати дані ланцюга на чорнових роботах. Явна перевага таких пил – висока продуктивність. До недоліків можна віднести підвищену вібрацію.

На електричних пилах зустрічається два види розташування двигуна: поздовжнє і поперечне. Поздовжнє розташування – це коли вісь мотора розташовується уздовж пилки. Поперечне розташування – вісь двигуна стоїть перпендикулярно ланцюга.

Пили, де двигун має поперечне розташування, мають двигуни зліва і справа. Такі пили володіють певним недоліком. Справа в тому, що людям не подобається, що при роботі зміщується центр ваги. Однак при розпилюванні колод такі пили дуже зручні та ефективні.

При поперечному розташуванні двигуна є також переваги. Так, крутний момент повністю передається від двигуна на ланцюг. Шестерінки працюють точно. Пила, на якій двигун розташований подовжньо, не мають великої маси. Вони вузькі. Маса досить збалансована, що зручно при тривалих і різнопланових роботах.

Однак є й недоліки. Так, зубчаста передача поглинає частину потужності пристрою.

Як вибрати електропилу для дачі

Потужність електропил, критерій вибору

Потужність – це дуже важливий показник у будь-якої пилки. Глибина розрізу визначається саме потужністю. Чим більша потужність, тим швидше вдається різати деревину. Професійна пила або аматорська – все залежить знову-таки від потужності. Тому перед тим, як купити електропилу, потрібно визначитися, для чого вона буде використовуватися. Якщо немає необхідності в складних роботах, то велика потужність пристрою ні до чого. Крім того, що воно буде незручна у використанні, щей доведеться витрачати більше енергії.

Пили потужністю до двох кіловат повинно вистачити для домашніх робіт. Якщо ви плануєте виконувати професійні роботи, то потрібно купити багатофункціональний пристрій з потужністю понад два кіловата. Варто зазначити, що для валки лісу іноді використовуються пили, які мають потужність до дев\’яти кіловат, але вони використовуються рідко.

Ще один важливий показник – натяжка ланцюга на пилці. Так, буває натяжка ланцюга з використанням ключа і без нього. Яку модель вибрати – визначає сам власник пилки.

Тестування електричних ланцюгових пил, відгуки

Більшість людей віддає перевагу пилкам, де є гайковий натяг. Такі пилки ефективніші в роботі, так і кріплення ланцюга набагато краще. Дешеві пилки мають слабкий механізм натягу, що приводить до спадання ланцюга. Потім, використання інструменту для натягування ланцюга – це зайві проблеми. Справа в тому, що ключі – це маса. Якщо роботи виконуються далеко від будинку, то ключі носити з собою – незручно. Саме тому використовуються пилки з безключовим натягом ланцюга.