Як правильно написати твір

Твір а-ля «як я провів літо» в дитинстві писав кожен. Однак чи пам\’ятаєте ви зараз, у свідомому віці, як правильно його потрібно складати? Сьогодні ми вам нагадаємо, з чого має складатися твір.

КРОК 1
Вивчіть структуру

Якщо ви не хочете потрапити із твором в халепу, розбийте його на 3 структурно окремі частини — вступ, змістовну (основну) частину і висновок. Мета будь-якого твора — відповідаючи на питання педагога, якомога повніше розкрити запропоновану тему.

КРОК 2
Вивчіть особливості написання вступу
{PAGEBREAK}
Вступ має давати читачеві поняття про заданій темі і натякати, що слід очікувати далі. Ви можете давати конкретні відомості щодо певної проблеми або ситуації. Якщо до теми твору має відношення якийсь історичний період, ви можете охарактеризувати і його. До речі, в більшості випадків історичний елемент істотно зіграє вам на руку. Як варіант, можете відзначити на папері власні роздуми над темою. Тільки не захоплюйтеся і пам\’ятайте про те, що обьем цієї частини не повинен бути більше третини частини від загального тексту твору.

КРОК 3
Вивчайте особливості написання основної частини

Зараз мова піде про саму більшу й найважливішу частину твору. Так, для складання основної частини обов\’язково скористайтеся чернеткою, щоб потім в міру необхідності перечитувати і переробляти написане. Тут ви повинні розкрити задану тему і надати роз\’яснення по суті твору.

Не бійтеся відпустити свою думку на волю. Однак корегуйте її в рамках розумного, а то фантазія може завести вас в далекі нетрі. Не робіть свій твір коротким переказом літературного або будь-якого іншого твору. Ви повинні довести свою здатність гідно представити свої думки і аналізувати той чи інший твір, подія або явище.

Не бійтеся поділитися найяскравішими враженнями, які залишилися у вас після прослуховування музики, прочитання роману, вивчення якої-небудь події або подорожі. Найбільше у творі цінується не виклад думки чужого, нехай навіть фахівця який користується повагою, а ваші особисті думки.
{PAGEBREAK}
По суті, основна частина повинна показати, як добре ви знаєте твір, зрозуміли ви ідею автора і чи можете проаналізувати текст, музику або щось ще, аргументовано.

КРОК 4
Вивчайте особливості написання заключної частини

Тепер поговоримо про так званий підсумку написаного — висновок. Тут ваше завдання — узагальнити все те, що ви хотіли висловити. Насамперед варто виділити основну думку і висловити своє суб\’єктивне ставлення до твору, проблеми, історичної події або героя. Намагайтеся прагнути до конкретики при висловлюванні думок. Уникайте як зайвого негативу, так і зайвої захопленості. Основні показники успішного ув\’висновку, та й успішного твору — це ясність, строгість, чітко підібрані слова без порожнього — «води».
{PAGEBREAK}
Всього кілька простих правил — і ваше твір приречений на успіх. Прислухайтеся до наших порад, навчіть їм ваших дітей-школярів — і колекціонуйте найвищі оцінки з літератури.