Як провести водопровід з колодязя в заміському будинку?

При якісному водопостачанні приватного заміського будинку ви знайдете максимальний комфорт. Тому першим ділом власникам дач необхідно зайнятися проведенням водопостачання. Якщо ви не можете під\’єднатися до центрального водопроводу, то можна організувати спеціальні автономні джерела води. Для цих цілей відмінно підійде звичайний колодязь. При такому способі організації необхідного водопроводу ви забезпечите себе практичним і надійним автономним водопостачанням, яке забезпечить вам всі зручності.

Як провести водопровід з колодязя в заміському будинку?

У чому полягають позитивні сторони колодязя?

Для встановлення автономного типу водопостачання застосовується колодязь або свердловина. Але варіант під номером два вважається найбільш оптимальним. Колодязь вважається більш корисним пристроєм, так як його вода не містить небезпечного заліза. Очищати його досить легко, і робиться це за допомогою звичайної лопати і відра. Колодязь є найбільш довговічним, ніж раніше згадана свердловина. У даного водопроводу зручна експлуатація та обслуговування. При відсутності електрики в заміському будинку ви можете черпати воду ручним способом. При експлуатації колодязя краще всього використовувати насос заглибного типу.

Як провести водопровід з колодязя в заміському будинку?

Перед тим, як створити бажаний колодязь, необхідно скласти детальну схему, в якій буде вказана інформація про місце розташування всіх труб. Тим самим ви швидко зможете розрахувати кількість матеріалів, які вам знадобляться в процесі роботи. Заздалегідь складений план допоможе вам уникнути небажаних помилок.

Як провести водопровід з колодязя в заміському будинку?

Водопровід можна прокласти послідовним способом. Цей варіант ідеально підходить для невеликих заміських будинків. Подача води буде здійснюватися через трубопровід. Також активно застосовується паралельний спосіб. У цьому випадку для кожного приладу передбачається своя труба. Цей метод підходить для будинків, що мають досить велику площу.

Як провести водопровід з колодязя в заміському будинку?

При виборі насоса необхідно враховувати глибину вашого колодязя, а також не забувати про його продуктивності і відстані від колодязя до будинку. При організації автономних систем на сьогоднішній день використовують глибинні і поверхневі насоси. Однак з-за невеликої потужності вода не підніметься вище десяти метрів. Насос акуратно встановлюють всередині колодязя. Також необхідно придбати водонапірні баки, які бажано встановити на даху заміського будинку. Здійснювати контроль за обсягом води буде універсальний датчик, який кладуть всередину водонапірного бака. У зв\’язку з падінням рівня води він включається автоматичним чином.

Перед безпосередньою установкою водопроводу, потрібно почати копати траншею, для того, щоб якісно укласти водопровідні труби. Мінімальна глибина повинна змінюватись до півтора метрів. Далі в колодязі зробіть маленький отвір. Це робиться з застосуванням кувалди. Потім закріплюється насос і до нього прикручується клапан, щоб запобігти зворотньому хіду води. Слідом необхідно приєднати трубу і гнучкий шланг. Також до насоса необхідно підвести електрику.

Як провести водопровід з колодязя в заміському будинку?

Краще всього це робити під землею. В траншею почніть укладати водопровідні труби, а наверх укладіть теплоізоляційний матеріал, наприклад, пінопласт. На заключному етапі робиться вхід в будинок. Перед виконанням розводки в особистому будинку встановіть відвід з краном, який призначається для зливу води. Коли ви будете підключати сантехнічне обладнання, знайте, що пластик не рекомендується застосовувати. Він одразу ж ламається при різних перепадах атмосферного тиску.

При влаштуванні зимового водопроводу труби бажано укладати на велику глибину.

Рекомендується використовувати професійні труби з утеплювачем, так як вони здатні обігріватися за допомогою електричного кабелю.

Тимчасовий варіант водопровідної системи використовують силіконові і гумові шланги. Вони з\’єднуються за допомогою пластмасового перехідника. Труби повинні укладатися під ухилом.