Каміни для опалення заміського будинку

Навіть якщо у вас в заміському будинку коштує дуже великий камін, він все одно повноцінно не буде обігрівати ваш будинок. Та й мороки з ним багато, доводиться витрачати дуже багато дров. Камін буде давати тепло до тих пір, поки в ньому горить вогонь. Якщо постійно спалювати дрова, то їх потрібно дуже і дуже багато на зиму. Тому найчастіше на дачах ставлять каміни для підтримки зонального тепла в певний час.

Кімната, яка має площу 20 квадратних метрів, вже може вмістити в себе камін. Ставити камін можна в будь-якому місці приміщення, головне, щоб його не задував протяг, і не перебивалася тяга.

Споруда каміна для опалення дачного будинку

Каміни створюються тоді в будинку, коли сам будинок тільки будується. Для каміна потрібно використовувати камені або цеглу, які здатні витримувати великі температури. Готовий камін важить до 7 тонн, тому для його створюється додатковий фундамент. Димохід теж повинен бути вогнетривким. До нього не повинні примикати ніякі комунікації.

Топка, димар і портал — це основні елементи камінів. Димохід викладається з цегли, мармуру або металу. Цегла і кераміка дуже важкі матеріали. Металевий димар використовується найчастіше, так як система може бути представлена ​​у вигляді сендвіч-панелей.

Крім того, металеві димоходи створюються там, де немає можливості побудувати кам\’яну конструкцію. Залежно від того, яке перетин в димоході, визначається сила тяги. Якщо зробити сильно тонкий димохід, то тяга буде слабкою: дим піде не назовні, а всередину.

Тільки справжній майстер може розрахувати правильно все елементи каміна. Виключаються коліна і повороти труби в каміні. Щоб камінна труба швидко не остигала, її облицюють спеціальними матеріалами. При такій схемі опалення тепло зберігається в деяких випадках до 24 годин. Використовується для облицювання фінський сланець. Камін оформляється так, як диктує дизайн всього приміщення.

Будь димохід повинен бути замаскований за допомогою кожуха. Але можна зробити інакше: викласти стінку, під якою сховаються димохід і топка.

Щоб викласти камін потрібно витратити багато часу і сил. Важливо, щоб в димоході каміна не було шорсткуватих поверхонь. Якщо ж цього не виконати, то буде збиратися сажа, яка погіршує тягу.

Екран і решітка — це обов\’язкові частини каміна. За допомогою решітки відділяється місце горіння від приміщення. За допомогою екрана кімната захищається від стріляючих вугілля. Щоб створити середній камін, потрібно витратити як мінімум 50 тисяч рублів.

Готові каміни для заміського будинку дров\’яні

Сучасний варіант — привезти готовий камін і зібрати на місці. Але це буде не дешево стояти. Для збірних камінів створюють чавунні топки, які, до речі, можна купити окремо. Маса топки може досягати чотирьохсот кілограм, та й коштує вона до 55 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, зате тут вже є дверцята зі склом.

За збірний камін доведеться заплатити приблизно?. Є й вітчизняні аналоги, набагато дешевше. Але їх якість не така висока, як, наприклад, в італійських камінах.

Електрокаміни на дачу

Ще одним варіантом камінного опалення є електро камін. Електричні каміни зараз дуже популярні, так як дуже зручні в користуванні, мають самі різні розміри і форми. Так само можна вибрати електрокамін під будь-який дизайн кімнати в яку він буде встановлюватися.

Також є декоративні електричні каміни, деякі моделі мають пульт управління, з якого можна регулювати подачу тепла, включення / вимикання каміна або підсвічування.
 
Читати також: