Як викласти цегляну піч на дачі своїми руками

На будь-якій дачі повинна бути піч. На ній можна і приготувати їжу, і обігріти з її допомогою дім. Незважаючи на те, що в даний час, існує декілька варіантів печей з різних матеріалів, печі з цегли не втрачають своєї актуальності. Цегла – це екологічний матеріал. Завдяки своїй структурі, при нагріванні цегла не сушить повітря і добре тримає тепло. Як скласти піч з цегли своїми руками для дачі? Відповідь на це питання буде обговорюватися в цій статті.

Як викласти цегляну піч на дачі своїми руками

Піч із цегли для дачі – з чого починати?

По своїй функціональності печі з цегли поділяються на 3 типи:

Варильна піч має чавунну плиту, на якій можна готувати їжу. Подібна піч здатна обігріти приміщення. Ці печі, як правило, невеликого розміру і користуються найбільшою популярністю у дачників.
Опалювальна піч – це найбільш компактний варіант. У такій печі немає варильної поверхні і піч придатна тільки для обігріву приміщення.
Опалювально-варильна піч. Крім плити, має духову шафу, ємність для гарячої води, нішу для сушіння овочів та фруктів. Іноді ще викладають і лежанку. Така піч здатна обігріти великий будинок.

Як викласти цегляну піч на дачі своїми руками

Вибравши модель печі, необхідно правильно підібрати місце для її встановлення. Воно буде залежати від розміру передбачуваної печі і від бажання власника. Існує кілька правил розташування печі.

— Не рекомендується викладати піч біля зовнішньої стіни, так як там вона буде швидко охолоджуватися.
— При влаштуванні печі між кімнатами, стіни та піч потрібно розділити жароміцним матеріалом.
— Необхідно правильно розрахувати розміри майбутньої печі. Слід врахувати, що розмір фундаменту, повинен бути на 10-20 см більше, ніж підстава печі. Також потрібні розрахунки по висоті і ширині печі.
 — Якщо піч передбачається розташувати посередині кімнати, то вона може виступати в ролі розділення кімнати на зони: кухня і їдальня (або вітальня). Частина печі з варильною поверхнею буде перебувати на кухні, а гладка стіна – в іншій кімнаті.

Як викласти цегляну піч на дачі своїми руками

В першу чергу, перед тим як приступити до кладки печі потрібно вибрати цеглу, приділяючи увагу його якості, експлуатаційним характеристикам і ціною. Дуже дешева цегла може виявитися неміцною і при нагріванні можливе утворення тріщин цегли розпадеться на частини. Це здатне створити пожежонебезпечну ситуацію.

Як викласти цегляну піч на дачі своїми руками

Тільки жароміцна цегла підійде для кладки печі, вона може бути:

Шамотня цегла. Має жовтий або бежевий колір і пористу структуру. Він виготовлений із спеціальної вогнестійкої глини і шамотної крихти. Цеглу цінують за здатність накопичувати тепло і повільно його віддавати. Тому піч, викладена з такої цегли, довго не остигає. Він витримує температуру до 1500 градусів. З такої цегли добре збирати внутрішню топкову частину печі.
Червоно — помаранчева цегла. Вона виготовлена з вогнетривкої глини, коксового та кварцового порошку або графітової крихти. Перевірити якість цієї цегли можна, кинувши його на асфальт з висоти 1,5 метра. Якщо цегла не розколеться на частини, а звук під час удару схожий на постукування про метал, значить цегла хорошої якості.

Як викласти цегляну піч на дачі своїми руками

Піч для дачі своїми руками – план роботи

Не слід застосовувати для кладки печі силікатні і пустотілі цегли. Перед будівництвом печі потрібно скласти схему укладання:

Закладку фундаменту під піч слід передбачити ще на етапі будівництва будинку. Якщо необхідно встановити піч у вже побудованому будинку, то треба розібрати підлогу і зробити основу для печі. Фундамент найчастіше виготовляють з цементного розчину.
Кладка самої печі. Для цього потрібно:

— вирівняти поверхню фундаменту;
— укласти перший ряд цегли;
— на місце для печі укладається решітка;
— при закладці другого і наступних рядів залишається місце для димоходу і дверцята для видалення золи.

Як викласти цегляну піч на дачі своїми руками

Під час укладання рядів печі, їх постійно потрібно перевіряти за рівнем, для того, щоб не було перекосів. У місцях, де встановлюються перекриття, потрібна гідроізоляція. Спорудження закріплюється за допомогою кутиків з металу. Щоб не помилитися під час кладки печі, слід постійно проводити звірку з кресленнями.

Як викласти цегляну піч на дачі своїми руками

Отже, тепер ви дізналися, як скласти піч з цегли своїми руками для дачі. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам зробити її самостійно і насолоджуватися теплом у своєму будинку.