Як боротися з вогкістю в квартирі?

У вас в будинку постійна сирість? І ви не знаєте, як її позбутися? Тоді ця стаття спеціально для вас.

Знайдіть джерело вогкості

Для того щоб почати боротися з вогкістю необхідно, в першу чергу, визначиться з джерелом її появи. Від цього буде залежати спосіб усунення проблеми.

Однією з основних причин виникнення вогкості є відсутність вентиляції. Тому обов\’язково перевірте вентиляційні шахти на наявність тяги. Якщо шахти забиті, викликайте фахівців для їх прочищення.

У тому випадку якщо у вашому будинку не передбачені витяжки, їх необхідно встановити самостійно. Якщо ж це не реально, тоді обзаведіться примусовою вентиляцією. У будь-якому випадку приміщення повинне добре провітрюватися.

В одноповерхових кам\’яних і цегляних будинках основною причиною виникнення вологості є погана гідроізоляція фундаменту і стін. Тому при можливості, фундамент будинку необхідно очистити від землі і провести його якісну гідроізоляцію. А для того щоб волога не потрапляла всередину через стіни, досить добре обштукатурити нижню частину будинку цементним розчином.

Як боротися?
{PAGEBREAK}
Важливим буде, також, подбати про відвід дощової води з допомогою водостічних труб і водовідливів. І зробити хороше вимощення навколо будинку.

Якщо ж ви помітили плями вогкості на стінах у стелі або на самій стелі, вам слід перевірити, чи не протікає дах. Всі ці несправності можуть виявитися першоджерелами виникнення вогкості.

В екстрених випадках для боротьби з підвищеною вологістю можна застосовувати порошок хлористого кальцію. Насипавши його потроху в банки і розставивши їх по кутах кімнати, ви досягнете істотного зниження рівня вологості.

Цей порошок активно вбирає вологу з повітря і збирає її в банках. Коли використовуваний засіб перетворюється на розчин, його не варто викидати. Просто потрібно зібрану вологу випарувати на повільному вогні, а що залишилися, кристали використовувати заново.

Всі перераховані вище методи досить ефективні при боротьбі з вогкістю. Але перед тим як застосовувати будь-який з них, переконайтеся спочатку на 100%, що джерелами виникнення підвищеної вологості є саме дані причини.

Інакше ви можете провести величезний комплекс робіт, а виявиться, що вас просто постійно підтоплюють сусіди. Що, до речі, теж може виявитися причиною появи вологих плям на стінах і стелі.