Способи боротьби з кротами на дачній ділянці — відлякувачі

Всі люблять спостерігати за тваринами в зоопарку, де вони не завдають ніякої шкоди навколишньому середовищу, але як тільки будь-яка з них починає зазіхати на дачну ділянку, це вже не викликає таких приємних емоцій, швидше навпаки — роздратування і бажання скоріше позбутися непрошених гостей. Саме так часто люди реагують, коли виявляють у себе на території, немов полігон після військових дій: безліч земляних насипів і втрачений врожай. Деякі використовують зовсім на гуманні способи боротьби з цими тваринами, які покликані позбавити життя звірка, наприклад, отруту, пастки або капкани. Але кроти не винні в тому, що ушкоджують коріння, просто шукаючи свої головні ласощі — земляних черв\’яків, а вбивати їх за це — занадто жорстока міра. У цій статті ми розглянемо нешкідливі способи боротьби з кротами на дачній ділянці. Деякі з них можна зробити своїми руками.

Способи боротьби з кротами на дачній ділянці - відлякувачі

Варіанти відлякувачів кротів на дачній ділянці

Якщо кріт уже оселився на ділянці, то вигнати його назавжди буде не так просто, але про це ми розповімо трохи пізніше. Зараз обговоримо заходи, які можна вжити, щоб тимчасово очистити територію від небажаних сусідів.

Рослини — відлякувачі. Існують такі рослини, які відрізняються різким специфічним запахом, особливо біля коріння. Кріт, з його тонким і чутливим нюхом, буде змушений покинути цю місцевість. Найбільш дієвими вважаються чорні боби, чорнобривці і королівський рябчик. Якщо посіяти квіти по всьому периметру ділянки або навколо грядок, то можна не сумніватися, що ворог там не пролізе, а значить — врожай врятований. Крім цього, квіти відмінно впишуться в загальну клумбу і мають приємний зовнішній вигляд. Вирішивши використовувати чорні боби, будьте готові споруджувати вертикальні підпори, так як рослина досягає висоти близько 1,5 метрів.

Способи боротьби з кротами на дачній ділянці - відлякувачі

Ультразвукові відлякувачі. Можна придбати вже готові засоби для боротьби з кротами. Одним з таких засобів є електронний відлякувач. Це прилад на звичайних батарейках або сонячних, що вкопується в землю. У такому стані він видає неприємний звук і вібрацію, яка захищає врожай від підкопів крота. На поверхні звук не чути, але зате чудово поширюється під землею. Батарейки змінюються один раз в три місяці.

Способи боротьби з кротами на дачній ділянці - відлякувачі

Пляшки — вертушки. Найпоширеніший спосіб. Такі пристосування можна побачити практично на кожній садовій ділянці. Кріт, крім чутливого нюху має ще і відмінний слух, тому не витримує навіть найменшого шуму. Багато використовують для шумилок пластикові або бляшані пляшки, які приводяться в рух за допомогою вітру. Пляшка насаджується на металевий стрижень, заритий в землю, і навіть при найменшому вітерці лунає дуже гучний звук. Людина швидко звикає до нього і згодом перестає його помічати, але кріт не зможе і близько біля нього. Пропонуємо вам наочно показати, як можна змайструвати пляшку — шумилку своїми руками.

Як позбавитися від крота на дачній ділянці назавжди?

Щоб раз і назавжди позбутися непрошених гостей, існує один дуже дієвий і доволі простий метод — створення блокади по всьому периметру. Відомо, що кріт не проникає під землю більше ніж на 1 метр, тому необхідно вирити рів такої довжини, заповнивши його металевими прутами, старою рабицею або іншими непотрібними речами, які зможуть служити підземною огорожею.

Краще всього встановлювати таку блокаду під час зведення паркану. Звичайно, фундамент не риється на таку глибину, але для збереження врожаю можна і постаратися. Зате такий захист назавжди позбавить від цих хоч милих, але проблемних звірків. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вибрати найоптимальніший метод боротьби з кротами на садовій ділянці.