Як знищити мурашок в саду та городі

Мурашки чорні або руді (фараонові, ще одна назва) – це лихо для дачників. Практично, на кожній дачній ділянці є колонії рудих мурашок, які завдають великої шкоди посадкам. Садові шкідники не зовсім схожі на своїх лісових родичів. На відміну від них, руді мурашки набагато менші в розмірі і вони не будують свій мурашник у вигляді горбка на поверхні, ці навпаки споруджують житло в ґрунті. Часто, визначити наявність колоній рудих мурашок можна по ямах в землі або під час прополки садово-городніх культур. Як боротися з мурахами в дачному саду і городі?

Як знищити мурашок в саду та городі

Боротьба з мурахами — з чого починати?

Як відомо, улюблена їжа будь-яких мурах – це тля. Здавалося б, поїдаючи тлю, мурахи приносять користь дачній ділянці. Але навпаки, харчуючись, попелицями, мурахи спеціально розводять її «стада» і оберігають їх від інших комах. Крім того, мурашки допомагають попелиці розмножуватися, розносячи її личинки по гілках рослин. А попелиця – це найнебезпечніший ворог для будь-яких овочевих і декоративних культур.

Як знищити мурашок в саду та городі

Мурахи завдають непоправної шкоди деревам і чагарникам, утворюючи свої поселення в їх кореневищах. Якщо не знищити гніздо рудих мурашок, а їх там може розплодитися до 8 мільйонів особин, то через 2-3 роки, навіть здорова рослина може загинути.

Як знищити мурашок в саду та городі

Тому, зазвичай боротьба з мурахами проходить паралельно з виведенням попелиці. Найбільш часто, мурахи будують гнізда на ділянках, де рідко проводитися обробка (прополка, розпушування). Виведенням комах потрібно зайнятися відразу ж, як тільки з\’явилися їх перші прояви. Якщо згаяти час, то позбутися від них буде все складніше, так мурахи дуже швидко розмножуються. Для боротьби з шкідниками використовують як народні методи, так і хімічні препарати.

Як знищити мурашок в саду та городі

— Створення навколо рослини водної перешкоди. Для цього можна використовувати стару автомобільну покришку, розрізану уздовж навпіл. Одну з частин укладають навколо рослини, трохи вкопуючи в землю, і заповнюють водою, особливо зручно застосовувати для захисту кущів.
— Обмотати стовбур фольгою, загинаючи назовні нижній край, який буде перешкодою для мурашок.
— Ранньою весною (березень, квітень), навколо стовбурів дерев можна обмотати спеціальні липкі пояса, на висоті 50 см від землі. Такий захист перешкода не тільки мурахам, але й іншим плазучим шкідникам, досягти крони та плодів рослин. Восени (вересень, жовтень) ці пояси потрібно зняти і спалити.

Як знищити мурашок в саду та городі

Якщо гнізда мурашок вже утворилися,  під деревами і кущами, то землю під ними потрібно перекопати на максимально можливу глибину, руйнуючи колонії мурашок. Під час перекопування, в землю треба внести вапно, золу або попіл (всього порівну). Також, стовбури дерев рекомендується густо побілити вапном, облити вапняним розчином землю навколо.

Як знищити мурашок в саду та городі

Використання отрутохімікатів буде ефективно в тому разі, якщо засіб потрапить безпосередньо в гніздо, де отруїть і личинок, і яйця, і самок, що буде сприяти зникненню всієї колонії. Зазвичай, препарати виробляють у вигляді порошку, гранул або гелю. Необхідно розкласти отруйні речовини безпосередньо на мурашиних стежках, у місцях скупчення комах. Гелем обробляють стовбури рослин. Рідкими засобами обприскують уражені культури.

Як знищити мурашок в саду та городі

Народні методи боротьби з комахами:

— Розкопати мурашник (гніздо) і залити окропом або гасом.
— Так як мурахи не виносять різких запахів, то в якості відлякуючих засобів можна розкласти гілочки петрушки, пижми, м\’яти, порізані часточки часнику.
— Можна розкласти шматочки губки, просоченої солодким сиропом, які слід викинути і замінити новими, після того, як мурахи їх обліплять.
Провести обприскування уражених рослин мильним розчином (0,1 рідкого мила на 10 літрів води).

Як знищити мурашок в саду та городі

Отже, тепер ви знаєте, як боротися з мурахами в саду і городі. Сподіваємося, що наші поради виявляться для вас корисні.