Попелиця на деревах – народні методи боротьби

Якщо запитати у будь-якого дачника про злісного і суворого шкідника, то кожний з них відразу назве тлю – невеликих комах, які здатні за кілька днів буквально знищити цілі насадження вашого врожаю. Попелиця ще навесні починає атакувати рослини, з\’являючись на внутрішній стороні листка. Небезпека в тому, що тлю досить складно помітити на ранньому етапі, а виявляєш тільки тоді, коли на листках з\’являються жовті плями. Як боротися з попелицею на плодових деревах народними засобами? Відповідь на це питання ми дізнаємося з цієї статті.

Попелиця на деревах – народні методи боротьби

Як боротися з попелиць – причина появи комах

Сьогодні налічується безліч видів попелиці, велика частина якої мешкає в південній частині нашої країни. Шкідник любить жаркий, сухий клімат, тому не буде активно розмножуватися там, де є вологість і холод. На які рослини нападає попелиця? Цей список дуже великий, але найбільше комаха любить ласувати капустою, помідорами, морквою, кабачками, виноградом і огірками. Тому особливу увагу необхідно приділяти огляду саме цих культур.

Попелиця на деревах – народні методи боротьби

Як з\’являється попелиця на дачній ділянці? Велика особина ще з осені відкладає личинки на рослинах, бур\’янах або опалому листі. З настанням весни і тепла личинки розмножуються, починаючи поїдати все, що бачать на своєму шляху. А бачать вони часто молоді саджанц рослин. Найбільша активність комах припадає на червень місяць, коли кількість попелиці досягає неймовірних масштабів. Але якщо уражена рослина вже не здатне прогодувати таку зграю шкідників, у попелиці починають з\’являтися на світ нові особини, з крилами, які перелітають на інші культури рослин.

Попелиця на деревах – народні методи боротьби

У чому небезпека ще попелиці? Коли комаха п\’є сік з листків, воно виділяє липку речовину, яке притягує своїм запахом інших шкідників. Саме тому поруч з попелицею завжди знаходяться мурахи. Деякі дачники вважають, що мурашки поїдають тлю, однак насправді все інакше. Мурашки виконують благородну функцію – охороняють життя попелиці і навіть переносять її на іншу культуру. Тому необхідно знищувати всіх комах, без винятку.

Попелиця на деревах – народні методи боротьби

Як визначити атаку попелиці? Існує кілька ознак:

На рослині видніється зграя нічної або зеленої попелиці, яку найчастіше можна помітити на внутрішній стороні листка.
Навколо рослини, на грунті можна виявити білуваті шматки скинутої шкіри попелиці.
Уражені листки будуть липкими на дотик.
Хворі рослини мають скручені листя вниз, що, в кінцевому рахунку, повністю висихають.

Народні методи боротьби з попелицею на плодових деревах

Знищити тлю можна кількома способами, один з яких механічний. Якщо ви помітили комаху, намагайтеся негайно прибрати її руками або змити водою. Після цього грунт необхідно розпушити. Також відмінним рішенням буде запрошення ворогів попелиці – дрібних птахів, сонечок, мух, златоглазок і т. д. Як заманити їх на вашу дачну ділянку? Для цього потрібно висаджувати пряні трави, кропиву, сидерати. Хоча зазвичай цих комах і так достатньо в саду. Якщо цей варіант не підходить, пропонуємо вам ознайомитися з найбільш ефективними народними засобами, які не заподіють шкоди рослині.

Попелиця на деревах – народні методи боротьби

Спосіб №1. Мило і рослинне масло. Для цього необхідно змішати невелику кількість рідкого мила і соняшникової олії. Кроплення можна проводити кілька разів на день, поки не зникнуть повністю всі комахи. В\’язка структура розчину сприяє тому, що шкідник не може дихати і гине. Але варто врахувати, що таким складом ви знищите не тільки шкідливих, але й корисних комах.

Попелиця на деревах – народні методи боротьби

Спосіб №2. Нарізані листя помідорів. Хоча попелиця їсть листя помідор, але їх настій, чомусь, діє інакше. Щоб приготувати настій, візьміть невелику кількість листків томатів, поріжте їх і залийте невеликою кількістю води. Через деякий час воду можна процідити, настоєм окропити уражені рослини.

Попелиця на деревах – народні методи боротьби

Спосіб №3. Часниковий настій. Різкий запах часнику відганяє тлю, тому настій відмінно діє на рослину. Отже, вам знадобиться: кілька зубчиків перемеленого часнику, невелику кількість соняшникової олії, мило і вода. Часник, залитий водою, повинен постоятися в ній деякий час, далі додається мило і масло. Все перемішується. Зберігати такий настій можна в щільно закритій тарі. Для створення оптимального складу для окроплення, необхідно взяти пару ложок суміші і перемішати її з водою.

Попелиця на деревах – народні методи боротьби

Звичайно, можна використовувати хімічні препарати, але вони можуть негативно позначитися на плодах рослини і становлять безпосередню загрозу для життя людини. Тепер ви знаєте, як боротися з попелицею на плодових деревах народними засобами. Залишилася сама малість – застосувати на практиці отримані знання.