На листі вишні чорні личинки — причини і лікування

Вишня росте практично на кожній дачній ділянці. Її люблять усі: і дорослі і діти. З неї виходить відмінне варення, джем і компот, а також корисна вона і в свіжому вигляді. Дерево вишні досить часто страждає від атаки шкідників і хвороб, в результаті чого під загрозою опиняється весь урожай. Якщо ви помітили на листі вишні чорні личинки – це сигнал до того, що необхідно діяти негайно. Із-за чого виникає таке явище і як його лікувати? Відповіді на ці запитання дізнаємося з цієї статті.

На листі вишні чорні личинки — причини і лікування

Чорні личинки на листі – причина появи

Оскільки вишня дуже схильна до різних захворювань, важливо вживати всі необхідні заходи для її захисту. Навіть якщо ви новачок і ніколи не стикалися з проблемами дерев, усунути шкідників і інфекцію для вас не складе труднощів. Із-за чого виникають чорні личинки на листках? Причина всьому – атака шкідників плодових культур, які в народі називаються пильщики. Він вибирае гладкі, шкірясті листки, з яких він висмоктує соки.

На листі вишні чорні личинки — причини і лікування

Пильщик розмножується на початку весни, після того, як грунт достатньо прогріється. Вже в кінці травня і на початку червня з\’являються дорослі особини, які зовні нагадують перепончатокрылых з темним тілом. Самка відкладає яйця на нижній стороні листа, які мають чорне забарвлення. Саме ці личинки ви могли спостерігати на своєму дереві. Якщо нічого не робити, то пильщики, які вилупляться, повністю висмокчуть всі соки з рослини і знищать весь урожай. Що ж робити в такому випадку?

На листі вишні чорні личинки — причини і лікування

Методи боротьби з личинками пильщика включають в себе:

  •  Обробку дерева і листів дустом чи гексахлораном. Всі препарати можна придбати в спеціалізованому магазині, але важливою умовою є точне дотримання інструкції. Передозування може призвести до сумних наслідків і опіків. Для одного дерева достатньо 150 г.
  • Кроплення кишковими і контактними отрутами. У цьому випадку не забудьте одягнути захисний одяг і рукавички. Використовувати такі хімічні речовини можна тільки у вечірній час при повній відсутності вітру. Якщо на дереві вже з\’явилися ягоди, вживати їх у їжу можна лише після ретельного промивання.
  •  Осіннє обробляння. Найкращий спосіб усунути личинки – перекопати землю під деревами. У цей момент всі личинки і дорослі особини гинуть.
  • Знищення листя і гілок у вогні. Шкідники можуть довго жити на опалому листі, тому рекомендується відразу збирати і утилізовувати їх, щоб не поширити інфекцію на інші дерева.

Чорна попелиця – усунення шкідника

Ще однією причиною псування листя вишні може бути чорна попелиця – невеличка чорна комаха, яка не перевищує в довжину 3 мм. Ще восени дорослі особини відкладають на дереві яйця, які починають з\’являтися на початку весни. Небезпека цього шкідника полягає не тільки в знищенні листя, але також і молодих пагонів, що призводить до повної втрати всього врожаю. Цікаво, що поширенню попелиці сприяє наявність бур\’янів, тому необхідно ретельно очищати територію від цих небезпечних рослин. Як боротися з чорною попелиць? Оскільки відкладання яєць відбувається в осінній період часу, кращим рішенням буде кроплення вишні спеціальними препаратами за цей період часу або ж відразу після збору врожаю. Також обов\’язково перекопувати ґрунт біля стовбура, щоб шкідник не зміг сховатися в землі для зимівлі.

На листі вишні чорні личинки — причини і лікування

Отже, як тільки ви помітите на листі вишні чорні личинки, починайте відразу діяти. При правильному виконанні всіх рекомендацій можна швидко усунути шкідника і зберегти врожай.