Як визначити і попередити депресію вагітних

Зміна настрою — нормальне явище в буднях кожної дівчини, а що вже говорити про період вагітності, коли гормони буквально починають «танцювати чечітку». Про те, як розпізнати депресію, властиву майбутнім мамам, і як її попередити, ми вам сьогодні й розповімо.

КРОК 1
ПЕРЕВІРТЕ СИМПТОМИ

Найчастішими симптомами депресії є відчуття порожнечі, погане самопочуття, постійний апетит або його повна відсутність, порушення сну, апатія і різкі зміни настрою.

КРОК 2
ВИЗНАЧТЕ ФАКТОРИ РИЗИКУ

Причини появи депресії можуть бути самими різними. Це соціально-економічний стрес, лікування в ліжку через можливі ускладнення під час перебігу вагітності, відсутність моральної підтримки з боку майбутнього батька і навіть лікування лікарськими засобами, якщо у вагітної виникає комплекс або якісь хвороби.

КРОК 3
Лікуйте вагітність

{PAGEBREAK}
Якщо ви виявили у себе депресію, тут же починайте лікувальну терапію. Інакше, через неуваги до себе і дитині, ви можете викликати серйозні неприємності.

КРОК 4
ВИЗНАЧТЕ ПРИЧИНИ нудоти

Досить часте явище у майбутніх мам — нудота, яку можете відчувати як вранці, так і впродовж дня, а також приносить мамам величезний дискомфорт. Найчастіше вона проходить вже після трьох місяців. Однак бувають і винятки. Зазвичай на весь період вагітності розтягується нудота у мам з багатоплідною вагітністю.

Причини нудоти можуть бути самими різними. Так, в стовбурі мозку є центр блювоти, який можуть стимулювати цілі десятки різних факторів. Це і розтягнення маткових м\’язів, і високий рівень в крові під час першого триместру вагітності hCG — гормону вагітних, і погане травлення в результаті відносного ослаблення м\’язів України, і надлишок шлункової кислоти, і навіть психічна та фізична втома.

Як бачите, в тій чи іншій мірі депресія зачіпає всіх майбутніх мам. Однак ви повинні пам\’ятати, що боротися з нею потрібно. Малюк повинен відчувати любов і позитивні імпульси, які виходять від його мами.