Як лікувати шишки на голові?

Хто з нас, в буквальному сенсі слова, не заробляв шишок. Варто нам об щось вдаритися або отримати забій — вона тут як тут.

Але якщо шишка з\’явилася мимовільно, то це набагато серйозніше, в цьому випадку потрібно відразу звернутися до лікаря. Найчастіше, її можна помітити на лобі, волосистій частині голови, шиї або скронях. Жировики — один з різновидів шишок на лобі.

Причини появи

Причиною їх появи стає скупчення великої кількості підшкірного сала. Якщо відразу ж не звернутися до фахівця і не розпочати лікування, шишка буде збільшуватися в розмірах. Деякі намагаються видавити або проколоти жировик, цього не можна робити, в рану може бути занесена інфекція, і процес запалення тільки посилиться.

Нещодавно у світі дерматології з\’явилася нова технологія, що дозволяє безболісно видаляти шишки, вона називається кріодеструкція. Принцип її роботи полягає у впливі на жировики низьких температур, в результаті їх тканину руйнується. Процедура не залишає ніяких слідів на шкірі.

Профілактика
{PAGEBREAK}
Профілактичні заходи полягають в правильному догляді за шкірою, особливо важливим це є для людей з жирним типом шкіри. Якщо причиною виникнення шишки став забій, то вона буде мати синюватий або фіолетовий відтінок. До потерпілої ділянки шкіри треба прикласти лід, мокру серветку або пляшечку з холодною водою.

Є дуже ефективний засіб, відомий з давніх часів — мідна монета. Можна скористатися і народними методами лікування, наприклад, компресами зі свіжого м\’яса або тертої сирої картоплі. А найпопулярнішим засобом є накладення йодної сітки на забите місце. Коли вона зникає з шкіри, тут же на її місце накладають нову.

Компрес з бодяги або суміші солі і тертої цибулини допомагають шишці швидше розсмоктатися. Троксевазин, Ліотон, гепаринова мазь та інші подібні засоби ефективно позбавляють від наслідків крововиливу.

Лікувати шишку в дачних умовах можна за допомогою листів подорожника і капусти. Перший потрібно дрібно нарізати, а другий відбити молотком або пом\’яти. Сировину яка вийшла треба загорнути в марлю і прикласти до пораненої ділянки шкіри.

За своїм виглядом, звичайна шишка може нагадувати глибокий гнійник. Запалення відбувається в нижніх тканинах, де скупчується гній, зовні воно проявляється почервонінням шкіри. Тільки лікар може точно визначити характер запального процесу. Після «постановки діагнозу» він пропише ліки (мазі, гелі, антибіотики), мета яких полягає у прискоренні процесу дозрівання гнійника.

Якщо ж рану необхідно розкрити, то тут допоможе тільки хірург.