Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Здавалося б, яке миле створіння — кріт. Але тільки, якщо він живе в лісі, а не дачній ділянці або городі, на якому він завжди радий поласувати овочами або квітами, зіпсувати грядки. Кроти дуже люблять будувати цілі шахти під землею, як у верхній, найбільш родючої частини ґрунту. А значить, буде страждати коренева система рослин, так і всіх комах, які живуть у цьому шарі, кріт теж знищить. Як позбутися кротів на дачі простим способом? Відповідь на це питання буде обговорюватися в цій статті.

Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Позбавлення від крота — з чого починати?

Як правило, варто побачити одного крота на своїй ділянці і можна стверджувати зі стовідсотковою впевненістю, що десь поблизу живе його родина. А значить, займаючись виведенням крота з власної ділянки, потрібно звернути увагу і на сусідський город. Для того, щоб знайти місце його проживання, необхідно орієнтуватися на гірочки землі, під якими будуть житла кротів. На відкритий простір кроти виходять дуже рідко, якщо якийсь з їх ходів зруйнувати, то вони тут же побудують новий, в обхід існуючого.

Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Починаючи боротьбу з цим шкідником, варто дізнатися деякі їх особливості:

Кріт, незважаючи на свій невеликий розмір, це досить небезпечна тварина: у нього дуже сильні лапи з великими кігтями, якими він може сильно поранити людину.
Рухається кріт з середньою швидкістю п\’ять кілометрів на годину, це можна порівняти з швидким кроком людини, а значить зловити його, коли він вискочить із землі – буде дуже складно.
Це дуже розумні шкідники, їх важко перехитрити, кроти, немов відчувають небезпеку, і вміло уникають її.

Арсенал засобів і методів боротьби з кротами

Варто спробувати найпопулярніші з них:

Відлякування кротів гучним звуком. Цей метод використовують для того, щоб не дати кроту облюбувати город, відлякати їх. Досить просто вкопати посеред городу арматуру, на яку потрібно надіти залізну ємність. Погойдуючись на вітрі, ця ємність, буде створювати звуки, які можуть налякати крота. А можуть і не відлякати – якщо кріт буде погано чути або забреде на город, коли не буде вітру, а значить, і банка не буде видавати ніяких звуків.

Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Метод відлякування неприємним запахом. У кротові нори потрібно закласти ганчірку, змочену в гасі, або зтухлої їжі, нафталін. Кріт дуже чутливий до сильних запахів і навряд чи захоче жити в такій норі. Але це не означає, що кріт не побудує собі новий будинок, далеко від джерела запаху.

Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Використання диму. Городники часто відлякують кротів за допомогою підпалювання шашок, які випускають сірчаний дим. Застосовувати такий метод можна тільки навесні, для профілактики, інакше велика ймовірність не тільки прогнати кротів, але і пошкодити зростаючі на городі культури.

Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Вигнання кротів з городу за допомогою води. Маючи на городі свердловину з водою, можна спробувати залити водою нею нори і ходи крота. Але для цього методу потрібно дуже багато води, до того ж земля її дуже добре вбирає до відомої межі. Якщо цю межу переступити, можна зіпсувати урожай.

Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Висаджування рослин, яких не любить кріт. В якості рослин, які можуть прогнати з городу крота, найчастіше використовують чорні боби або рябчик імператорський. Коріння останнього мають їдкий запах, який кроти просто не виносять.

Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Петарди. Це не просто метод розгону кротів. Це розвага для всієї родини. Потрібно просто закласти підпалені петарди в більшість підземних ходів крота. Шум, створюваний ними при вибуху, досить сильно налякає цього шкідника.

Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Установка сітки. Цей метод довів свою ефективність. На початку посівного періоду потрібно вкопати навколо всього городу сітку (краще з дрібним осередком) на глибину до півтора метрів і на висоту близько двадцяти сантиметрів. Таку перешкоду кріт подолати навряд чи зуміє.

Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Використання отрути. В цьому випадку потрібно присипати черв\’яків (яких обожнюють кроти) спеціально купленою отрутою, і покласти їх в нори і підземні ходи. Краще всього проводити цю процедуру вечорами. Але такий метод вважається вкрай негуманним.

Пастка Соломона. Досить популярний метод лову кротів. Потрібно приготувати циліндр, в який кріт може забігти, а ось вийти з нього не зуміє. Його кладуть у підземні ходи, і, як тільки кріт потрапить у пастку, вивозять його в найближчий ліс.

Як вигнати, знищити кротів з города дачної ділянки

Тепер ви знаєте, як позбутися від кротів на дачі простим способом. Насправді, методів, за допомогою яких можна позбутися від небажаного сусідства в особі кротів на городі, існує дуже багато. Можна знайти найбільш підходящий для сформованої ситуації. Але, як і в інших випадках, краще попередити появу кротів на ділянці, ніж боротися з наслідками їх життєдіяльності.