Як швидко позбутися від мурашок в городі

Мурахи можуть бути дуже корисні на городі. Адже вони чудово розпушують грунт і знищують деяких комах-шкідників. Однак нерідко складаються ситуації, коли питання «як позбутися від мурашок в городі?» стає руба. Коли таке трапляється?
Коли потрібно починати війну з мурахами на городі

Боротьбу з мурахами доводиться вести, коли вони починають знищувати певні ягоди або фрукти, які ростуть на городі або дачній ділянці. Особливо їм до смаку, полуниця, смородина, груші і сливи. Комахи можуть облаштувати своє житло в коренях овочевих культур, чагарників або молодих дерев, що здатне стати для всіх них згубним.

Великі мурашники можуть також псувати зовнішній вигляд клумби або іншої ділянки садиби. Мурахи дуже люблять солодкий сік, що виробляється попелицею, і тому намагаються всіляко захищати виробника улюбленої ласощі, сприяючи її поширенню. Крім того, ці комахи можуть неабияк зіпсувати будь-які дерев\’яні споруди. Яскраво виражені негативні наслідки, викликані дією мурах, повинні стати сигналом до того, що пора вживати заходів.

Як швидко позбутися від мурашок в городі

Перевірені народні способи позбутися від мурашок

Відразу уточнимо, що основні методи боротьби з мурахами мають корінні відмінність від способів знищення інших комах. Причина криється в тому, що недостатньо позбутися лише від тих особин, які переміщуються по поверхні землі. Для того, щоб позбавитися від всього мурашника, а не від кількох що попалися на очі рядових мурашок, важливо дістатися до матки і личинок, захованих під землею. Що для цього можна зробити?

1. Перенести мурашник

Кращий спосіб позбутися від мурашок на своєму городі, це викопати весь мурашник і перенести його в мішку в інше місце. Це може виявитися непосильним завданням, але такий метод має великий плюс. Так ви позбавите себе від мук совісті за десятки загублених життів і зможете відчувати радість із-за такого благородного вчинку.

Як швидко позбутися від мурашок в городі

2. Залити окропом

Мурахи не є рідкісним вимираючим видом, тому ніхто не покарає вас за повне знищення їх оселі разом з цілою родиною. Найдоступніший з таких варіантів — це розкопати і залити мурашник окропом. Для більшої впевненості обливання краще повторити двічі.

3. Облити мильною сумішшю

Робочий склад включає в себе не тільки воду і мило (мається на увазі будь-які милюючі засоби), але ще рослинне масло і оцет. У відро води слід влити дві склянки кожного компонента (оцту можна більше). Перед тим як заливати гніздо, його потрібно або підкопати або проткнути посередині палицею.

Як швидко позбутися від мурашок в городі

4. Застосувати розчин гасу

Це спосіб позбутися від мурашок дуже простий у застосуванні. Потрібно просто розчинити у відрі води близько 10 ложок гасу і залити цією сумішшю мурашине гніздо. Головну роль тут грає запах, тому після процедури бажано накрити мокре місце поліетиленом для запобігання швидкого вивітрювання смертельного для комах аромату.

5. Використовувати силу борної кислоти

Цей метод дозволяє досягти головної мети — вбити матку. Один варіант – додати борну кислоту до маленьких м\’ясних кульок і розкидати їх біля місця локалізації мурашок. Другий варіант полягає в приготуванні розчину, яким буде оприскано мурашник, розташований на городі. Його готують, виливши в склянку води пляшечку борної кислоти і додавши цукру для приманки. Так як ця отрута діє нешвидко, мурахи встигнуть нагодувати свою матку отруйними ласощами, що приведе її до неминучої загибелі.

Як швидко позбутися від мурашок в городі

Інші народні (і не тільки) способи боротьби з мурахами на городі

Не такими популярними як попередні, але не позбавленими здорового глузду є наступні поради, наведені як продовження відповіді на питання «як позбутися від мурашок в городі?»:

Закидайте мурашник сильно пахучими рослинами: стрілками часнику, помідорного бадилля, полином, м\’ятою, петрушкою (можна використовувати відвар з них);
Засипте житло комах золою;
Полийте настоєм апельсинових або лимонних кірок;
Обсипте мурашник відлякуючим їх корицею.

Як швидко позбутися від мурашок в городі

Як захистити від мурах окремі дерева і грядки на городі

Якщо дрібні мурашки, які оселилися на вашому городі, приносять шкоду конкретній рослині або скупченню культур, то цілком можливо обійтися без жертв. Дерево або кущ, наприклад, можна захистити від цих комах наступними способами:

• Розрізати уздовж покришку з автомобіля, розташувати його навколо рослини і наповнити водою. Через таку перешкоду мурашкам ніяк не пробратися.
• Надіти на стовбури своєрідні спіднички з фольги або пластикових пляшок.
• Розкидати або посадити навколо дерева, куща чи грядки рослини з яскраво вираженим ароматом, які вже згадувалися вище.
• Побілити стовбури вапном.
• Засипати нижню частину стовбура торфом.

Як швидко позбутися від мурашок в городі

Полуницю можна захистити від мурах, посадивши по периметру м\’яту, петрушку, полин, часник, петрушку або чорнобривці. Особливо досвідчені власники городів радять позбавлятися від мурашок на грядках з допомогою пижма і лаванди.

У крайньому випадку, швидко позбутися від мурашок на городі допоможуть спеціальні хімічні препарати. Гель, порошок, гранули або рідина, придбані в спеціалізованому магазині, слід використовувати відповідно до інструкції і чекати протягом кількох днів смерті всіх мурах в гнізді і їх самки.

Як швидко позбутися від мурашок в городі

Побачивши мурах на своєму городі, не варто відразу впадати в паніку, спочатку спокійно оцініть масштаб проблеми. Це допоможе тверезо вирішити, застосування яких методів в даному випадку буде найбільш доцільним. Благо, способів прогнати мурашок зі своєї території, як ви побачили, предостатньо. Більшість з них абсолютно нешкідливі як для людей, так і для ростучих поруч культур. Впевнені, що прочитавши цю статтю, ви вже ніколи не будете ламати голову над тим, як позбутися від мурашок в городі, адже тепер ви точно знаєте відповідь, і не одину. Всі перелічені методи не нові, а значить, перевірені і довели свою ефективність.