Як позбутися від мурашок на городі дачної ділянки

Мурахи в городі — велика проблема для будь-якого господаря і привід для занепокоєння. Вони приносять чимало турбот і виснажують рослини, чагарники і дерева. Звичайно, від наявністі мурашок в городі є і користь. Ці комахи, вибудовуючи ходи в землі, чудово розпушують її, завдяки чому грунт збагачується киснем. Важлива їх роль в боротьбі з іншими шкідниками, до того ж вони служать кормом для птахів.

Але при цьому, саме мурахи приносять на дерева і чагарники тлю, для того щоб харчуватися соками, які виділяє ця комаху після поїдання листя. До того ж мурахи не проти погризти стиглі ягоди і плоди на дачній ділянці, випробувати на смак свіжу розсаду і молоді пагони рослин, тим самим пошкоджуючи їх. Як позбутися від мурашок в городі? Відповідь на це питання буде обговорюватися в цій статті.
 
 

Як позбутися від мурашок на ділянці?

Досвідчені городники випробували безліч методів позбавлення від мурах. Пропонуємо вам детальніше ознайомитися з деякими з них:

Механічні методи

Дуже простий і в той же час ефективний спосіб – це огорожа найбільш цінних рослин або саджанців з допомогою бар\’єру. Для цієї мети можна використовувати розрізану автомобільну покришку. Її потрібно покласти навколо рослини, трохи вкопати в землю, заповнити водою. Тим самим доступ мурашкам буде утруднений.

В якості механічного способу захисту від мурах відмінно підійде зроблена з фольги спідничка, яка надівається на рослину, від самого грунту. Комахи не можуть заповзати по ній вгору. Можна побілити дерева або чагарники вапном, а в ідеалі – дьогтем. Комахи, прилипаючи до нього, не зможуть заповзти на рослину.

Біологічні методи

Часник, посаджений по всьому городу, відмінно відлякує мурах. До дерев ж можна прив\’язати часник або намазати стовбури його соком. Можна посадити по городу м\’яту, петрушку – шкідники погано переносять їх запах. Петрушка робить життя мурах нестерпним, і вони тут же починають переселення у вільне від її запаху місце. Розкидані то тут, то там гілочки пижма також зроблять свою справу в боротьбі з мурахами. А біля самих улюблених мурахами рослин можна навіть висадить її.

Варто позбутися від попелиці в городі і мурахи тут же покинуть його. Відмінно допомагає в боротьбі з мурахами, суха гірчиця, якої треба засипати мурашник, всі доріжки, по яких ходять мурахи. Навколо культур, які особливо полюбилися мурашкам, слід висадити пасинки помідорів, їх запах також неприємний цим комахам.

Хімічні методи

Важливо застосовувати ці методи, у чіткій відповідності з інструкцією. Найбільш популярні такі хімікати, як Грім 2, Мурахоїд та інші.

Для боротьби з мурахами непогано підійде такий радикальний метод, як викопування мурашника. Правда, цей метод дуже трудомісткий, але при цьому він самий гуманний. Потрібно обов\’язково викопувати мурашник повністю, до його основи (що зробити не так легко). Потім гніздо мурашок потрібно покласти в мішок і забрати на нове місце, де комахи зможуть влаштувати собі новий будинок.

Зовсім не гуманним, але вкрай ефективним буде залити крутим окропом гніздо мурашок. Головне, зробити це кілька разів, для того, щоб вбити навіть дивом виживших мурах. Боротися з мурахами в городі можна за допомогою рослинного масла і шампуню. Змішавши їх, потрібно налити цю суміш як можна глибше в мурашник. Якщо додати в цю суміш часник, то результат перевершить всі очікування.

Ну і наостанок, маленька хитрість, позбутися від мурашок на городі можна, знищивши їх «царицю». Її потрібно відшукати в мурашнику, якщо вона покине гніздо, то й інші комахи потягнуться за нею. Витягти її з гнізда можна за допомогою липких приманок, що допоможуть зловити і дрібних мурах. Але більший результат дасть внесення в мурашник приманки, що містить отруйні речовини. Поступово мурахи внесуть її в своє житло і тим самим отруять свою королеву.

Тепер ви знаєте, як позбутися від мурашок в городі? Підводячи підсумки, слід відзначити, що боротьба з мурахами – це тривалий захід, але за умови застосування знань і деякої вправності його можна провести дуже ефективно і позбутися від мурашок на тривалий час.