Які шкідники атакують малину? Як з ними боротися

Де б не росла малина, її постійно атакують різні шкідники. Якщо нічого не робити, то можна втратити добру частину врожаю або навіть саму рослину. Звичайно, будь-який дачник засмучується, коли ягоди, які з таким нетерпінням чекаєш, починають псуватися, в\’янути або гнити ще на гілках. Шкідники малини і боротьба з ними – тема цієї статті. Вона допоможе навіть початківцям дачникам запобігти нападу на рослину, зберігши урожай.

Які шкідники атакують малину? Як з ними боротися

Найнебезпечніші шкідники малини

Фахівці постійно говорять про те, що важливо вживати профілактичні заходи від навали «небезпечних» гостей. Шкідники поселяються тільки там, де для них будуть створені ідеальні умови. Але якщо ви будете дотримуватися наступних правил догляду, ви назавжди забудете про такі неприємні ситуації:

— Відразу після посадки саджанця намагайтеся проріджувати кущі для надходження повітря.
— Після збору врожаю проводьте обрізку малини.
— Всі обрізані гілки необхідно прибирати з дачної ділянки і спалювати. Чому? В купах листя або гілок найчастіше поселяються різноманітні шкідники, які швидко поширюються по території.
— Проводьте розпушування ґрунту для поліпшення надходження кисню до кореневої системи.
— Завжди видаляти бур\’яни.

Також потрібно перекопувати землю між чагарниками, щоб за період холодів знищити шкідників, що мешкають в грунті.

Сьогодні налічується безліч паразитів і захворювань малини, які приносять шкоду ягід і всій рослині. Які комахи найнебезпечніші? Пропонуємо вам ознайомитися з найбільш небажаними:

Малиновий жук. Являє собою невелику комаху сірого кольору. Жуки живуть у землі і з\’являються приблизно в середині травня. Вони відразу ж нападають на молоді чагарники, з\’їдають бутони рослини і повністю знищують листя. Але руйнівний ефект роблять не тільки жуки, але і їх личинки, які відразу після появи нападають на ягоди або зав\’язі. В результаті навали малинного жука ви можете дуже швидко втратити врожай.

Які шкідники атакують малину? Як з ними боротися

Малинова муха. Невелика комаха, яка починає свою діяльність на початку червня. Муха відкладає яйця на стеблах малини, з яких через деякий час з\’являються личинки. Вони становлять найбільшу небезпеку, оскільки повністю з\’їдають пагони і роблять ходи в стеблах, провокуючи почорніння і засихання.

Які шкідники атакують малину? Як з ними боротися

Малинова міль. Цей шкідник атакує рослину повністю, не залишаючи жодної живої частини. Невеликий метелик сірого кольору відкладає яйця на стеблах рослини. Через деякий час з\’являються гусениці, які проникають у молоді бруньки малини, руйнуючи їх зсередини. Потім вони з\’їдають самі ягоди, а після збору врожаю опускаються вниз і зимують у корі рослини. Щоб запобігти появі молі в наступному році, необхідно проводити регулярну обрізку під корінь і обкопувати кущ малини восени.

Які шкідники атакують малину? Як з ними боротися

Стеблова галиця. Невелика комаха, що нагадує комарик. Вона нападає на малину під час її цвітіння, відкладаючи в нижній частині стебел свої яйця. Личинки, що з\’явилися надають шкоди рослині, з\’їдаючи його листя і проникаючи в стебло, викликаючи характерні здуття під корою.

Які шкідники атакують малину? Як з ними боротися

Павутинний кліщ. Невеликий паразит, який плете свою павутину у внутрішній стороні листка. Він часто нападає на виноград, тому не рекомендується садити малину поруч. Кліщ висмоктує соки з листя, приводячи до посухи і загибелі рослини.

Які шкідники атакують малину? Як з ними боротися

Методи боротьби з шкідниками малини

Як тільки ви виявите шкідників у своєму малиннику, необхідно одразу ж робити рішучі дії. По-перше, пошкоджені гілки або стебла потрібно спалити. Також важливо проводити регулярну обробку хімічними (до початку цвітіння) і органічними препаратами. Наприклад, щоб захистити бутони використовують настій пижми. Також кроплення проводиться за допомогою препаратів «Конфідор» та «Іскра».

Які шкідники атакують малину? Як з ними боротися

Шкідники малини і боротьба з ними – це постійний процес, що вимагає уваги і активних дій. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити і отримати багатий врожай соковитий і смачних ягід малини.