Як боротися з попелицею на плодових деревах

Попелиця – це невеликі комахи (розміром до десяти міліметрів), які, оселяючись на рослинах і деревах, прокушують своїм хоботком листя або пагони, а потім живляться їх соком. Після такого нападу рослина дуже слабшає, стає сприйнятливою до різних захворювань. Шкода від попелиці посилюється тим, що они виділяють олодкуватий сік, який надзвичайно сильно тягне мурах. Як боротися з попелиць на плодових деревах? Відповідь на це питання буде обговорюватися в статті.

Як боротися з попелицею на плодових деревах

Види попелиці на плодових деревах — з чого починати?

Вироблені два види попелиці:

1. Попелиця з крилами: потрапляє на рослинність за допомогою вітру, навіть в 30 км від місця її первісного існування. Така попелиця відкладає яйця в зимовий період.
2. Безкрила попелиця. Відкладає яйця влітку і навесні.

Щоб дізнатися про напад попелиці, слід уважно оглянути рослини. Ознаками її навали можуть служити:

1. Наявність невеликих плям темного кольору, які при ближчому розгляді виявляються попелицями.
2. Як правило, вони розташовані на молодих пагонах або бутонах.
3. Листя і бутони покриті липкою речовиною.
4. Уражені частини рослини закручуються і засихають.
5. Бутони, які вражені попелицею – не розкриваються і гинуть.

Як боротися з попелицею на плодових деревах

Особливо трепетно ставиться попелиця до плодових дерев, потім на них, на відміну від овочів, вона чудово може пережити всю зиму. Самим головним методом боротьби з попелицями, є профілактика зараження нею дерев. Для цього важливо обов\’язково знищувати вже уражені гілки і листя. В осінній період потрібно уважно оглядати дерева на предмет відкладених яєць, а знайшовши їх – обов\’язково знищити, а самі пагони обляпати гарячою водою (температура повинна бути близько 80 градусів).

Як боротися з попелицею на плодових деревах

Як позбутися від попелиці на деревах у саду?

Знаючи взаємну любов попелиці і мурах, при виявленні останніх, важливо своєчасно позбутися від них. Для цього потрібно поливати окропом, виявлені яйця мурашок. Міцні і пружні листя плодових дерев виявляться не по зубах попелиці. Тому важливо своєчасно удобрювати і підживлювати дерева на своїй дачній ділянці. Для уникнення розм\’якшення гілок і листя, потрібно вчасно видаляти утворені біля коренів молоді порослі. Вони мають властивість відбирати соки дерева, тим самим послаблюючи його листя і гілки. Важливо вчасно видалити таке улюблене для поселення попелиці місце, як стара кора. А по осені і весни важливо обов\’язково білити кору дерев.

Як боротися з попелицею на плодових деревах

Поганими сусідами для попелиці будуть такі комахи, птахи, як оси, горобці, синиці, коноплянки, божі корівки. Тому, для їх залучення в сад, потрібно обов\’язково висадити там петрушку, гвоздику, календулу. Щоб у саду жили птахи і харчувалися попелицею, слід розмістити тут більше годівниць.

Як боротися з попелицею на плодових деревах

Для відволікання попелиці від плодових дерев, можна висадити неподалік липу або калину, а також петунію, мальву – ці дерева і рослини також припадуть попелиці за смаком, і тоді вона залишить у спокої потрібні дерева.

Серед хімічних препаратів, що допомагають в боротьбі з попелицями, виділяють три основних види:

Контактні – вбиває тлю, проникаючи через шкіру (наприклад, Карбофос). Але та попелиця, що умудриться вижити, відразу ж починає дуже активно розмножуватися.
Кишкові – отруюють комах зсередини, через шлунок (Конфиор). Їх краще застосовувати спільно з контактними.
Системні – відмінно підходять для знищення попелиці на деревах, так як вони проникають у сік листя. Попелиця, поїдаючи таке листя, відразу ж гине.

Як боротися з попелицею на плодових деревах

Головним мінусом таких засобів є те, що перемігши тлю, можна одночасно знищити і хижаків, які теж борються з попелицею. Слід врахувати, що хімічні речовини не можна застосовувати в період активного цвітіння плодових дерев. Так і при роботі з подібними речовинами, потрібно дотримуватися високої обережності.

Як боротися з попелицею на плодових деревах

Не варто забувати про народні методи, які майже не приносять шкоди деревам, а от з попелицею борються вельми непогано — всілякі настої з часнику, тютюну, цибулиння, кропиви, розчин з золи і мила, розчин нашатирю, напій Кока-Кола.

Тепер ви знаєте, як боротися з попелицею на плодових деревах. Подібні розчини, настої непогано зарекомендували себе, їх нескладно приготувати і борються вони з таким несприятливим досить ефективно.