Як позбутися тлі на городі дачної ділянки

Попелиця – невелика комаха, яка живиться соком рослин. Вона розносить віруси різних захворювань, заважає рослині рости і розвиватися, поступово знищуючи її. Розмножується вона дуже швидко, попелиця здатна за один місяць відтворити три покоління собі подібних. Поїдаючи листя, попелиця виділяє солодкий сік, на запах якого збігаються мурашки і вносять свій внесок у загибель рослини. Тема цієї статті — тля на смородині: як боротися? Відповідь на це питання буде обговорюватися в цій статті.

Попелиця на смородині – методи боротьби

Як дізнатися вчасно, що кущ смородини в небезпеці? Як запобігти процесу знищення? Якщо попелиця вражає кущі червоної або білої смородини, то на їх листі стають видні невеликі здуття червоного кольору (так звані, галли). На кущах смородини з-за впливу попелиці, листя починають згортатися в трубочку. Особливо любить попелиця нападати на кущі смородини в суху і жарку погоду, тому потрібно завчасно починати боротьбу з нею.

Перші шкідники нападають на кущі вже навесні. Це відбувається в тому випадку, коли попелиця відклала яйця на зиму і з настанням тепла з них з\’являються молоді паразити. Дуже часто, після проведеної боротьби, попелиця все ж знову з\’являється на кущі смородини. Це може бути пов\’язано, з тим, що її приносять на рослину мурахи, які харчуються соком, що виділяють попелиці. Тому, важливо, починаючи боротьбу з попелицею, не забувати і про мурахах.

Найперші заражені листочки потрібно негайно зняти з куща і спалити.
У якості засобу, який допоможе відлякати цих комах добре допоможе настій лушпиння цибулі.
Для того щоб тлю не заносили на кущ мурахи, варто навколо куща покласти площину оброблену клеєм, який повільно сохне або спеціальний липкий шар.
На початку весни не зайвим буде побілити стовбур чагарнику вапном.
Досвідчені городники знають, що найрідше попелиця заражає ті кущі, під якими знаходиться зола. Тому важливо регулярно підсипати її під кущі.
Непогані результати дає регулярне обприскування кущів смородини розчином води, в якому змішаний сік часнику та розчин мила.

Радикальним методом знищення попелиці на порічкових кущах є використання спеціальних хімікатів (Актара, Карбофос та інші). При їх застосуванні потрібно дотримуватися низки умов:

Починати обробку чагарнику потрібно до того, як розпустяться бруньки.
Повторну обробку можна проводити вже після розпускання листя, але з умовою, що до збору ягід залишається ще не менше місяця.

Додаткові способи боротьби з попелицею

Займаючись підгодівлею чагарнику, потрібно ретельно дотримуватися пропорції і по можливості зменшити добрива з вмістом азоту. Варто лише трохи перебрати цієї підгодівлі, як на її надлишок тут же накинеться попелиця. Поруч зі смородиною можна висадити помідори, кріп, чорнобривці. Ці рослини виділяють запах, який добре відлякує тлю. Важливо залучити на дачну ділянку дрібних птахів, які знищують попелицю (це можуть бути синички, горобці), а також сонечок (їх приверне запах петрушки або селери). Для них можна повісити в саду годівниці або шпаківні. Не слід висаджувати поруч зі смородиною кукурудзу, тому що тля любить цю рослину, а наситившись нею, перебирається на чагарник.

Попелиця на смородині, як боротися? Тепер ви знаєте відповідь на це питання. Головне, про що не потрібно забувати – протягом всього терміну дозрівання смородини уважно спостерігати за кущем. У разі виявлення паразитів, боротьбу з ними потрібно починати негайно. Тільки вклавши у вирощування цих ягід багато зусиль, до кінця літа можна порадіти багатому врожаю!