Як виростити волоський горіх?

Багато горіхів воліють сонця і тропічний тип клімату. Саме тому їх можна знайти в південних широтах, де дерева багате плодоносами. До них відноситься і волоський горіх. Його привозять із Туреччини, регіонів Азії та Кавказу. Садівники нерідко хочуть прикрасити свою ділянку рослиною з волоського горіха, але сумніваються, чи зможе воно прижитися на нашій землі в умовах помірного клімату.

Особливості вирощування

Південну рослину можна посадити на власній ділянці, але для цього необхідно підібрати правильний сорт. За останні роки садівники змогли вивести кілька зимостійких сортів волоського горіха, які добре почувають себе в помірних широтах.

Для посадки горіхового дерева потрібно підбирати якісні зимостійкі сорти волоського горіха, насіння якого повинні бути добре визріли.
{PAGEBREAK}
Для посадки рослини підходить весняна і осіння пора року. Якщо горіхи сіяти навесні, то необхідно проводити їх стратифікацію. Для цього насіння перемішуються з злегка мокрим піском, поміщаються в пакет і зберігаються, таким чином — при температурі не менше + 7 ° C. Така процедура проводиться за 3 місяці до початку посадки. Посів можна починати з середини травня, закладаючи підготовлені насіння в грунт на глибину 8 см. Горіхи необхідно класти боком і присипати землею. Якщо висаджувати волоський горіх у весняний період, вже через 10 днів, можна помітити його паростки.

Якщо ж посадка рослини здійснюється в осінню пору, то необхідність процедури стратифікації відпадає. Взимку цей процес зможе відбутися в природних умовах.

Посадженому насінню потрібен дбайливий догляд: розпушування грунту, своєчасний полив та видалення бур\’янів.

Через рік саджанці виростають. Далі їх викопують з грудкою землі і пересаджують на постійне місце. Землю, яка буде покривати рослина, рекомендується удобрити перегноєм. Вирослі саджанці волоського горіха поміщають в посадкову яму. Коріння рослини розправляють, надаючи їм природне положення. Далі саджанці засипаються землею і поливаються декількома відрами води. Прикореневу зоеу коло волоського горіха рекомендується присипати перегноєм.

Порядок обрізання

Якщо взимку спостерігаються сильні морози, волоський горіх може перемерзнути. На рослині починають відмирати гілки в кроні або з\’являються сильні пагони на штамбі. Іноді ріст саджанців може припинитися. Якщо відбувається подібне пошкодження дерева холодом, з його обрізанням в перший рік краще почекати. Рекомендується робити це на другому році його життя ранньою весною.
{PAGEBREAK}
Гілки волоського горіха обрізаються за наступним принципом: над розвиненими і зручно розміщеними пагонами проводиться обрізка гілок до живої тканини по всьому периметру зрізу. Одночасно видаляються всі вертикальні дзиги, які виросли поруч з пагонами, обраними для продовження зменшеною гілки. Бічні пагони рослини залишаються, щоб на них могли формуватися плодові гілочки.

У наступні роки волоський горіх піддається санітарній обрізці: видалення пересохлих і хворих гілок і сучків, які згущують крону.

Процес обрізки горіхового дерева рекомендується здійснювати саме у весняну пору, коли настає період спокою рослини. Таким обрізанням можна попередити процес виділення пасоки з ран дерева. Надмірна кількість цієї речовини може провокувати появу грибкових захворювань у волоського горіха.

Вторинну і подальші обрізки можна робити в літній період. Саме в цю пору спостерігається спад руху соків. Процес краще починати в ранкові, вечірні години або в хмарну погоду.

Рани, утворені на дереві при обрізці гілок, зачищаються ножем і змащуються садовим варом.