Як позбутися шкідників полуниці та суниці

Садовою суницею, яку часто називають полуницею, люблять поласувати як дорослі, так і діти. Ось чому мільйони дачників вирощує її на своїй ділянці, незважаючи на очевидні труднощі. Цю культуру при всьому бажанні не назвеш невибагливою — їй потрібні прополка, обрізка, мульчування, підживлення і рясний полив. Крім того, суницю постійно атакують різні мікроорганізми і комахи. Тема цієї статті — «Шкідники суниці і боротьба з ними».
Способи боротьби з найпоширенішими шкідниками суниці

У суниці незліченна кількість ворогів серед комах. Ми розглянемо ті з них, з якими доводиться боротися найчастіше.

Слимаки, мокриці, равлики. Ці шкідники атакують суниці при підвищеній вологості. Тому щоб уникнути зустрічі з ними, садіть полуницю на ділянці, яка добре обігрівається сонцем і де не застоюється вода. Равликів, слимаків або мокриць можна зібрати з клубничника вручну. Але для цього потрібно розкласти в міжрядді дошки або гілки, щоб шкідники сховалися під ними. Інший спосіб позбавлення від них — обприскування клубничника мідним купоросом чи обсипання міжряддя сухим мідним купоросом, суперфосфатом або вапном.

Як позбутися шкідників полуниці та суниці

Довгоносики. Ці довгоносі шкідники становлять особливу загрозу молодим паросткам і квітам рослини. Від навали допоможе позбутися відвар полину або черемицы або такі хімічні препарати, як Карбофос та Іскра-М.

Як позбутися шкідників полуниці та суниці

Попелиця. Оселившись на виворітній стороні листя суниці, попелиця висмоктує з них сік, вбиваючи рослину. У боротьбі з цим шкідником використовують настої з часнику і гострого перцю і мильно-тютюновий розчин. Більш агресивні, але дієві засоби — Акктелик і Золон.

Як позбутися шкідників полуниці та суниці

Нематода. Так називають дрібних черв\’ячків, під впливом яких листя суниці стають червоними і горбистими. У боротьбі з цим шкідником ви практично не маєте шансів на перемогу, тому уражені кущі краще відразу знищити, а місце, де вони росли обробити хлорним вапном.

Як позбутися шкідників полуниці та суниці

Суничний кліщ. Оселившись на суниці він виснажує її сили, робить її вразливою до грибкових хвороб. Рятуються від нього відваром бадилля томатів, настоєм з кульбаби або Карбофосом.

Як позбутися шкідників полуниці та суниці

Павутинний кліщ. Ще один шкідник, який без розуму від соку полуничного листя. Від нього позбавляються кількома способами: настоєм полину і тютюну, Карбофосом та Фитовермом.

Як позбутися шкідників полуниці та суниці

Суничний листоїд. Цей шкідник небезпечний не тільки для суниці, але і для багатьох інших культур. Його навала загрожує знищенням усієї зелені на ділянці. Боротися з ним краще відразу засобами хімічної промисловості: Актеллік, Актара, Золон.

Як позбутися шкідників полуниці та суниці

Слюнявка-пенниця. Цей різновид кліща дуже помітний на листках суниці, з яких вона висмоктує соки. Вона оточує себе власною слиною, захищаючи тим самим від сонячних променів. Якщо її не так багато, то можна винищити її вручну. Інший спосіб боротьби — обприскування суниці гарячою водою з додаванням марганцівки.

Як позбутися шкідників полуниці та суниці

Трипси. Належать до числа найбільш небезпечних суничних ворогів, так як здатні дуже швидко збільшуватися числом. Позбутися від них допоможе чимало відомі Актеллік і Золон. Застосовувати їх слід до цвітіння і після плодоношення.

Як позбутися шкідників полуниці та суниці

Шкідники суниці і боротьба з ними — цій дуже важливій темі була присвячена ця стаття. На щастя, сьогодні існує безліч способів врятувати урожай настільки улюбленої для багатьох ягоди. Тому не варто тягнути до останнього, помітивши, що шкідлива атака клубничника почалася. Чим раніше буде розпочато боротьбу, тим більше шансів на перемогу.