Як правильно доглядати за орхідеями

Квіти — унікальні і неймовірно красиві рослини. Вони здатні оживити будь-який інтер\’єр, зробити його яскравішим, приємніше оку і цікавіше. Зараз модно стало заводити екзотичні квіти. Найбільшу популярність придбали орхідеї, про які й піде мова в даній статті.

Як же правильно доглядати за цими прекрасними квітами? Не дивлячись на те, що орхідеї досить вибагливі, доглядати за ними не так складно, як може здатися.

Тільки рослини які куплені, не варто поспішати його пересаджувати. Справа в тому, що орхідеї здатні до двох років відмінно жити у своєму субстраті. У цей період рослина адаптується, його бажано періодично підгодовувати.

Садити орхідею в землю не варто. Ця рослина — епіфіт, тобто живе в природних умовах на деревах. Потрібно сходити в спеціалізований магазин і купити субстрат або приготувати його самостійно, закип\’ятивши кору сосни у воді, висушивши, протримавши близько двох днів, потім знову закип\’ятивши і нарізавши на дрібні частини.

Рослина не любить духоти, тому кімнату бажано провітрювати декілька разів на день. Але не варто забувати, що протягів орхідея теж не любить, так що потрібно грамотно регулювати температуру в квартирі. Швидкість росту і цвітіння орхідеї залежить від поливу. Потрібно, щоб в період свого життя рослина отримувала всі необхідні речовини, в тому числі і воду. Частота поливу залежить від кількості світла в кімнаті, температури і складу субстрату. Ні в якому разі не можна заливати рослину — так воно загине. Краще трохи недолити. Вода повинна бути теплою — на пару градусів вище кімнатної. Поливати краще з ранку, а утриматися від поливу слід в дуже холодні або, навпаки, дуже спекотні дні.

Читати також:
Як правильно ворощувати малину?
Як правильно заморозити продукти на зиму

Не варто нехтувати особливостями цвітіння. У теплу пору рослина повинна отримувати якомога більше сонця, вологи та корисних речовин у вигляді добрив. Перед початком цвітіння поливи робляться рідше.

Коли рослина відцвіла, цвітіння не треба поспішати обрізати — він дає корисні соки всій рослині. Позбавлятися від нього потрібно, коли він стане жовтим. Щоб відновити цвітіння, горщик слід перенести в інше місце, можливо, неодноразово, щоб знайти комфортні умови. І тоді дивовижною красою квітка зацвіте ще не один раз.